Плитка-мозаїка на кухні: 150 ідей дизайну з фото прикладами укладання + відгуки та варіанти поєднання кольорів

Плитка-мозаїка на кухні: ТОП-150 фото в інтер’єрі, новинки дизайну з порадами щодо вибору розміру та кольору

Плитка-мозаїка для кухні – це незвичайна заміна стандартним настінним покриттям. Виготовляється вона з тих самих матеріалів, але має зовсім інший підсумковий вигляд. За допомогою неї можна викласти хитромудрі візерунки та малюнки, які чудово прикрасять кухню.

Крім того, її монтаж дуже легкий, з ним зможе впоратися початківець без сторонньої допомоги. Плитка має стійкість до механічних впливів, також стійкість до вологи та миючих засобів, що містять активні хімічні елементи.

На фото мозаїки на кухні видно, що вона буває не лише різних кольорів та форм, а й різного розміру. Це дозволяє використовувати відразу кілька різновидів або лише один для створення повноцінної картини-пазла на стіні.

Область застосування

Розглянемо кілька напрямків на кухні, де може використовуватися керамічна плитка-мозаїка як обробний матеріал.

Фортух

Найпопулярніший варіант застосування мозаїки на стіні кухні. Вона відмінно захищає поверхню стіни в робочій ділянці від впливу бризок і т.д. Також вона оберігає від вологості та утворення грибка та цвілі, які можуть піти за вогкістю.


Зверніть увагу, фартух із мозаїки повинен бути виконаний у певному стилі, мати малюнок або візерунок, що гармоніює за кольором з основним відтінком кухні.

Однак цілком можливий такий варіант, коли фартух виконує в зовсім інших тонах. Наприклад основним відтінком кімнати є бежевий, а фартух викладений із яскраво-жовтогарячого. Таким чином він контрастуватиме з інтер’єром, вносячи в нього унікальність.

Оформлення обідньої групи

Плитка мозаїки для кухні на фартух виглядає красиво та оригінально, проте не тільки робоча поверхня потребує захисту.

  • Стіни, біля яких розташований обідній стіл, бажано теж захистить від різноманітних впливів і появи дефектів на поверхні.
  • З цією метою за допомогою мозаїки можна обробити поверхню, одночасно зробивши з неї невеликий декоративний куточок для інтер’єру.
  • Зверніть увагу, якщо з плитки вже викладено фартух, оформлення обідньої групи має здійснюватися в схожому стилі, щоб в інтер’єрі була поєднання всіх елементів.

Оформлення підлоги

Плитка мозаїка для кухні може використовуватися не тільки для оформлення невеликих за розміром поверхонь, але й як повноцінне покриття для підлоги.

Щоб використовувати матеріал з цією метою, підлогу необхідно вирівняти і підготувати до викладки плитки. Процедура фактично така сама, якщо планувалося б викладати повноцінну кахельну плитку.

Основна складність полягає у правильному викладанні та формуванні малюнка. Не рекомендується займатися цим самостійно, краще викликати спеціаліста, який заощадить не лише час, але й гроші, які доведеться витратити на додатковий матеріал, якщо самостійно викласти плитку з першого разу не вдасться.


Вибір розміру та кольору плитки-мозаїки

Щоб купити мозаїку для кухні, спочатку необхідно провести велику кількість вимірів та розрахунків. Завдяки їм вдасться вирахувати, скільки саме матеріалу необхідно, щоб оформити певну ділянку кухні.

Сама плитка у продажу представлена ​​в декількох видах, розмір заготовок може бути від 24х24 см, 28х28 см і вище, залежно від переваг. В одній заготовці міститься велика кількість чіпів. Під чіпом необхідно розуміти одну одиницю плитки, з якої викладається малюнок.


Форма

Плитка може бути практично будь-якої форми.

  • Найпоширенішою є квадратна форма чіпів. Це пояснюється тим, що з такою плиткою значно легше проводити виміри та обчислення, викладати її набагато простіше та швидше. Менш потрібні прямокутні та трикутні різновиди.
  • Однак на цьому різновиді не закінчуються, у продажу також є трапецієподібні, а також у вигляді неправильних багатокутників.
  • Очевидною перевагою квадратних чіпів також є те, що вони можуть легко вписатися в будь-який інтер’єр.

Дизайн плитки

Серед великої різноманітності дуже важко підібрати ту, яка відмінно підійде у конкретному випадку. Найбільш поширеним варіантом є однотонні моделі. З ними легше працювати, оскільки вони сортуються на поверхні лише за своїм кольором. З них можна самостійно викладати різні візерунки та малюнки.

Набагато складніше працювати з напівпрозорою плиткою, на поверхні якої нанесені якісь малюнки, які згодом потрібно правильно збирати, щоб вийшла загальна картина.

  • Мозаїка для кухні на фартух часто-густо використовується однотонна. Це пояснюється відмінною сполучністю з основним відтінком кімнати, крім того, не приковує до себе увагу, відмінно доповнює інтер’єр своєю присутністю.
  • Якщо необхідно навпаки, сконцентрувати увагу на тій ділянці, де розташована плитка, рекомендується використовувати різні види цього матеріалу, у тому числі яскравих кольорів та з нанесеним малюнком на поверхню. У цьому випадку також є невеликі правила.
  • Насамперед потрібно стежити, щоб колір малюнка на плитці збігався з кольором іншого різновиду плитки, що забезпечує гармонію при використанні відразу 2 і більше видів.
  • Під час планування оформлення обідньої зони бажано відштовхуватися від легких, простих малюнків. Вони дозволять виділити місце на загальному тлі інтер’єру, але при цьому воно не буде сильно контрастувати і не набридне.

Викладання складних картин не рекомендується, є дуже великий ризик просто зіпсувати матеріал, тим більше якщо немає відповідних знань і навичок.

При створенні легкого малюнка можна використовувати як шпаргалку зошит у клітинку, на якому вже намальована схема розташування всіх кольорів.Це найлегший спосіб скласти схему майбутньої мозаїки, використовуючи зошити як чіпів плитки, позначаючи конкретну кількість чіпів з кожного кута.

Фото плитки-мозаїки на кухні