Як вибрати кулер для води: поради щодо вибору підлогових моделей з охолодженням та нагріванням + інструкція

Як вибрати кулер для води – правила вибору та експлуатації, плюси та мінуси, фото-огляд найкращих моделей на 2024 рік

Кулери для води вже стали невід’ємною частиною людського життя. Вони зустрічаються повсюдно: в офісах, в тренажерних залах і навіть у домашніх умовах. Їхня зручність і користь незаперечні.

Коли людина замислюється про покупку кулера у свій будинок, то вона може розгубитися не лише від візуального розмаїття моделей, а й від різноманітності технічних характеристик. На що потрібно звернути увагу при покупці кулера, щоб підібрати оптимальну модель?

Тип розміщення

Перше, про що варто задуматися при виборі кулера – вибір місця для його встановлення. Вирішивши, де буде розміщений кулер, можна миттєво відсікти чималу частину моделей. За цим критерієм можна розділити всі кулери на два види: підлогові та настільні модифікації.

Підлогові моделі краще підійдуть великим сім’ям:

  • Вони розраховані на велику кількість води.
  • Не варто відмовлятися від підлогових моделей виключно через асоціації з громіздкими, гучними кулерами, що були популярні раніше.
  • Завдяки працею дизайнерів, сучасні моделі більше нагадують акуратні шафки, що здатні вписатися в будь-який інтер’єр.

Настільні моделі мають куди скромніші габарити, їх легко встановити на будь-які кухонні поверхні або навіть підвіконня. При необхідності настільний кулер без жодних труднощів можна перемістити на інше місце.

Дана варіація техніки без труднощів справляється з малою витратою води, тому більшою мірою підійде невеликим сімействам.






Спосіб подачі води

Тип подачі води у пристрій є важливим критерієм. Всього існує три типи, і кожен з них має свої плюси та мінуси.

Верхня подача

Найзвичайніша та найбюджетніша група моделей – саме кулери з верхньою подачею води. Ємність у них розміщується над основним механізмом, а шийка самої пляшки спрямована вниз.

  • Головний плюс таких моделей – їхня низька ціна в порівнянні з іншими варіаціями.
  • Головний мінус – для підйому та встановлення пляшки з водою в подібну конструкцію необхідна чимала фізична сила.

Втім, цей мінус можна пом’якшити: якщо заздалегідь потурбуватися про пошук компанії, що доставляє питну воду, то можна уточнити, чи входить у вартість доставки обслуговування кулера.

Нижня подача

В кулерах з цим типом подачі води ємність розміщується або під механізмами, або взагалі всередині конструкції.

Завдяки подібному конструкторському рішенню кулери даного типу не тільки виглядають набагато акуратніше за моделі з верхньою подачею, але й набагато легше обслуговуються в процесі зміни ємності з водою. До мінусів віднесена буде лише ціна таких моделей – вони відчутно дорожчі за представників першого типу.

Пурифайєри

Пуріфайєр буде чудовим вибором для тих, хто взагалі не хоче возитися з регулярною зміною ємностей, покупкою та доставкою води.






Кулери даного типу оснащені багатоступінчастими системами фільтрації, по мене проходження всіх етапів очищення звичайна водопровідна вода, що подається в пуріфайєр, стає ідеально очищеною питною водою.

Гідність цього пристрою очевидна: мінімум турбот з обслуговування. Але є й мінуси: по-перше, вартість пуріфайєрів відчутно перевищує вартість альтернативних варіантів; по-друге, 1-2 рази на рік необхідно буде замінювати фільтри всередині пристрою, адже згодом вони засмічуватимуться природним для їх роботи способом.

Тип системи охолодження

Для охолодження води в кулері виробники встановлюють особливу систему.

  • Вона може бути компресорним або електронним.
  • Навіть така, здавалося б, незначна технічна деталь здатна вплинути на ухвалення рішення у процесі вибору моделі кулера.
  • Компресорне охолодження знайоме користувачам з холодильного обладнання.
  • Газоподібний холодоагент циркулює за замкненою системою, змінюючи свій агрегатний стан залежно від поточної необхідності.
  • Компресорна система швидше остуджує воду і більш чутлива до зміни налаштувань температурного діапазону, ніж електронна версія.

Але також вони мають і рису, здатну відвернути від них деяких покупців – переміщати кулери з компресорною системою всередині необхідно строго у вертикальному положенні, а також в цілому взаємодіяти з ними потрібно надзвичайно обережно. Пошкодження системи охолодження може призвести до витоку холодоагенту.

