Витяжка для кухні: поради професіоналів. Рейтинг з оглядом + докладна інструкція

Як вибрати витяжка для кухні? Які бувають, характеристики, ТОП-10 найкращих моделей на думку експертів

Кухня – це вогнище будинку, де за смачною вечерею збирається вся сім’я, де можна посидіти з давніми знайомими та насолодитися ароматним філіжанкою кави. І для гарного настрою в цьому приміщенні мають бути чистими не лише посуд, меблі та стіни, а й повітря.

У процесі приготування страв весь будинок наповнюється запахами, іноді досить стійкими, часом до них додається димок від їжі, що підгоріла, а пара від чайника і каструль значно збільшує рівень вологості повітря, перевищуючи всі нормативи.

Для усунення таких неприємностей потрібна вентиляція і просто відкрита кватирка тут не допоможе. Ідеальним рішенням у такій ситуації буде встановлення витяжних пристроїв для кухні.

Вибір витяжки на кухню

Перш ніж купити витяжку на кухню зробіть розрахунки, враховуючи розмір приміщення, розташування плити та меблів, доступ до витяжної криниці, функціонал та розміри обладнання, яке збираєтеся придбати.

Така побутова техніка має велику класифікацію за різними факторами:

  • Конструктивні особливості,
  • Принцип роботи
  • Потужність та кількість споживаної енергії,
  • Продуктивність,
  • Оригінальність дизайну,
  • Ціна та ін.


















Види витяжки для кухні

Широкий асортимент обладнання, різні моделі, дизайн та забарвлення вражає своєю кількістю та різноманітністю. Але попит покупців вже давно визначив найкращі витяжки для кухні, найбільш популярними є:

Класична витяжка

Прекрасне рішення для всіх, хто не любить змінювати традиції та віддає перевагу нескладним технічним пристроям. Класика виглядає надійно, коли її розміщують над плитою, таку техніку можна задекорувати чи сховати у шафі.

Виділяють 2 типи:

  1. Прямий. Такий варіант зручний і простий у монтажі, чудово вписується в інтер’єр кухні. Популярні моделі із висувними панелями, що розширюють зону охоплення.
  2. Кутовий. Зустрічається рідше, як правило, коли плита розташована нестандартно. Виглядає нестандартно, але добре заощаджує простір.

Класичний стиль актуальний у будь-який час, ніколи не застаріває, може бути виконаний під старовину, в стилі ретро.

Але за фасадом традиційного інтер’єру ховається сучасна та інноваційна технологічна начинка, яка постійно вдосконалюється та оновлюється.

Вбудована витяжка

Таку побутову техніку можна назвати непомітною, вона не впадає у вічі, розташовуючись усередині шафок меблевого гарнітура. Зручна вбудована витяжка для кухні не порушує інтер’єр кухонного фасаду і чудово вписується в нього. Додаткове обладнання не видно, поки не заглянете в нішу або не відчините дверцята шафи.

Перевагами такого обладнання є його «невидимість», а ефективність роботи підвищується за рахунок наявності висувної панелі, яка значно збільшує робочу поверхню у разі потреби.

Купольна витяжка

За своїм зовнішнім виглядом обладнання нагадує форму каміна, надаючи особливої ​​теплоти та затишку приміщенню. Така витяжка для кухні з відведенням у вентиляцію (підключення до повітропроводу) має різний діапазон розмірів, розміщується безпосередньо над варильною поверхнею та повністю охоплює весь простір над плитою.

  • Модель досить поширена, має попит, у тому числі через свій стильний зовнішній вигляд.
  • Випускаються у найрізноманітніших дизайнерських рішеннях, з різних матеріалів, різного кольору та найчастіше є яскравим акцентом приміщення.
  • Традиційні моделі виготовлені з металу та пластику, але також купол може бути виготовлений з натурального дерева або зі скла.

