Меблі на кухню — ТОП фото найкращих новинок та актуальних моделей з каталогу 2024 року
Після проведеного ремонту або облаштування нової квартири важливо правильно вибрати меблі. Оптимально оформлена кухня дозволяє з комфортом готувати їжу, проводити сімейні та дружні вечори.
Всі меблеві магазини пропонують величезний асортимент товарів, що відрізняються за вартістю, використовуваним матеріалом, дизайном і типом конструкції.
Вимоги до кухонних меблів
Зробити правильний вибір не так просто, особливо серед великого асортименту в каталозі товарів.
Всі нові меблі слід обов’язково оцінювати на відповідність наступним вимогам:
- Міцність конструкції. Перед покупкою краще уважно оглянути всі деталі та меблі в зібраному положенні. Особливу увагу приділяють стану фурнітури, поворотних механізмів.
- Якісний склад. Вибір матеріалу виготовлення залежить від особистих уподобань власника, вартості меблевого гарнітуру, стилю інтер’єру на кухні.
- Безпека. Матеріали, що використовуються в будівництві, не повинні становити небезпеку для майбутніх власників у повсякденному житті, при нагріванні, при випадковому пошкодженні. Краще заздалегідь уточнити у консультанта меблевого магазину, які склади, що декорують, використовувалися для покриття фасадів та інших поверхонь.Сім’ям з дітьми краще відразу придбати гумові насадки для гострих меблевих кутів.
- Стійкість до дії вологи, миючих засобів. Особливості експлуатації кухонного приміщення призводять до постійного накопичення насиченої пари, великої кількості неприємних запахів, накопичення жирного нальоту на поверхні шаф, фасадів, стільців, стільниць, а значить, вимагають частого прибирання.
- Мобільність. В рамках сучасних стилів інтер’єру вітаються мобільні, компактні меблі: столи-трансформери, складні полиці та стелажі, підвісна фурнітура та стійки.
Всі дерев’яні деталі обов’язково повинні пройти просочення вологостійкими складами та антисептиком, що перешкоджає розвитку патогенних грибків у товщі деревини.
Як правильно вибрати меблі
У ситуаціях, коли власникам необхідно повністю облаштувати кухонне приміщення, потрібен систематичний та оптимальний підхід до вибору.
Існує ряд правил, які суттєво полегшують завдання покупцям:
- Насамперед слід провести заміри площі, врахувати наявні будівельні ніші, еркер, балкон або лоджію.
- Краще заздалегідь зробити малюнок або схематичний план приміщення, на якому будуть відзначені точки розташування розеток (для підключення побутових приладів), напрямок ліній електропередач, місця встановлення освітлювальних приладів.
- Орієнтуючись на отримані дані зі схеми, можна зобразити попереднє розміщення меблів на кухні.
- Наступний крок власника полягає у виборі стилю інтер’єру, від якого безпосередньо залежить дизайн меблів.
- Важливий вплив на предмети, що купуються, надає рівень природного освітлення в приміщенні. При нестачі сонячного світла краще вибирати меблі, виконані у світлих відтінках. Для просторої кухні та кімнати нестандартної форми краще вибирати темні фасади та поверхні.
Не останню роль у оптимальному виборі грає вартість готової продукції. Багатий асортимент меблевих компаній сьогодні дозволяє підібрати досить компактні меблі з високим рівнем функціональності.
Всі фірми, що виробляють, надають своїм клієнтам каталоги та ціни кухонних меблів з постійним оновленням продукції.
Кращий обідній стіл
Вибрати обідній стіл на кухню непросто, незважаючи на багатий вибір товарів. У кожному конкретному випадку майбутні власники орієнтуються на такі критерії:
- Кількість членів сім’ї. Для дітей молодшого віку можна додатково придбати стільчик із фіксатором та регульованою висотою стільниці.
- Розміри кухні.
- Наявність вбудованих панелей. Для невеликих квартир з дефіцитом вільної площі слід вибрати стіл-трансформер (трансформація може відбуватися шляхом розкладання бічних пластин, висування додаткової стільниці).
- Форма та матеріал виготовлення залежить від стилю інтер’єру кухонної зони.
Найпопулярнішими сьогодні є дерев’яні столи, що мають достатню міцність і стильний декор.
Але постійне вдосконалення технологій виробництва дозволяє придбати стільниці з декоративного або натурального каменю, із загартованого скла з гарним напиленням. Дуже цікавий дизайн мають металеві столи із хромованої сталі.
Кухонний гарнітур
Основний розділ каталогу меблів на кухню займає асортимент меблевих гарнітурів.
Ряди навісних та підлогових шаф є найоб’ємнішою зоною зберігання, яка дозволяє розташовувати предмети побуту, кухонне приладдя, посуд, спеції в повному порядку.
Види меблевих гарнітурів:
- Лінійні моделі. Всі шафи та полиці розташовуються в один ряд. Такі гарнітури використовуються переважно для вузьких приміщень.
- Кутова кухня. Ця модель визнана найоптимальнішим варіантом меблів для маленької кухні. Модульні шафи можуть розміщуватися в найнезручніших місцях, займаючи мінімум простору. У точці стику суміжних шаф часто мають мийку, сушарку для посуду, а вільний простір використовують для зберігання прибирального інвентарю, рушників та інших предметів побуту.
- Дворядні моделі. Подібна конструкція користується популярністю серед власників просторих кухонних приміщень. Купити дану меблі для кухні досить непросто, найчастіше віддають перевагу гарнітурі на замовлення.
- Кухонні гарнітури, що мають вигляд островів. Цей тип конструкції відносять до модульних меблів. Шафи та стільниці займають мінімум простору. Обідній стіл часто додатково обладнаний ящиками для зберігання, має функцію трансформації. Також у вигляді обідньої зони може виступати барна стійка зі стільницею.
Фото меблів на кухню (у каталогах) дозволяє побачити рідкісні типи гарнітурів: G-подібну, Т-подібну модель. Дані конструкції відмінно підійдуть для облаштування просторої кухні або суміщеної кухні з вітальнею або лоджією.
Фото новинок меблів для кухні