Витяжка для кухні без відведення: інструкція з вибору кращої моделі (150 фото) + різновиди, плюси та мінуси, ціни та відгуки

Витяжка для кухні без відведення – огляд популярних моделей та брендів. 150+ фото витяжок із гарним дизайном

Витяжка на кухні – це незамінний елемент, який допомагає очистити повітря від запахів їжі, що готується, різних шкідливих домішок. Тому підходити до її вибору потрібно серйозно.

Витяжка не повинна псувати естетичний вигляд інтер’єру та підходити за технічними параметрами. На ринку пропонуються різні моделі цих агрегатів, які можуть задовольнити всі потреби покупця.

Види витяжок без відведення

Усі сучасні кухні мають два види вентиляції. До них відносяться природна та примусова. У кожного є і позитивні, і негативні властивості параметрів.

Якщо говорити про примусову вентиляцію, вона також ділиться на два типи:

  1. Повітря з кухні потрапляє в канали, що витягують, де протокою видаляється назовні. Свіже повітря надходить у приміщення через кватирку, щілини у дверних отворах, спеціально зроблених продухів.
  2. На витяжці стоять фільтри для очищення. Повітря, потрапляючи всередину, проходить очищення від шкідливих домішок, жирів і запахів. А потім знову повертається до приміщення, але вже чистого.






Плюси та мінуси витяжок без відведення

Споживачі мають свою думку щодо використання цих витяжок. Деякі категорично проти таких агрегатів, але багатьом подобаються сучасні моделі, що мають вугільні фільтри. На фото можна побачити деякі витяжки для кухні без відведення.

Не залежно від моделі такі прилади мають ряд позитивних якостей:

  1. Немає порушень у переміщенні повітря по квартирі та кухні, оскільки отвір вільний повітря.
  2. Прилад для витяжки легкий, не потребує особливих зусиль для встановлення. Її можна прикріпити до шафи, де немає полиці знизу.
  3. Залишиться тільки витяг підключити до електричного живлення.
  4. Вартість рециркуляційних приладів не вища за звичайні купальні моделі.
  5. Догляду конструкція вимагає мінімального. Потрібно лише вчасно змінювати фільтри та протирати поверхню витяжки.

Витяжка для кухні без відведення у вентиляцію підійде для встановлення в невелике приміщення. Найчастіше таку модель встановлюють на кухні, в яких підтримується стиль хай-тек або мінімалізм.

Якщо говорити про недоліки, можна виділити такі:

  1. Постійна заміна фільтрів несе витрати, тому багато хто віддає перевагу традиційним витяжкам.
  2. Користувачі рециркуляційної моделі вважають, що вона очищає повітря не дуже добре. Хоча при своєчасній заміні фільтрів та правильному її розміщенні очищення буде проводитися добре.
  3. Одноманітний дизайн витяжки зі звичною конструкцією.

Ця система повітровідведення нова, до неї необхідно звикнути.

Як правильно вибрати витяжку без відведення

Перед тим як купити витяжку без відведення для кухні, слід ознайомитися з її параметрами та підібрати відповідну.

  1. Насамперед слід звертати увагу на потужність приладу. За нормами на кухні зміна повітряної маси повинна дорівнювати дев’яти одиницям. Для правильного вибору витяжки спочатку потрібно розрахувати об’єм кімнати. Наприклад, 34 кв. м, множиться на 9, виходить 306 кубів на годину, повинна витягувати витяжка. Модель потрібно вибирати з невеликим запасом.
  2. Звернути увагу на фільтри. Кожна витяжка для кухні має два вбудовані фільтри. Один збирає жири, а інший – запахи. Перший фільтр не тільки очищає повітря, а й служить захистом від відкладення жирового нальоту на елементах приладу. Так як вентилятор буде гірше працювати, якщо лопаті стануть липкими. Видів фільтрів існує багато, бувають для разового (папір, флізелін) або багаторазового використання (акрил або нержавіюча сталь). Для очищення запаху використовують вугільні фільтри. Але всі вони одноразові, доведеться їх постійно змінювати.
  3. Шум. Витяжка для кухні з фільтром при роботі не повинна чинити шум більше 60 дБ. Тому при покупці моделі слід звертати увагу на дані параметри. У разі неправильної установки приладу шум також може збільшуватися.
  4. Витяжні пристрої працюють лише кілька швидкісних режимів, тому краще вибирати прості кнопкові моделі. Оскільки сенсорне керування не надійне, згодом на її поверхню насаджується жир та бруд.



Вартість витяжок має великий розмах. За прилад можна віддати 150 тисяч карбованців, але є і за 12000-16000 карбованців.

Головне, не купувати витяжки без ліцензії, щоб потім не було проблем. З роботою на кухні впорається недорога, але якісна модель.

Відмінність за формами

Витяжки від виробників мають відмінність не лише за потужністю, видом управління, а й формою. Це дозволяє покупцям вибирати відповідну модель.






По корпусу розрізняють:

  • Невеликі плоскі витяжки, які мають вертикально або горизонтально. Вони мають функціональність, мають гарний сучасний дизайн;
  • Популярністю користується вбудована витяжка для кухні, яку можна встановлювати у шафі над плитою.

Всі корпуси приладів роблять з легкого металу (алюміній, нержавіюча сталь) або міцного пластику.

Як правильно вибирати прилад

Перед тим, як придбати витяжку, слід познайомитися з деякими її нюансами:

  1. Важливо звернути увагу на продуктивність агрегату. Ці параметри записані в інструкції, що додається, в магазині можна поцікавитися у консультанта.
  2. Кухонна витяжка повинна відповідати розміру. Якщо кімната невелика, модель можна вибрати поменше, тому що об’єм повітря буде теж невеликим.
  3. Краще купувати моделі останніх випусків. Вони менше виробляють шуму, мають дистанційне керування, функціональніші.
  4. За ціною доступніші плоскі прилади, а якістю не відрізняються від вбудованих.






Підбирати рециркуляційну витяжку не складно, якщо дотримуватися описаних вище моментів. Розібратися з принципом такого пристрою просто.

Витяжки без повітропроводу хоч і мають деякі недоліки, але вони будуть чудовими помічниками на кухні. Особливо там, де мало місця для встановлення громіздких витяжних конструкцій.

Фото витяжки для кухні без відведення