Як вибрати йогуртницю: рейтинг, відгуки, плюси та мінуси, основні критерії правильного вибору

Як вибрати йогуртницю та що важливо знати? рекомендації + фото рейтинг актуальних моделей 2024 року

Якщо ви цікавитеся темою правильного харчування, напевно, вам відомо, наскільки важливо включати в раціон кисломолочні продукти. Особливо це стосується йогурту, який містить стільки необхідних мікронутрієнтів.

А як його люблять діти! Цей продукт легко може виступати як десерт, і як повноцінний перекус. Але для того, щоб отримати максимум користі від йогурту, краще зробити його вдома.

А для цього вам знадобиться йогуртниця – пристрій, за допомогою якого ви виготовите ще й сир, сметану, а також ряжанку та кефір. Про те, як правильно вибрати йогуртницю, читайте у матеріалах цієї статті.

Кому буде корисна йогуртниця

Йогуртниця стане незамінним придбанням для вас, якщо ви ведете здоровий спосіб життя і стежите за своєю фігурою.

Також велику користь пристрій принесе для харчування дітей, адже в таких продуктах не буде жодних консервантів, матері можуть бути спокійні за здоров’я своїх дітей.

  • Тим, у кого алергія, натуральні йогурти також припадуть до душі. Навіщо бігати по всіх магазинах міста в пошуках гіпоалергенних десертів та йогуртів, якщо можна приготувати вдома те, в чому ви будете впевнені на сто відсотків, адже склад ви продумаєте самостійно.
  • Тим, хто слідує дієті за медичними показаннями (наприклад, при захворюваннях ШКТ) також будуть корисні домашні продукти. Йогуртниця стане незамінним придбанням для всієї сім’ї, включаючи дітей та дорослих.






Види пристроїв

Основні види йогуртниць – термос та йогуртниця з постійним нагріванням.

  1. При різновиді термос контейнер або склянки нагріваються рівномірно, коли температура досягає шістдесяти градусів йогуртниця вимикається.
  2. Потім тепло зберігається і корисні бактерії розмножуються у сприятливому для них середовищі.
  3. Така модель йогуртниці може бути дорожчою, але час приготування продукту не займе більше, ніж п’ять годин.
  4. При пристрої з постійним нагріванням температура досить швидко сягає сорока градусів, а потім підтримується на такому рівні до вимкнення.
  5. Перевагою можна вважати можливість використовувати ємності, які не йшли в комплекті з йогуртницею.

Недоліки – це відсутність функції автоматичного відключення пристрою, продукт швидко нагрівається, що перешкоджає створенню сприятливого середовища для корисних бактерій, у результаті продукт є досить гарячим.

Характеристика йогуртниці

Принцип роботи цього пристрою – підтримка постійної температури протягом декількох годин.

Для початку вам слід ознайомитися з характеристиками, які вам слід оцінити при виборі пристрою.

Контейнери

Важливо те, скільки контейнерів містить у собі йогуртниця. Спочатку пристрій містить ємність об’ємом від одного до двох літрів. Також можуть бути порційні стаканчики від чотирьох до дванадцяти.

Існують моделі, де є і склянки, і велика ємність. Завдяки тому, що матеріал прозорий і у склянок, і у кришки йогуртниці, ви можете спостерігати процес приготування йогурту.






Відлік часу

Також важливий елемент – це таймер. Саме він відрахує необхідний час, увімкне та вимкне пристрій. Без терморегулятора також не обійтися, він забезпечить вибір температурного режиму для приготування різноманітних кисломолочних продуктів.

Автовідключення – це важлива функція, завдяки якій буде досягнутий необхідний ступінь готовності продукту та збережуться всі корисні властивості.

Часто можна зустріти прилади, де вимкнення супроводжується звуковим сигналом.


Потужність пристрою

Витрати електроенергії будуть незначними, в середньому йогуртниця працює з потужністю від дванадцяти до двадцяти Вт. І це при тому, що для приготування продукту потрібно кілька годин.

У плані споживання електроенергії такий вид йогуртниці, як термос, є економічним, тому що для збереження тепла після приготування не потрібне харчування від мережі.

Керування та додаткові функції

Існує як електронне, і механічне управління. У першому випадку буде запропоновано вибір режиму приготування інших кисломолочних продуктів. Щодо додаткових функцій, то це можуть бути і маркери термінів придатності, і звукове сповіщення.

Індикатор для очищення – додаткова функція, яка дозволить вам отримати сигнал, коли приладу потрібне очищення від накипу.

Світловий індикатор вкаже, чи пристрій увімкнено. Пластиковий піддон допоможе зробити простіше процес догляду за йогуртницею. Сироватку, що утворюється у процесі роботи, буде легко злити.






Такі функції не є основними, але можуть зробити комфортнішим приготування йогуртів. До того ж, існують моделі пристроїв з розширеним функціоналом – два в одному, три в одному – на них ви зможете приготувати навіть морозиво, і пироги, і всілякі напої. Відмінна новина для ласунів, які віддають перевагу домашній їжі.

Дизайн йогуртниці

Існує безліч моделей пристроїв із різними дизайнами. Ви можете підібрати йогуртницю, звертаючи увагу не лише на її характеристики та переваги, але й надавати значення дизайнерському оформленню.

Тоді ваша покупка гармонійно впишеться в сучасний інтер’єр і стане додатковою окрасою дизайну. Багатофункціональна річ, яка, до того ж, радуватиме ваше око!

Матеріал

Велика ємність усередині йогуртниці, а також стаканчики виготовляються зі скла. Також матеріалом можуть служити кераміка та харчовий пластик. Краще вибирайте кераміку і скло, правда вони досить тендітні. Пластик, особливо неякісний, може бути небезпечний, незважаючи на переваги, такі як міцність і низька ціна.






Вибір ідеальної йогуртниці для всієї родини стає простим завданням, коли відомі всі характеристики пристрою.

Нехай процес приготування кисломолочних продуктів стане для вас захоплюючим процесом, допоможе вам і всій вашій сім’ї долучитися до здорового харчування та завжди підтримувати себе у чудовій формі.

Фото кращих моделей йогуртниці