Винна полиця: 100 фото ідей дизайну винної полиці в інтерєрі кухні

Винна полиця — фото найнезвичайніших прикладів дизайну полиць для зберігання винних пляшок

Винна полиця – це підлоговий, підвісний, підвісний або кутовий меблевий гарнітур для зручного зберігання пляшок з алкоголем. Зазвичай не має передньої фасадної частини та обладнана спеціальними відсіками для розташування пляшок.

Полиця для винних пляшок може бути виконана з дерева, деревостружкових матеріалів, пластику та скла. Практичний елемент меблювання для зручного та естетичного зберігання вина.

Відмінності від винної шафи

Шафа – це більш громіздкий та функціональний виріб, що дозволяє створити певні умови зберігання. Сучасні шафи дозволяють регулювати температуру та освітленість, імітуючи умови винного льоху.

Захищає від пересихання пробок, сторонніх запахів, впливу ультрафіолету та температурних стрибків.












Винна полиця на кухні має інше призначення:

  • Важливий елемент інтер’єру.
  • Зберігання пляшок з вином у горизонтальному положенні.Саме в такому положенні має бути вино.
  • Захист від постійного збовтування та прямих сонячних променів.
  • Зручність систематизації алкогольних напоїв. Особливо важливою є функція для людей, що колекціонують алкоголь.

Полиця, на відміну від шафи, також виконує демонстративну функцію. Господар завжди може елегантно продемонструвати наявні в його колекції рідкісні чи дорогі екземпляри вина.

Класифікація винних полиць

Винна полиця є не лише функціональним, а й важливим стилістичним елементом. Тому виробники пропонують різні варіанти дизайну таких меблів.

Можна і самостійно спорудити поличку, використовуючи дерево або ДСП. Це дозволяє створити унікальний гарнітур під індивідуальні потреби та особливості приміщення.

За типом конструкції

Найбільш поширений варіант – консольна конструкція. Полиця виконана у вигляді прямої горизонтальної поверхні. Зазвичай монтується на стіну за допомогою куточків.

Бажано, щоб у конструкції була присутня задня та бічні панелі для захисту пляшок від негативних факторів. Полиця може мати один або кілька ярусів.

За розташуванням полички поділяються на такі види:

  • Одиночні;
  • Групові.

Для невеликої кількості вина зазвичай використовують одиночну полицю, особливо якщо приміщення компактне. Групові вироби придатні для зберігання великої кількості пляшок.










Уявляють собою свого роду функціонально-декоративну композицію, що складається з окремих частин, виконаних в єдиному стилі. При цьому розміри та кількість відсіків окремих полиць можуть відрізнятися.

За розташуванням

Виробники надають можливість купити винні полиці таких типів розташування:

  • Вертикальні. Оптимальний вибір для маленької кухні. Пляшки розташовуються по вертикалі, тому не займають багато місця.
  • Горизонтальні. Для більш просторих приміщень. Але довжина повинна бути невеликою, інакше полиця займатиме нераціонально багато місця. Найчастіше купують полиці для зберігання 4-6 пляшок.
  • Діагональні. Класичний варіант у формі компактних дерев’яних ґрат.
  • Похилі. Дозволяють розташувати пляшки під певним кутом для збереження споживчих властивостей вина у процесі зберігання.
  • комбіновані. Можуть містити відсіки одночасно для горизонтального та вертикального зберігання пляшок.

Матеріали виготовлення

Винні полиці з дерева вважаються самими естетично привабливими, практичними та надійними. Розміри, фарбування та форма не змінюються в процесі експлуатації.

Дерево, як правило, має лакове покриття для декору та захисту від негативних факторів. Матеріал не нагрівається на сонці, тому властивості напоїв зберігаються краще.

  • Достатньо популярні пластикові моделі.
  • Набули широкого поширення завдяки доступній вартості та різноманітності форм.
  • Але в процесі експлуатації можуть змінювати колір від ультрафіолету та деформуватися через зберігання великої кількості пляшок.

Скляні вироби користуються найменшою популярністю через крихкість матеріалу. Скло часто пошкоджується в процесі приготування, може псуватися від температурних коливань, що є актуальним для кухонної зони.

Можна придбати модель із ударостійкого затемненого скла, але такі вироби мають порівняно високу вартість.









Дизайн та забарвлення

Важливо, щоб по дизайну полиця гармонувала із загальним оформленням інтер’єру. Найпопулярніший класичний варіант – дерев’яні полиці темного кольору. Такий дизайн викликає асоціацію з повноцінним винним льохом.

Дерев’яні вироби добре вписуються в такі стилі інтер’єру, як прованс, кантрі, лофт та подібні. Для таких стилів як скандинавський та рустик краще підбирати вироби світліших тонів.

Моделі з елементами із пластику та скла добре підходять під сучасні стилі – мінімалізм, хай-тек, лофт та подібні. Сучасному оформленню характерні практичність та мінімум декору. У такі інтер’єри також добре вписуються вироби із металу.

Місце розташування в приміщенні

Як видно на фото винних полиць на кухні, при виборі розташування потрібно враховувати не лише естетику, а й умови зберігання. Вино має бути захищене від стрибків температури та ультрафіолету.

Вкрай важливо враховувати умови зберігання напою, інакше він може втратити свій смак і аромат.

Вибираючи місце встановлення, слід враховувати такі вимоги:

  • Не варто розташовувати поруч із дверима та стільницею. У цих місцях можливі механічні дії, включаючи вібрацію від дверей і при приготуванні, що негативно впливає на смак. Продукт повинен перебувати у стані спокою.
  • Місце має бути закрите від прямого сонячного світла.
  • Не можна встановлювати поряд із джерелами тепла: кухонна плита, радіатори опалення.
  • Вільна циркуляція повітря.
  • Місце з мінімальним ризиком випадково зачепити гарнітур, у тому числі при використанні інших меблів та кухонного обладнання.

Якщо кухня невелика, оптимально закріпити полицю на стіні над обіднім столом. Полиця не повинна бути занадто низькою або високою.

Найкраще встановлювати її на висоті середнього зросту. Якщо приміщення є просторим, можна виділити окрему зону для облаштування системи зберігання алкоголю.

Самостійний монтаж винної полиці

Маючи необхідні інструменти та кріпильні матеріали, можна досить легко встановити винну полицю своїми руками.

Щоб закріпити полицю на стіні, потрібні такі інструменти:

  • Перфоратор або дриль (залежно від матеріалу стіни);
  • Свердло відповідного діаметра;
  • Кріпильні елементи: наповнювачі та саморізи;
  • Маркер або олівець для розмітки;
  • Рівень для встановлення рівного положення меблів.

Фабрична полиця часто поставляється з інструкцією з монтажу. Якщо така є, рекомендується її вивчити. Можуть бути різні тонкощі в залежності від конструкції, матеріалів і кріпильних елементів, що використовуються.

Зазвичай полиця для вина встановлюється в кілька етапів:

  1. Прикладка. Достатньо просто прикласти зібраний виріб до стіни.
  2. Розмітка місць для виконання кріпильних отворів.
  3. Підготовка отворів. Важливо використовувати свердло, розмір якого відповідає діаметру дюбелів.
  4. Прикласти конструкцію до стіни та зафіксувати саморізами.

Зазвичай елементи кріплення присутні в комплекті. Якщо їх немає, слід підібрати саморізи та дюбелі відповідних розмірів.

Не слід використовувати менше кріплень, ніж передбачено виробником, це може негативно вплинути на надійність конструкції.

Фото винної полиці