Вбудована витяжка для кухні: фото приклади дизайну, встановлення та монтажу + огляд виробників

Вбудована витяжка для кухні – яку вибрати? Плюси та мінуси, поради з монтажу та встановлення (120 фото ідей)

Дизайн-проект сучасної кухні обов’язково містить витяжку, вбудовану в предмети обстановки або обладнану якимось іншим чином.

На численних фото вбудовуваної витяжки для кухні можна побачити, що цей технічний пристрій легко і невимушено вписується в сучасний інтер’єр, а також привносить до нього оригінальні елементи стилістики «хай-тек».

Головне завдання вбудованої витяжки для кухні полягає у створенні та підтримці постійного та ефективного круговороту повітря над включеною плитою. За наявності такого пристрою будь-які сильні харчові запахи, у тому числі смаженої риби, миттєво випаровуються, а не вбираються скатертинами, рушниками та шпалерами.

Грамотний підхід до вибору витяжки

Купити вбудовану витяжку на кухню, що повністю відповідає її розмірам та габаритам гарнітура, далеко не так просто, як, наприклад, телевізор. Тут буде мало мати приблизне уявлення про те, який дизайн підійде, а який треба буде відбракувати.

Важливо також взяти до уваги широкий ряд технічних характеристик, вимоги до монтажу та підключення, тонкощі регулювання робочих режимів.

Слід зазначити, що вивчення цих моментів не забере багато часу і надалі дозволить чітко уявляти, на що саме здатний даний агрегат і як його експлуатувати.

Особливо широкого поширення сьогодні набули компактні та надійні вбудовані витяжки, і тому саме їх можливості бажано вивчити насамперед.









Набагато краще, ніж стандартна вентиляція

Не можна не сказати про те, що жодних альтернатив подібному пристрою зараз підшукати не вдасться. Типова система вентилювання, що виходить на дах, звичайно, створить необхідний кругообіг повітря.

Проте вона не буде належним чином забезпечувати відведення сильних запахів м’яса та риби. А ось саме їх і треба викачувати на вулицю якнайшвидше, що буде під силу тільки спеціально для цього створеного обладнання.

Широкий ряд очевидних переваг

Витяжка для кухні, що вбудовується в шафу, має цілу низку позитивних і негативних сторін. Їхній перелік сильно залежить від того, як саме сконструйовано конкретну модель.

Серед основних переваг вбудованих витяжок перед аналогами можна виділити такі:

  • Вбудована витяжка влаштована так, що у поле зору потрапляє лише та її частина, яка здійснює закачування повітряних мас у вентиляційний хід. Традиційніші класичні та острівні витяжки досить сильно псують інтер’єр, тому що захаращують його своїми масивними широкими корпусами. До того ж на їх розміщення потрібно виділяти великий обсяг приміщення, а вбудована модифікація просто ховається за стінами кухонного гарнітура;
  • Робоча поверхня піддається регулюванню в широкому діапазоні значень. Завдяки наявності на сучасних моделях висувних панелей господиня може на свій розсуд розширювати або звужувати площу повітропроводу;
  • Вбудовані модифікації все частіше оснащуються відразу декількома моторами, що дозволяє помітно прискорити відкачування повітря та зробити його циркуляцію інтенсивнішою. Одночасно існує можливість ставити мотори на автозапуск або вмикати їх з пульта керування;
  • Горизонтальні витяжки, що вбудовуються, на кухню 60 см з відведенням у вентиляцію практично не займають дефіцитний кухонний простір, що особливо важливо для господарів малогабаритних квартир. Цей факт дозволяє виграти чимало місця для зручного планування. У той же час з’являється можливість підібрати дизайнерський варіант, що потребує просторової свободи та розмаху;
  • Вбудовувані витяжки відрізняються геніально простим пристроєм, що радикально спрощує їх експлуатацію, обслуговування та ремонт. Один раз встановивши такий механізм, про нього можна забути багато років уперед. Він не ламатиметься і не вимагатиме профілактики від п’яти до десяти років до ряду;
  • У багатьох випадках такі апарати оснащуються спеціальним фільтруючим пристроєм на основі алюмінію. Воно збирає на своїй поверхні більшу частину жирових мас, тим самим оберігаючи конструкцію від забруднення харчовою органікою.









Що треба враховувати під час вибору

Є, звичайно, і деякі незручності, пов’язані із встановленням такого апарату. Їх не можна віднести до вагомих вад, але слід обов’язково враховувати при виборі моделі в магазині. Наприклад, деякі розміри такої техніки можуть бути занадто великими для конкретного гарнітуру.

Однак у більшості випадків вибрати підходящі габарити буде зовсім не важко. Справа в тому, що сьогодні інженери-розробники подібних систем спочатку виходять з типових розмірів кухонь і гарнітурів, що виробляються для них.

От чому буде дуже легко знайти витяжку відповідних властивостей, у тому числі

  • 50 см;
  • 60 см;
  • 80 см;
  • 90 см.

У багатьох випадках виробник виставляє на ринок широкий ряд модифікацій, що відрізняються лише за своїми розмірами.

Кілька варіантів монтажу

Витяжка, яка вбудовується в стільницю, коштує трохи більше за інші варіанти. При цьому її встановлення відбувається не так просто, як аналоги. Вигідною стороною даної системи є її безшумна дія. Видалення запахів при такому монтажі відбувається з ефективністю сто відсотків.

Для малометражних квартир найбільше підходить повністю вбудована витяжка. Саме на ній треба зупинити свій вибір тому, хто довго не може вирішити, яку краще вибрати витяжку, що вбудовується.









Майже вся її конструкція розміщується у шафі, при цьому робоча частина видається з неї практично непомітною пластиною. Багато моделей такого типу монтуються прямо в стелю, однак цей варіант не придатний у високих кухнях, тому що витяжка просто не зможе повноцінно викачувати харчові запахи.

Телескопічні варіанти встановлення

Особливе місце серед таких конструкцій займають телескопічні витяжки. До їх переваг можна віднести:

  • Висока потужність, ніж у звичайних купольних варіантів;
  • Більш широку площу повітряного захоплення;
  • Можливість використовувати робочу панель, що легко прибирається в шафу;
  • Стовідсоткове поєднання з будь-яким інтер’єром.

Фото вбудовуваної витяжки для кухні