Моделі з електронною системою охолодження набагато більш екологічні та менш вимогливі у процесі транспортування. За наявності в будинку дітей рекомендується віддавати перевагу саме цьому варіанту, але варто пам’ятати про те, що процеси коригування температури води в них протікають повільніше, ніж у кулерах із компресорною системою.






Метод керування

Метод управління – спосіб взаємодії з кулером. Механічне управління, по суті, є роботою зі звичайною помпою. Плюси «механіки»: низька ціна та висока міцність, до мінусів ж відноситься необхідність докладання зусиль для набору води та обмежений функціонал.

Альтернативою механічного управління є покупка кулера з електронною системою управління.

Розумна техніка все частіше зустрічається в наших будинках, і кулери не є винятком:

  • Можна встановити конкретне значення бажаної температури води,
  • Виставити таймер для нагрівання або охолодження до певного часу і навіть дистанційно запускати бактерицидну обробку.

Технічний прогрес не стоїть на місці, то чому б не використати даровані їм блага? До мінусів відійде лише різниця в ціні – природно, кулери з електронним управлінням коштуватимуть відчутно дорожче за механічні побратими.

Вибір додаткового функціоналу

Якщо про практично базові опції, на зразок нагріву або охолодження, вже не варто замислюватися через їх практично абсолютного поширення, то про приємні бонуси, які ще не набули широкого поширення, подумати все ж таки варто.

Прикладами можуть бути моделі, здатні фільтрувати воду, озонувати або газувати її.


Додаткова фільтрація

  • У деякі моделі вбудовуються фільтруючі мембрани, що містять абсорбуючі речовини.
  • Вода продавлюється крізь фільтр, і навіть найдрібніші частинки сторонніх речовин залишаються в надрах фільтра, а не потрапляють у тіло людини з питтям. Фільтри періодично необхідно змінювати, враховуючи термін експлуатації, що рекомендується виробником.






Газування води

У кулерах, що мають цю функцію, вбудований балон вуглекислого газу високого ступеня очищення, а сам процес газування нагадує промисловий, тільки в менших масштабах.

Газ абсолютно безпечний, допустимо вживання в рідині навіть дітьми від трьох років і старше.

Озонування води

Озонатор – особливий прилад, що встановлюється у найсучасніших моделях кулерів.

Озон є сильним окислювачем, тому в малих дозах, що виділяються озонатором, він знищує всю патогенну мікрофлору в системах кулера та резервуарі з водою, при цьому він не змінює хімічного складу води, її смаку чи запаху.

На що ще варто звернути увагу

Підбір потужності під потреби:

  • Швидкість нагрівання та охолодження, а також кількість споживаної кулером електроенергії тісно пов’язані з градацією техніки за класами енергоефективності.
  • Потужна техніка справлятиме з роботою швидко і легко, але при цьому споживатиме більше електрики для свого живлення, ніж моделі, що відносяться до енергозберігаючого класу.
  • Якщо апарат буде використовуватися часто, обслуговуючи велику кількість людей, то подібні витрати будуть цілком розумні, а ось невеликій сім’ї варто все ж таки серйозно підійти до оцінки даного параметра.

Захист від дітей:

  • Якщо в будинку є маленька дитина, то не буде зайвою при підборі кулера перейматися питанням додаткового захисту.
  • На деяких моделях є запобіжний засув, що розміщується на крані з гарячою водою, щоб малюк, що досліджує світ навколо себе, не облився практично киплячою рідиною.






Якість збірки:

  • Це правило є справедливим для будь-якої техніки, не тільки для кулерів.
  • Для визначення якості складання не потрібно мати глибоке технічне знання: достатньо уважно оглянути корпус з усіх боків.
  • У якісній техніці не буде щілин і тріщин, крани будуть прокручуватися плавно, кнопки не западатимуть.
  • Приводом для відмови від обраної моделі можуть бути і дивно виділяються з корпусу трубки і дроти, і занадто гучна робота при включенні – якісний кулер при роботі лише тихо дзижчить.

Проаналізувавши перелічені вище критерії, можна отримати уявлення про те, що саме ви хочете отримати від запланованої покупки.

Тільки зваживши всі плюси та мінуси різних опцій та комплектацій, вдасться знайти саме той пристрій, що не розчарує вас надалі і буде довго служити вашому дому вірою та правдою.

Фото кулерів для води