Висувна витяжка

Прекрасний варіант для невеликих приміщень, обмеженого простору або для квартири-студії. Залежно від конструктивних особливостей, таке обладнання ще називають розкладною або телескопічною витяжкою, а також слайдером.

Найчастіше моделі представлені в плоскому вигляді, дозволяючи використовувати верхню поверхню як поличку. На фото витяжки для кухні видно, що для її встановлення не потрібна наявність складних конструкцій відводів та труб, а ефективність роботи та ергономічність забезпечуються за рахунок наявності рухомої робочої панелі.

Острівна витяжка

Для монтажу такого обладнання над виносним кухонним островом потрібні спеціальні знання, оскільки така витяжка над кухнею вимагає міцного кріплення та протягування відведення.

Але ці складнощі стосуються лише процесу встановлення, тоді як саме обладнання має ефективний зовнішній вигляд і функціонал. Пристрій чудово очищає повітря шляхом його фільтрації і значно економить простір у приміщенні.

Похила витяжка

Обладнання не вбудовується та існує автономно від кухонного гарнітура. Основною відмінністю такої моделі є можливість зміни кута нахилу щодо варильної панелі.

Похила витяжка чудово підходить шанувальникам стилю мінімалізм, вона полегшує планування, економить простір і вирізняється сучасним лаконічним дизайном.

Режим та швидкість роботи

Сучасне витяжне обладнання працює у 2 режимах:

  • Відведення. Побутова техніка підключається до центральної вентиляції, що дозволяє якісно та швидко очистити повітря та позбутися неприємних запахів;
  • Циркуляція. Позбавляє диму та випарів шляхом прогону повітря через вбудовані у витяжці фільтри, що підлягають періодичній заміні. При рециркуляції не обов’язкове відведення, але в цьому випадку запахи не усуваються.













У сучасних моделях передбачено обидва режими роботи та мають кілька швидкостей, які можна перемикати в залежності від необхідності очищення повітря.

При малій інтенсивності приготування страв зазвичай використовується 1-2 швидкість, при сильному задимленні – 4, посилений режим роботи.

Специфіка вибору

Варіант техніки, що вбудовується, передбачає залишення зовні кнопкової панелі управління. Такі моделі за розмірами обмежені габаритами шафи, де вони розміщуються. Продуктивність поступається стандартним моделям, але незмінним залишається плюс «непомітності», коли обладнання приховано за фасадом кухні.













Популярна витяжка на кухню 60 см передбачає відповідність розмірам варильної поверхні, щоб пара та жири поглиналися повністю і не осідали на стінах та елементах меблів.

При розташуванні плити біля стіни більшою популярністю користується купольний варіант, а якщо піч розташовується в центрі кухні (острівний тип), то краще використовувати підвісну конструкцію.

Переваги покупки витяжки

Необхідність придбання такого обладнання пов’язана з наступними перевагами:

  • Очищення повітря від випарів, пари, бризок жиру та небажаних запахів, якими просочується не тільки повітря, а й одяг, меблі;
  • Додаткове освітлення. За наявності витяжки можна використовувати основне світло і не монтувати точкові світильники для освітлення робочої поверхні. Встановлених у побутову техніку ламп достатньо, щоб освітити зварювальну зону. До того ж основне освітлення швидше забруднюється, якщо на кухні відсутня витяжка;
  • Економія грошей. При приготуванні їжі на плиті, посуді, меблях та ін. залишаються сліди випарів, жиру та наліт, що ускладнює прибирання та вимагає застосування агресивної побутової хімії.Наявність витяжки заощаджує кошти на покупку миючих засобів та виробництво ремонту;
  • Спрощення збирання. Витяжне обладнання зберігає сили та час на прибирання, оскільки всмоктує всі небажані випаровування, що полегшує миття та прибирання.

Сучасну кухню вже не можна уявити без такого необхідного елемента, яким є витяжка.













Вона не тільки очищає повітря та зберігає чистоту, але й доповнює інтер’єр приміщення, відмінно вписуючись у дизайн.

Фото витяжки для кухні