Кухонні гарнітури: 140 фото сучасних ідей дизайну в інтерєрі кухні

Кухонні гарнітури — 140 фото новинок дизайну, поєднання кольорів для маленької та великої кухні.

Кухня в сучасному стилі – це поєднання гармонії, зручності та функціональності. Для того, щоб перебувати на кухні було комфортно, а приготування їжі стало справжнім хобі, важливо, щоб у цьому приміщенні панувала затишна атмосфера, а все кухонне приладдя знаходилося там, де потрібно.

Важливо приділити увагу раціональному плануванню на кухні та організації робочого простору, а також місцям для зберігання.

Проектування

Насамперед подумайте про те, як і в якій частині кухні буде розташований кухонний гарнітур, якою він буде форми.

Вам потрібно розглянути маленькі кухонні гарнітури, чи вас більше цікавлять моделі гарнітурів більше? Потім ви підбиратимете відповідний стиль і кольори кухонних гарнітурів.

Перевірте, де розташована система комунікації – розетки, електропроводка, а також водопровід.

Гарнітури кутові

Перш ніж купити кухонний гарнітур, зверніть увагу на дизайн та розташування елементів конструкції. Подивіться фото кухонного гарнітура.

Тут представлений кутовий кухонний гарнітур, який ідеально впишеться в сучасний інтер’єр і зробить кухню ще затишнішою та функціональнішою.

Популярність такої конструкції полягає в тому, що вона ідеально підійде, якщо у вас трохи вільного простору. Відмінний кухонний гарнітур для маленької кухні.

Розташування гарнітури

Тепер час розібратися, що ж собою є такі меблі. Кухонний гарнітур кутовий, тому що має трикутну форму, що дуже зручно для функціонального проектування кухні.

Розташовуйте всі елементи, такі як холодильник, мийку, плиту та меблі, чергуючи між собою вздовж суміжних стін. Так у вас буде задіяний кут кухні та з’явиться більше місця для зберігання.

Розташування плитки

Дуже важливо, де ви розташуєте плиту. Не ставте її біля мийки й у самому кутку. Також небажано розташовувати надто близько до стіни та боків шаф, так вони швидко забруднюються. Відрахуйте відстань близько сорока сантиметрів з обох боків плити.

Кухонний гарнітур лінійний

Як щодо лінійного кухонного гарнітуру для створення ідеальної кухні? Розташовуйте всі деталі конструкції в один ряд. При цьому кути не задіяні, а в іншій частині кухні сміливо розташовуйте обідню зону.

Виділивши таким чином робочу зону, ви спроектуєте сучасний інтер’єр навіть у кухні, яка має маленьку або середню площу.


Кухонний гарнітур П-подібної форми

Якщо ви за експерименти в дизайні інтер’єру, і ваша кухня досить вузька та витягнутої форми, або знаходиться в області еркера, задійте суміжні стіни з двома кутами, розташованими між ними.

Тоді ви зможете розташувати все, що потрібно для роботи на кухні. Важливо, щоб була потрібна ширина проходу. Оптимальна відстань близько ста двадцяти сантиметрів.

Для більшої естетики має бути акцент у центрі П-подібного гарнітура – ​​це можливо вікно або витяжка. Якщо ви зробите вбудований підвіконня, який також виконуватиме функцію барної стійки, ви чудово заощадите простір.

Гарнітур у два ряди

Облаштовуйте гарнітур, розташовуючи всі складові вздовж протилежних стін. Це дозволить вам експериментувати з різними стилями та дизайнерськими рішеннями в інтер’єрі.

Також такий варіант ідеально підійде і для великої кухні, і для меншого приміщення.

Острівна кухня

Якщо приміщення має велику площу, вибирайте варіант у вигляді острівної кухні. Для цього розташуйте робочу зону у центрі кухні.

Додаткові полички та ящики будуть розміщені в окремому модулі, так створюється багатофункціональна конструкція, яка дозволить розмежувати зону приготування їжі та сектор вітальні при їх суміщенні.

Півострів на кухні

Меблі розташовані вздовж стіни або можуть продовжувати кухонний гарнітур. У вас є додаткові місця для зберігання. Використовуйте модуль для організації обідньої зони.

Вибирайте ту модель кухні, яка вам ближче за стилем і буде зручною. Оцініть розмір та розташування кухні, а також те, чи поєднується кухня з іншими секторами.

Ідеальні матеріали

Для виробництва сучасних гарнітурів використовуються ті матеріали, які відповідають таким умовам, як вологість приміщення, перепади температури, вплив олії, жиру, випаровування, що виділяються при варінні. Найдоступніший матеріал, який дозволить меблям витримати всі ці дії – ДСП.

Ударостійкий, а також вологостійкий матеріал легко пофарбувати, якщо це буде необхідно. Вибирайте ДСП лише найкращої якості, тому що формальдегідні смоли у складі шкідливі для здоров’я.

Мелкодисперсна фракція екологічніша, дешевша за дерево, але дуже схожа за властивостями і прослужить довше. Дерев’яні меблі екологічно чисті, виглядають розкішно та благородно. Легко реставрувати, використовуйте масла та віск для догляду за такими меблями.

Фасад гарнітура

Матеріал, з яких може бути виконаний фасад – це плівка ПВХ, скло, пластик, шпон. Відрізняються вони не лише візуально, але й за вартістю та терміном експлуатації.

Фасади з плівки мають доступну ціну та досить практичні. Це робить їх популярними.

Також у вас є широкий вибір колірних рішень, що дозволяє експериментувати зі стилем інтер’єру.

  • Встановити плівку ПВХ можна навіть на складну поверхню. Цей матеріал екологічний, стійкий до дії сонячного світла, легко відмивається від жиру.
  • Пластиковий фасад яскравий та стильний, може бути як з глянсовою, так і з матовою поверхнею, надійний та термостійкий. Належить до середньої цінової категорії.
  • Гарнітур шпонований – покритий дерев’яними листами товщиною приблизно три міліметри. Існують різноманітні кольори та фактури. У складі відсутні шкідливі речовини, благородний дизайн. Матеріал дорогий.

Тепер вам зовсім не є проблемою вибір ідеального гарнітура для кухні. Оцініть площу приміщення та проектування, придумайте стиль, який слідуватимете в інтер’єрі.

Сучасна промисловість пропонує широкий вибір моделей кухонних гарнітурів найрізноманітніших кольорів та різноманітних дизайнів. Вам залишається вибрати той варіант, який зробить вашу кухню зручнішою та затишною.

Фото кухонних гарнітур