Кутовий гарнітур для кухні – 140 фото новинок дизайну з прикладами з каталогу

Кутовий гарнітур для кухні (140 фото): найкращі варіанти дизайну з оглядом оригінальних ідей

Кутне планування кухні, як і раніше, залишається дуже затребуваним варіантом облаштування домашнього харчового блоку завдяки своїм привабливим характеристикам.

Вона здатна створити максимально комфортний простір, забезпечує знаходження всього необхідного під рукою і не змушує господиню намотувати кілометри по простору, що виділено будівельниками.

Найефективніше кухонний гарнітур кутовий для кухні виглядає в маленьких та середніх приміщеннях, але й великий простір виглядатиме свіжо та естетично з таким варіантом розміщення гарнітура.

У цьому ж випадку можна використовувати П-подібні гарнітури, що дають змогу розмістити набагато більше пристроїв та начиння.

Для кого підійде кутове планування

Затишне розташування гарнітуру у формі літери Г ідеально підходить для:

  • Приміщень, де загальна площа не перевищує 10 кв. Більш простора кімната доповниться островом або півостровом для розміщення обідньої зони.
  • Квартир-студій, що надають єдиний простір для розміщення кухні, їдальні, вітальні. L-подібне розташування меблів дозволяє відокремити кухонний простір, не використовуючи додаткових прийомів зонування.


















Як видно на фото кутового гарнітура для кухні таке планування допомагає заощаджувати місце, закриває кути та дає відчуття більшого простору.

Переваги

Кутний гарнітур для маленької кухні створює найбільш комфортний робочий трикутник. Завдяки підвищеній ергономіці подібного розміщення господар зможе без проблем скористатися холодильником, мийкою, плитою, робочою поверхнею.












У такій кухні не витрачається даремно жодна хвилинка, що дозволяє впоратися з процесом приготування набагато швидше.

Додатковими перевагами Г-подібного розташування предметів є:

  • Компактність та можливість меблювання кухні з нестандартним плануванням.
  • Зоряне наближення дальньої стіни у вузьких приміщеннях.
  • Місткість. Шафи кутової кухні дозволяють використовувати зазвичай порожнє місце без втрати функціональності, а іноді й отримати додаткові місця складування за рахунок трапецієподібних шаф.
  • Оригінальність. Поворотні та кругові секції виглядають дуже незвично, допомагають простіше дістатися предметів, розташованих біля дальньої стінки та підвищують настрій простотою використання та незвичними механізмами відкривання.
  • Зручне зонування. У досить просторих приміщеннях обідню групу розташовують у протилежному від гарнітуру кутку, виділяючи зону їдальні без зайвих дизайнерських прийомів та витрат матеріалу та часу.









Для розташування меблів літерою L підійде будь-яке за формою приміщення, хоча найкраще використовувати його у квадратній кімнаті.









Недоліки

Кутовий кухонний гарнітур для маленької кухні має певні недоліки.

Для розміщення мийки традиційно відводиться самий кут комплекту та підхід до неї суттєво утруднений. Особливо незручний такий варіант для людей нестандартної комплекції: пампушкам незручно дотягуватися до води, високі господині можуть періодично стукати об навісні шафи.

У кухні з виступами, невеликими нішами та іншими архітектурними надмірностями буде досить проблематично встановити стандартний комплект меблів. Втім, це буде складно зробити і за інших варіантів розміщення меблів.

Спосіб розміщення кутової кухні

Кутові елементи можна використовувати кількома способами:

  • Найчастіше тут мають круглу мийку.Хоча цей звичний компонент часто заміщається більш функціональними предметами, що пропонують господаркам дві мийки або мають спеціальний пристрій для сушіння посуду.
  • Але цей варіант більше підходить для просторих кухонь. Робочі поверхні, що знаходяться по обидва боки мийки, дозволяють уберегти холодильне обладнання та плиту від бризок води.

Нижня шафка зазвичай призначається для розміщення відра для сміття, порошків, засобів для чищення, фільтрів та інших предметів, що не користуються підвищеним попитом.

Верхню шафку можна обладнати ліфтовою системою відкривання та використовувати простір для розміщення сушарки (при використанні такого варіанту дверцята не перешкоджатиме повноцінному доступу до тарілок та чашок) або пристосувати полиці для зберігання припасів або посуду.

  • Варкова поверхня та духовка. Таке рішення передбачає нестандартний дизайн кухні. Кутові кухонні гарнітури такої конфігурації трапляються досить рідко. Пов’язано це з проблемою розміщення духової шафи, яка має досить значні габарити. Але компактна модель допоможе впоратися із цією проблемою. Певна незручність принесе й утруднений доступ до стін під час збирання.
  • Робоча стільниця. І хоча кут стане не найзручнішим місцем розташування стільниці, примирити з подібним компонуванням предметів допоможе плита та мийка, розташовані в безпосередній близькості від основної робочої поверхні.І тут господиня може контролювати весь процес приготування улюблених ласощів, мало зрушуючись із місця. Далекий кут можуть займати кухонне приладдя: ножі, віночки, лопатки, компактна побутова техніка.












Якщо кут зайнятий комунікаційною шахтою або вентиляційним коробом, то повністю використовувати його не вдасться.

При такому розташуванні технічних елементів до конструкції просто пристосовують тумби та шафи.

Додаткові меблі

Кутові меблі є лише частиною кухні, і додаткові елементи у вигляді обідньої групи допоможуть зробити простір не тільки функціональним, але й зручним для процесу поглинання їжі.

Необхідними предметами стануть:

  • Барна стійка. Такий варіант обідньої групи використовується в приміщеннях, які не здатні похвалитися великими розмірами. Перевагою такого способу створення обіднього столу є компактна поверхня та можливість повністю засувати стільці, звільняючи сантиметри для безпечного проходу. У студії стійка часто грає роль елемента зонування. Якщо приміщення зовсім крихітне, функцію стійки виконує підвіконня або вузька стільниця, розташована на вільній стіні.
  • Традиційний стіл у формі острова (півострова). У великому приміщенні він займе центр приміщення, у скромній за габаритами кухні розташується у вільному кутку або завершить формування літери П.

Кілька порад

Кутові кухні дозволяють раціональніше використовувати наявний простір. Але впхнути в них надто багато предметів не вдасться.

Гарними ідеями збільшення простору стане використання:

  • Вбудованої техніки, так можна уникнути ефекту захаращеності приміщення;
  • Принципів мінімалізму, при якому в приміщенні залишають найнеобхідніші предмети;
  • Всієї висоти стін, що допоможе розмістити набагато більше речей;
  • Світлих відтінків.

Додатковий простір створять скошені кути та відкриті полиці, світлодіодні стрічки, розташовані по верхній або нижній межі навісних шаф, а також глянсові поверхні фасадів.

Фото кутової гарнітури для кухні