Ящики для кухні: 120 фото найкращих ідей дизайну

Ящики для кухні: популярні моделі із сучасним дизайном (120 фото). Огляд усіх новинок та найкращих рішень застосування меблів в інтер’єрі кухні

Кухня — це не просто місце приготування та їди. Це простір, правильна організація якого полегшує побут і дарує радість. У цьому приміщенні, як правило, багато різних приладів, інвентарю, продуктів харчування та посуду.

Все це багатство необхідно десь зберігати. Неможливо припустити, що кухня може бути без ящиків. Існує багато варіантів, як розмістити всі предмети ефективно, не захаращуючи кімнату.

Нюанси системи зберігання

Головний принцип розміщення речей на кухні – все потрібне прибираємо ближче, ніж користуємося рідше – подалі. Посуд та прилади для щоденного користування, спеції та приправи зазвичай розташовуються зверху та знизу над робочою поверхнею. Сама стільниця має бути порожньою і знаходитися між плитою та раковиною.

Для зберігання використовуються вбудовані елементи в меблях (найчастіше в кухонному гарнітурі), а також різноманітні коробки, кошики, лотки. Професіонали радять віддавати перевагу одному великому ящику/коробці, ніж двом, але менше. Так внутрішній простір більше буде використаний з користю.

В одному місці краще ховати схожі предмети чи інвентар із однаковим функціоналом.При зберіганні продуктів харчування необхідно ознайомитися з товарним сусідством, правильно підбираючи тару. Для деяких фруктів та овочів можуть знадобитися особливі умови.

Види скриньок

Без скриньок не обходиться жодна система зберігання. Виділяють кілька типів комодів:

  • Висувні ящики для кухні. Найпопулярніший варіант. Зарекомендував себе як зручний та надійний спосіб зберігання. Однак велике значення тут надається і вибору якісної фурнітури.
  • Відкидні моделі. Місце зберігання знаходиться в ящику, який відкривається, якщо потягнути в свою сторону одну з його стінок. При такому варіанті простір для відчинення дверцят не потрібен.
  • Тумби, що встановлюються на підлогу. Монтуються окремо.
  • Конструкції у вигляді стелажу. Між секціями легко розміщуються коробки
  • Ящики з інших матеріалів









Всі ці типи можуть бути різних розмірів. Параметри залежать від розміру, як приміщення, так і довжини, ширини, висоти гарнітура, куди вони будуть вбудовані. Зазвичай ширина до 90 см, а глибина до 50 см.

Кухонні гарнітури з верхніми ящиками

Такі моделі широко поширені.В інтернеті чи меблевих каталогах багато фото з різними ідеями розташування верхніх ящиків для кухні. Часто саме в одному з них є невід’ємний елемент кухні – сушарка для посуду.

Вона має бути простора, міцна, складатися з кількох ярусів. Інші ящики використовують для зберігання продуктів харчування, виділяють місце під хлібницю, встановлюють мікрохвильову піч та проводять витяжку. Наверх шафи можна покласти коробки із запасним посудом і предметами, якими господарі користуються нечасто.

Існують різні механізми, як відкриватиметься шафа. Також є варіанти з ручками та без них.

Гарнітури з декількома верхніми модулями чудове рішення для невеликих кухонь або квартир-студій.

Кухня без навісних шаф

Якщо приміщення просторе і його не потрібно економити, то чудово виглядатиме кухня без верхніх ящиків. Відсутність навісних шаф – один із сучасних трендів у дизайні. Зазвичай для нього вибирають острівні моделі кухні, при яких частина гарнітуру відокремлена від інших меблів.









Кухня без верхніх елементів виглядає стильно та ефектно. Не варто турбуватися, що не вистачить місця для зберігання. Крім навісних шаф ідей, де сховати предмети достатньо.

  • При такому кухонному гарнітурі замість верхніх ящиків можна встановити полицю, повісити картину або прикрасити іншим декором. Доречні будуть різні типи рейлінгових систем.
  • При них на стіну над стільницею кріпиться труба. На цю трубу кріпляться тримачі, гачки або сам кухонний інвентар.
  • При острівній моделі гарнітура додаткові ящики для зберігання роблять і на острові.

Як використовувати кутову зону

У будь-якій кухні є кути. Залишати їх порожніми не потрібно. Є такі варіанти:

  1. У зоні кута встановлюємо окремий стелаж, тумбу або пенал. У деяких випадках підійдуть навіть полички.
  2. У гарнітурі в конструкцію вбудовуються кутові висувні системи. Такі ящики відкриваються, використовуючи дві сторони кута одразу. Вони місткі та стійкі. Підходять для зберігання як легких, так і важких предметів.
  3. Конструкція “карусель”. Вона складається з кількох секцій, що обертаються навколо кріплення на 270 градусів. Підходить для будь-яких кутів.Встановлюється як у внутрішній частині меблів, так і на зовнішній стороні.
  4. Механізм «чарівний куточок». Кріпиться на двері кутового ящика, складається з кількох секцій, викочується у певний бік. Корисна ідея, але дорога.

Кухонний стіл

Стіл із ящиками для кухні буде корисним як маленькому приміщенні, так і у великій кімнаті. У першому випадку він дозволяє заощадити простір, у другому стане додатковим місцем зберігання.

Головний момент при придбанні такого столу — ящики не повинні бути на заваді людині, яка сидить за ним. У ньому зручно зберігати столові прилади чи серветки. Існують і розкладні моделі столів.









Посередині знаходиться тумба з ящиками. У зібраному вигляді використовується для готування або просто як шафа для підлоги. Потім стіл трансформується, з боків висуваються додаткові частини, за якими можна комфортно поїсти.

Де ще сховати інвентар

Окрім гарнітури та столу є нестандартні місця зберігання речей на кухні.

  • Диван для кухні з ящиком
  • Пуфіки
  • Настінні гачки
  • Відкриті полиці
  • Додаткові шафи та стелажі
  • Виділення приміщення під окрему комору

Правильна організація системи зберігання на кухні – це поєднання функціональності та естетичності. Основними елементами є шафи, коробки, інші ємності.

Можна купити готові ящики для кухні, так і оформити замовлення під індивідуальні розміри. Якщо все добре продумати, на кухні завжди буде все під рукою, а інвентар, що рідко використовується, надійно прибраний.

Фото ящиків для кухні