Як вибрати кухонні ваги: ​​огляд недорогих новинок для зважування продуктів (100 фото моделей)

Як вибрати кухонні ваги: ​​рейтинг найкращих моделей ваг для зважування продуктів на кухні, 100 фото

Останнім часом все більшої популярності набирають ваги, як невід’ємний атрибут кухні. Терези це помічник будь-якої господині, яка любить радувати свою сім’ю різноманітними стравами кухонь народів світу.

За допомогою ваги можна приготувати будь-яку страву строго за рецептом, відмірявши необхідну кількість того чи іншого інгредієнта. Сучасні ваги мають різні форми та функції. Виробники пропонують широкий асортимент ваги різних моделей.

Різновиди кухонних ваг

Терези були винайдені дуже давно. Довгий час використовувався примітивний варіант цього вимірювального приладу – пряма палиця, з підвішеними на неї чашами, пізніше були придумані гирі. В наш час варіацій терезів різна безліч.

За механізмом вимірювання ваги поділяються на два типи:

  • Механічні, де основною деталлю є пружина, яка розтягується під впливом тяжкості. Масу на вимірювальній шкалі показує стрілка, що прогороджує. Ці ваги точні, довговічні, працюють автономно. Єдиний їхній недолік у тому, що пружина згодом розтягується і прилад показує вагу з похибкою;
  • Електронні прилади мають великі можливості. Основним елементом механізму є тензодатчик, який перетворює тиск на прилад електросигналу.Потім мікроконтролер вимірює сигнал і видає масу в числовому варіанті на табло. Електронні ваги є високоточними приладами та мають додаткові можливості, але їм потрібне джерело живлення.


За методом використання ваги можуть бути:

  • Настільні, які чудово підходять для використання в домашніх умовах;
  • Настінні, підходять для маленьких кухонь. Корпус приладу кріпиться до стіни, для роботи відкидається нижня платформа;
  • Ручні або безмін. Легкий і компактний прилад у вигляді панелі на якій, з одного боку, розташоване кільце, а з іншого гачок для зважування. Усередині знаходиться пружина, яка розтягуючись під вагою, визначає вагу.


На вигляд ваги бувають:

  • З платформою. Мають вигляд круглої або квадратної платформи;
  • З чашею. Прилад є платформою, на якій знаходиться чаша;
  • У формі мірної склянки, на якій є кнопка керування та дисплей.
  • Ліжка-ваги. Терези у вигляді ложки призначені для невеликої ваги.