Як вибрати кухню: фото дизайну, поради від професіонала щодо вибору матеріалів обробки та облаштування

Як вибрати кухню: вибір кольору, стилю та матеріалу оформлення (реальні фото-приклади з цікавим дизайном)

Кухня – це серце кожного будинку, тому до оформлення цієї кімнати варто поставитися дуже серйозно.

Окрім оздоблення, необхідно підібрати правильний кухонний гарнітур, який зможе доповнити обраний стиль і стане не просто красивим доповненням, а й зручними кухонними меблями для кожної господині.

Корисні поради щодо вибору кухні

  1. Щоб заощадити час та кошти, зверніться до місцевих виробників меблів. Це можуть бути дуже якісні меблі, які ні чим не поступаються своїм європейським побратимам.
  2. Найпрактичніший колір на кухні – білий глянець. На ньому практично не видно жодних забруднень.
  3. Всередині ящиків має бути ДСП, зверху – МДФ або ламінований ДСП. У кращому випадку – натуральне дерево.
  4. Верхні ящики шафи з відчиненням нічим не гірші за підйомні двері, які коштують дорожче.

За допомогою корисних порад та важливої ​​інформації можна дізнатися, як правильно вибрати кухню та не помилитися у своєму виборі.

З чого почати

  • Перед тим, як встановлювати та купувати кухонний гарнітур, необхідно закінчити всі ремонтні роботи.
  • Кухонні меблі не повинні займати більше двадцяти відсотків загальної площі кімнати.
  • Продумайте місця для зберігання – додаткові ящики, полиці, кутові та рейлінгові системи.
  • Необхідно скласти план кухні, де зображено розташування всіх кухонних меблів, включаючи обідню зону.

Кухня має бути ретельно продуманою та зручною, тому докладний план розташування допоможе визначитися з остаточним варіантом.

При розробці плану необхідно враховувати особливості планування кухні, а також загальний розмір площі.

Вибір кухонного гарнітуру

Кухонний гарнітур має кілька поверхонь – каркас, стільниці, фасади та полиці. Якщо ви не знаєте, яку стільницю вибрати для кухні, слід ознайомитися з матеріалами, з яких виготовляють меблі.

  • Масив;
  • Мультиплекс;
  • Деревно-стружкова плита;
  • Деревноволокниста плита (МДФ);

Незважаючи на те, що дерев’яний масив вважається найдорожчим, він легко піддається механічним ушкодженням. МДФ витриваліший і міцніший матеріал, а його зовнішній вигляд анітрохи не гірший, ніж у натурального дерева. ДСП – більш дешевий і тендітний, але навіть він чудово виглядає, якщо його ламінувати. Мультиплекс складається з натурального дерева, він міцний та екологічний.

Фасади меблів повинні бути покриті МДФ, пластиком, акрилом або плівкою.Ця частина кухні знаходиться на увазі, до того ж найбільше схильна до забруднень. Покриття фасадів має легко очищатися та бути стійким до механічних пошкоджень, включаючи подряпини.

Матеріал для стільниці

Варто дуже серйозно поставитися до вибору стільниці, так як це місце вважається робочою зоною і використовується найчастіше. Найкращі матеріали для виготовлення стільниці:

  • Натуральний або штучний камінь
  • Нержавіюча сталь або алюміній
  • Скло
  • ДСП
  • Пластик

Звичайно, немає більш міцного і довговічного матеріалу, ніж камінь, але цей варіант не з дешевих. Найголовніші вимоги до стільниці – вона повинна бути красивою, легко митися, не боятися перепаду температур і бути стійкою до грибків та цвілі.

Краще відмовитися від скляних стільниць, оскільки цей матеріал не терпить навантажень і вважається одним із найтендітніших.

Колір кухонного гарнітуру

Багато хто не знає, кухню яких кольорів вибрати, але в цій справі потрібно відштовхуватися від стилю інтер’єру і не забувати про особисті уподобання. Класичний колір – білий, це колір чистоти та свіжості, який ідеально вписується у будь-який інтер’єр. Крім білого кольору, можна звернутися до яскравої кольорової гами – жовтий, червоний, зелений, синій тощо.






































За допомогою бежевих та світло-коричневих тонів можна створити затишну та теплу обстановку. Монохромне чорно-біле поєднання кольорів підкреслить вишуканий стиль, чудово вписуючись у сучасний інтер’єр. Кольори натуральних відтінків виглядають дорого і благородно, а кухонні меблі в такому гамі виглядатимуть бездоганно.

Наповнення та фурнітура

Після того, як колір та матеріал кухонного гарнітура буде обраний, потрібно визначитися з фурнітурою та наповненням шафою. Відповідаючи на запитання – яку кухню краще вибрати, можна чітко відповісти, з якісною та надійною фурнітурою. Це елементи, на яких точно не варто економити.

Навіть найкрасивіша обстановка може бути зіпсована облізлими ручками, дверцятами, що розбовталися, і іржавими напрямними.

Окрім стандартного наповнення шаф та полиць, можна доповнити кухонний гарнітур додатковими полицями, роздільниками, кошиками та гачками, що вішаються на дверцята та внутрішні бічні частини шаф.

Можна звернутися до нестандартних рішень – встановити полицю, що крутиться, в кутовій частині меблів, прикріпити відро для сміття на дверцятах, використовувати цокольний ящик між шафою для підлоги і підлогою.

Актуальний стиль кухні

Якщо ви не знаєте, які шпалери вибрати для кухні, варто визначитися зі стилем цієї кімнати та орієнтуватися на нього.

  1. Класика – передбачає використання натуральних матеріалів, а також використання благородних природних відтінків. Такий стиль підходить тим, хто не хоче заощаджувати на оформленні кухні.
  2. Мінімалізм – простота, лаконічність та вільний простір. Цей стиль вважається наймоднішим, тому його вибирають найчастіше.
  3. Кантрі – сільський стиль, затишний та атмосферний. Натуральне дерево, кераміка, лляні серветки та клітина – все це підкреслює особливість дизайну.
  4. Прованс – відбиває дух французької провінції, вишуканий та повітряний. Шпалери в квіточку, пастельні відтінки, дерев’яні меблі та зображення лавандових полів на картинах.
  5. Лофт – інтер’єр, що нагадує заводське приміщення. Голі цегляні стіни, відкриті комунікації, великі простори – все це притаманне лофту.

Меблі для кухні підбираються з урахуванням обраного стилю, вони повинні гармонійно вписуватися в інтер’єр і доповнювати його.

Звичайно ж, орієнтуватися на певний стиль необов’язково, можна вибрати кілька напрямків, що сполучаються, або зупинитися на сучасному стилі.

Фото ідеальної кухні