Кухні з ДСП: огляд кращих новинок дизайну (110 фото). Приклади кухонних меблів у сучасному стилі оформлення
ДСП є найпопулярнішим матеріалом для виготовлення кухонь. Пов’язано це з тим, що ДСП недорогий, але довговічний матеріал і при належному догляді меблі з ДСП здатні прослужити довгі роки.
Крім того, при сучасному розвитку дизайну є можливість підібрати кухонний гарнітур під будь-який стиль оформлення приміщення та будь-який розмір кухні.
ДСП та покриття
Деревно-стружкова плита (ДСП) є похідним дерева. Виготовляється такий матеріал з відходів деревообробного виробництва: стружок, тирси. Основою з’єднання деревини є спеціальні смоли та клей.
Типів ДСП існує безліч, але при виготовленні кухонних меблів використовуються лише два з них. Це ламінована та пресована.
Для витонченості дизайну на ДСП наносяться різні покриття:
- Полімерна плівка, яка є захистом від впливу вологи;
- Папір з гідрофобним просоченням, також захищає меблі від води та попадання на неї миючих засобів;
- Полімерна плівка, стилізована під дерево;
- Шпон. Має елегантний вигляд і не підвищує вологостійкість ДСП;
- Пластик.Відмінно захищає матеріал від зовнішніх впливів, крім того має гарний глянцевий блиск;
- Акрилова або полівінілхлоридна (ПВХ) плівка. Стійка до впливу вологи та вигоряння. Виглядає дуже вишукано завдяки своєму насиченому кольору та блиску покриття. На цьому фото кухонний гарнітур із ДСП з акриловим покриттям.
Переваги та недоліки ДСП
Як і будь-який матеріал, ДСП має свої переваги, але й має деякі недоліки.
Переваги меблів із ДСП:
- Стійкість до впливу вологи. Листи ДСП набухають під дією вологи, саме тому використовуються покриття, що захищають готові вироби від небажаних впливів;
- Еластичність листів, завдяки якій можна вирізати з ДСП будь-які фігури;
- Вартість. Меблі з ДСП є бюджетним варіантом через порівняно низьку вартість матеріалу;
- Можливість придбати меблі на замовлення;
- Розмаїття варіантів дизайну та кольорової гами готових виробів.
- Недоліки меблів із ДСП у тому, що вони:
- Не завжди підходить для кухонь невеликого розміру. Як правило, на маленьких кухнях завжди підвищена вологість, що сприяє деформації меблів із цього матеріалу;
- Збереже первозданний вигляд близько п’яти років, потім гарнітур доведеться замінити.У зв’язку з цим меблі з ДСП будуть ідеальним варіантом для тих, хто любить періодично оновлювати інтер’єр;
- Має ідеально прямі форми. Надати фасаду вигинів не вдасться;
- Швидко мажеться і фасади меблів необхідно часто мити.
Незважаючи на деякі недоліки, більшість людей вважають за краще купувати кухонні меблі саме з ДСП. Купуючи кухню з ДСП, необхідно ознайомитися з характеристиками матеріалу.
Найкращий варіант: ДСП, покритий пластиком. Пластик відмінно захищає меблі від механічних впливів та вологи.
Сучасні ідеї дизайну кухні
Кухня це не тільки приміщення для приготування їжі, але й місце для приємного проведення часу за трапезою. Тому кухня має поєднувати у собі функціональність, комфорт та затишок. Широке поширення останнім часом набули дизайнерські кухні, поєднані з вітальнею або лоджією, що дозволяє розширити кухонний простір.
Кутова кухня, оформлена в теплих оранжево-коричневих тонах, дуже затишна і простора. Стільниця білого кольору гармоніює із загальним дизайном, шафи із закритим фасадом помаранчевого відтінку, а замикає гарнітур шафа-пенал коричневого кольору. Вбудоване підсвічування створює враження простору.
Глянцевий кутовий гарнітур білого кольору – відмінне рішення для маленької кухні. Фасади шаф мають різне покриття: плівку ПВХ та квіти металік невеликого розміру, що надає шафкам оригінальності. Замикає гарнітуру відкриту шафу. Відмінною особливістю гарнітура є барна стійка відкритого типу в тон кольору всієї кухні. Для святкового застілля передбачений розкладний стіл зі стільцями.
Гарнітур з шафами до стелі у бежевих тонах у класичному стилі надає кухні простору, але водночас створює затишок. Корпус меблів виготовлений із ДСП, а фасади шаф із вологостійкої плити МДФ, пофарбованої емаллю. Фасади з вітринами, ґратами та матовим склом. Шафи нижнього ярусу з висувними ящиками, навісні шафи з дверцятами. Безліч елементів декору надає кухні урочистого та розкішного вигляду.
Яскрава кухня кольору фуксія є незвичайним дизайнерським рішенням для невеликої кухні. В оформленні присутні три основні кольори: фуксія, чорний та білий. Меблі із ДСП із пластиковим покриттям. Стільниця чорного кольору, побутова техніка білого кольору чудово поєднуються із закритими фасадами шаф кольору фуксія.
Кухня-острів у коричневому кольорі виглядає дуже оригінально. Основним елементом такої кухні є стіл-тумба, який розміщується у центрі приміщення та виконує функцію робочої поверхні або обіднього столу. Стіл може бути різної форми: квадратної, овальної, круглої, напівкруглої або з відкидною поверхнею. Таке планування підходить лише для великих кухонь.
Стільниця з ДСП
Стільниці для кухні з ДСП дуже популярні. Міцна стільниця при хорошому догляді може довго прослужити господині.
- Елементом багатьох гарнітурів є стільниця для кухні з ДСП розміром 38 мм.
- Покривають ДСП спеціальним складом, що містить клей, папір і пластик. Цим складом ламінують ДСП для виробництва стільниць.
- Різниця в тому, що стільниці покриваються тоншим шаром, ніж інші предмети меблів з ДСП.
- Ламінація захищає від впливу високої температури та механічних пошкоджень, крім того, така стільниця має елегантний вигляд.
- Найчастіше їх роблять з імітацією під дерево або камінь.
Купуючи стільницю з ДСП для кухні, потрібно віддати перевагу тій, на торці якої є пластикова накладка, яка забезпечує додатковий захист виробу.
Кухня з ДСП своїми руками
Для тих, хто має майстерність столярної справи, може виготовити кухонні меблі з ДСП своїми руками. Цей матеріал легко піддається будь-якій обробці. Перед початком робіт необхідно зробити проект майбутнього гарнітуру.
Найкраще підібрати готовий варіант зі схемою, тому що для самостійного створення проекту кухонного гарнітура необхідні спеціальні знання. Готовий проект можна адаптувати до власних уподобань.
Укласти ескіз кожного предмета меблів. Для того, щоб придбати потрібну кількість матеріалів, важливо скласти карту розкрою. Після цього вирізати деталі відповідно до карти розкрою.
Зібрати деталі за допомогою шуруповерта, перфоратора, молотка, свердла Форстнера, меблевих кондукторів. Закупити потрібну фурнітуру.
Фото кухні з ДСП