Фурнітура для кухні – яку вибрати? Огляд новинок, поради, виробники, відгуки та ціни, фото

Фурнітура для кухні: фото новинок, види, ціни, виробники, особливості вибору

На кухні завжди повно дрібних деталей, таких, як шафки, висувні ящики, полички та інше. Все це деталі кухонних гарнітурів, які продумані до дрібниць.

Однак, через часте використання, без якого на кухні не обходиться, дрібні частини ламаються найсильніше.

Всі дрібні частини кухонних гарнітурів, як ручки шаф, напрямні, гачки і т.д. називаються фурнітурою. Фурнітура при зношуванні може замінюватись окремо від інших частин гарнітура.

Купити такі деталі легко в будь-якому будівельному магазині, але виникає багато запитань про те, як підібрати правильно фурнітуру. На фото кухонної фурнітури видно, що вибір справді величезний.

























Зовнішня фурнітура

Такі деталі називають дизайн фурнітурою, так як використовуються вони виключно для кріплення на зовнішній частині гарнітурів. Такі деталі повинні відрізнятися не лише привабливим зовнішнім виглядом, а й високою ергономічністю.

Особливо користується попитом фурнітура для кухні blum. До цих елементів в основному відносять ручки шаф та ящиків.

Ручки для кухонних гарнітурів виготовляють із різних матеріалів. Крім того, вони різняться формами, розмірами, забарвленням. Ці параметри допоможуть підібрати дизайн фурнітури для будь-якого виду гюкухонного гарнітура.

Окрім того, враховуються певні умови роботи на кухні. Саме тому ручки повинні бути вологостійкими. Також потрібно врахувати те, що на кухні часто використовується висока температура і ручки не повинні перегріватися і плавиться.

Фурнітурні демпфери

Ще одна важлива дрібна деталь меблевої кухонної фурнітури – це демпфери. Такі деталі допомагають продовжувати на довгі роки термін служби гарнітурів. Використовуються деталі такого вигляду у внутрішній частині шаф.

  • Демпфери мають у своєму розпорядженні для пом’якшення ударів при зачиненні дверцят.
  • Оскільки кухонні шафи та ящики відкриваються і закриваються досить часто, тому без пом’якшення ударів є ймовірність швидкої поломки.
  • Демпфер є невеликою кнопкою, схожою на подушечку безпеки.
  • За конструкцією демпфери бувають два види: пневматичні поршні та зубчасті механізми.
  • Перші пригальмовують закриття дверцят за пару секунд і повільно продовжують зачинення.
  • Другий варіант дозволяє фіксувати дверцята в будь-якому місці і закривати її швидко, але м’яко.



































Спочатку при покупці меблів демпфери в ній відсутні як необов’язкова деталь. Проте, відповідальні власники все ж таки купують їх окремо і встановлюють для продовження життя своєї кухні.

Фурнітура Боярд для кухні – оптимальний варіант подібних виробів.

Напрямні

Напрямні – це фурнітура, призначена саме для висувних ящиків меблів. На кухні таких ящиків найчастіше багато, тому такі деталі важливі. Ці елементи є рейками, якими пересуваються викочувальні ролики.

Зміцнюються рейки у внутрішній частині шафок, у яких планується розміщення скриньок. Роликовий елемент кріпиться на зовнішньому боці ящика. Далі потрібно лише об’єднати ролик та рейку, встановивши його в потрібний паз.

Петлі шаф

Наступна важлива складова меблевої фурнітури на кухні – дверні петлі.Для того, щоб фасад кухонного гарнітуру легко відкривався в різні боки, потрібні спеціальні петлі. Різноманітність таких деталей фурнітури дуже велика, тому важливо правильно вибрати той чи інший варіант.

  • В першу чергу потрібно визначитися, моделі старого або нового зразка цікавлять особисто Вас.
  • Останнім часом все більше віддається перевага сучасним моделям.
  • Вони не тільки виглядають привабливо, але й більш функціональні порівняно зі своїми попередниками.

Варто звернути увагу на те, що розрізняються петлі за способом з’єднання, видом кріплень, кольором, розміром і т.д. Але найголовніша відмінність у тому, під яким кутом відчинятимуться дверцята. Найкраще, якщо кут розгортання буде понад 175 градусів.

Рейлінгові системи

Ця деталь кухонної фурнітури служить швидше за додатковий простір для організації зберігання речей. Ці прилади зовсім не обов’язкові на кухні і від їхньої відсутності нічого не залежить.

Однак, якщо кухня не велика і місця для розміщення всіх необхідних інструментів зовсім немає, то рейлінги є незамінними.

  • В рейтингових системах зберігання використовується досить проста конструкція.
  • Це порожня труба з металу, яка кріпиться на стіні в зоні кухонного фартуха.
  • Розташувати рейлінг можна над будь-якою робочою поверхнею, включаючи плиту або раковину. Крім того, кріпити рейлінг можна і на нижню частину навісних шаф.

Після того, як буде закріплено металеву трубку, на неї підвішують гачки. Іноді в комплекті встановлені гачки, вони закріплюються за допомогою кілець. Другий варіант надійніший, оскільки є впевненість у тому, що гачок не зірветься з рейлінгів.

Як вибрати хорошу фурнітуру

Сучасний ринок рясніє різноманітністю товарів, які підійдуть для кожного. При виборі кухонної фурнітури в магазині подібна маса пропозицій може збити з пантелику.

Як правильно підібрати вироби, і на що слід звернути увагу.

  • Ну, насамперед, важлива підвищена міцність. Не варто довіряти ручкам із пластику, а також тоненьким кріпленням, такого товару на довго не вистачить.
  • Друге правило вибору – елегантний зовнішній вигляд, що відповідає оформленню кухні.
  • Третє правило — зверніть увагу на безпеку використання, це особливо важливо для сімей з дітьми.

Округлі форми та відсутність гострих ліній будуть набагато практичнішими. І останній критерій – оптимальна ціна виробів. Це зовсім не означає, що слід шукати товар подешевше, вартість має відповідати якості.

Товари із заниженою ціною навряд чи відповідатимуть завищеним якісним характеристикам. Не намагайтеся заощадити на комплектуючих та фурнітурі для кухні, тому що тільки високоякісні деталі прослужать так довго, як вам хотілося б.

Фото фурнітури для кухні