Фартух для кухні зі скла: 170 фото ідей дизайну з порадами, як вибрати вдале поєднання кольору та стилю для інтерєру

Фартух для кухні зі скла: як вибрати дизайн, колір, розмір (огляд матеріалів та цін). 170 фото найкращих новинок з каталогу

У процесі приготування їжі неминуче попадання бруду на стінку. З метою захисту поверхні від стійких забруднень зазвичай встановлюють кухонні фартухи.

Вони виготовляються з матеріалів, які прості у догляді, але здатні надати дизайну приміщення ошатного вигляду. Тому варто розглянути, чим бажаний скляний фартух для кухні, і що потрібно врахувати під час вибору.

Вимоги до кухонного фартуха

З огляду на призначення цього предмета інтер’єру від нього вимагається:

  • стійкість при нагріванні до 150 градусів;
  • Простоту миття;
  • Візуальний ефект (на яскравість зображення не повинно впливати часте очищення за допомогою миючих засобів).

Фортух із загартованого скла на кухню повністю відповідає цим вимогам. Однак при його монтажі варто подбати про наявність силіконового плінтуса, що маскує розрив між стільницею та стіною.


















Перевага та недоліки скляних моделей

Рішення купити скляний фартух обумовлено перевагами даного варіанту:

  1. Простота кріплення. Для фіксації скляних панелей не потрібне приготування та нанесення цементного розчину.
  2. Відсутність стиків, у які забивається бруд. Тому скло простіше миється порівняно з керамічною плиткою.
  3. Здатність візуально збільшувати простір за рахунок блиску та відбивних властивостей поверхні.
  4. Гармонійне поєднання з будь-яким інтер’єром. Фото фартуха для кухні зі скла показують, що цей елемент можна успішно використовувати у традиційних та сучасних стилях, включаючи неокласицизм, мінімалізм та інші. А широкий модельний ряд допоможе додати нотку оригінальності.

Не варто забувати про можливі мінуси. Так першою перешкодою може стати висока ціна на скляний фартух. Крім того, конструкцію не можна кріпити до нерівної стіни, інакше вона може луснути. А при замовленні моделі з оригінальним малюнком складністю стане час очікування.

Матеріали виготовлення

Кухонні фартухи виготовляються із загартованого скла.Його відрізняється підвищена міцність (у 10 разів надійніша порівняно зі звичайним), захист від травм у разі пошкодження, стійкість до вогню.

Підвидами матеріалу вважають:

  1. Стемаліт (емаліт), який фарбують перед загартуванням.
  2. Скіналь, де зображення наноситься на вінілову підкладку методом фотодруку.
  3. Оптівайт, в якому відсутній звичний для звичайних стекол зеленуватий тон. Цей варіант потрібний для моделей зі світлим малюнком.
  4. Сатинат це матове скло з шорсткою поверхнею. Певна складність у догляді компенсується зовнішнім виглядом, що має подібність до оксамитової тканини.

Варто враховувати, що у загартованому склі всі отвори робляться заздалегідь. Тому після встановлення додати місце для гачка або розетки вже не вдасться.

Дешевшим варіантом вважається оргскло. Його відрізняється менша вимогливість до встановлення та можливість свердлити отвори при необхідності. Істотним недоліком вважається швидка втрата зовнішнього вигляду, особливо після контакту з засобами для чищення.





















Особливості дизайнерського виконання

Каталог фартухів включає такі моделі:

  1. Безбарвні без малюнка. Попит мають прозорі скла, використовувані як захист для наклеєних на стіну шпалер. Матові поверхні з текстурою кращі за рахунок меншої кількості відблисків.
  2. Фортух на кухню зі скла з фотодруком вважається найпопулярнішим варіантом оформлення стіни. Малюнок на задній поверхні скла надійно захищений від вологи, вигоряння та руйнівної дії хімікатів. Тому він зберігає красу та яскравість довше.
  3. Фартуки з однотонним фарбуванням. Відсутність малюнка оптимально на кухні з яскравими шпалерами. А багата палітра фарб дозволяє підібрати потрібний тон.
  4. Панелі із зображенням на декоративній вініловій плівці. У порівнянні з фотодруком цей варіант коштує дешевше.Єдиним слабким місцем стає поступова деформація плівки, що позначається на зовнішньому вигляді.
  5. Триплекс. У цьому випадку зображення міститься між двома шарами скла. Це надає конструкції велику міцність та довговічність. Однак досягається це шляхом збільшення ваги виробу та ціни.
  6. Дзеркальний фартух. Такий варіант, що візуально розширює простір, зручний у маленькій кухні. Незвичайного ефекту можна досягти, використовуючи часткове матування або піскоструминне оздоблення поверхні.
  7. Фортух з Led-підсвічуванням. Таке захисне покриття поєднує функцію точкового світильника. Тоді приготування їжі ввечері стає комфортнішим заняттям.

Фото скляного фартуха у маленькій кухні показують, що розміщення під склом картин природи чи міської панорами створює перспективу простору, візуально розсуває його межі. А відблиски, що відображаються поверхнею, роблять обстановку світлішою, що необхідно для тісних кухонь.

Способи кріплення

Щоб зафіксувати фартух на стіні, доведеться вибирати між «рідкими цвяхами» або спеціальними кріпленнями, які зазвичай використовуються для установки дзеркал. Варіант із рідкими цвяхами краще, оскільки виключає зазори та стики. В результаті покриття краще захищене.

Навісні та наскрізні кріплення також використовуються, але мають ряд істотних недоліків.

  • По-перше, вони не приховані від очей відвідувачів кухні.
  • По-друге, між стіною та фартухом залишається простір, який згодом буде заповнюватися конденсатом та брудом.
  • Крім того, наявність люфту знижує міцність скла, і таку поверхню простіше пошкодити або розбити.

Підіб’ємо підсумки: головним призначенням кухонного фартуха є захист стіни від забруднень, які неминучі в процесі приготування їжі. І моделі, виготовлені зі скла, відповідають необхідним вимогам для цього елемента декору. Вибір виробу потрібно здійснювати, виходячи з типу матеріалу, способу нанесення малюнка, дизайну та ціни.

Правильно підібраний фартух допомагає компенсувати нестачу простору та світла, зробивши приміщення функціональним та зручним.

Фото фартуха для кухні зі скла