Стеля на кухні: найкращі варіанти обробки стелі на кухні

Стеля на кухні: оригінальні варіанти обробки, вибираємо який краще (огляд плюсів та мінусів)

Оформлення кухонного інтер’єру включає якісне оздоблення стелі. Вибираючи варіант для чистового оздоблення, слід враховувати особливості приміщення, особистий вибір та запланований бюджет.

Матеріал має бути стійким до перепадів температур і підвищеної вологості. Від вибору залежать не лише витрати на ремонт та естетичність кухні, але й тривалий термін експлуатації, протягом якого він збереже бездоганний вигляд.

Підвісна стеля

Дуже поширений метод оновлення стелі з дефектами. По периметру кухні монтується каркас із металевого профілю та обшивається кращими видами оздоблювальних матеріалів:

  • Речні;
  • Плиткові;
  • Гіпсокартон;
  • Касетного виду;
  • Натяжні стелі.

Основним плюсом підвісних конструкцій є можливість замаскувати комунікації у відсіку між оздоблювальним матеріалом та стельовою поверхнею.

Реальна стеля

Прекрасно себе зарекомендували рейкові стелі на кухні. Їхня відмінна риса — стійкість до набухання, корозії та появи грибка.

Рейки монтуються на спеціальні напрямні, що мають замки для кріплення кожної смужки.

  • Щоб наповнити світлом робочу зону, бажано встановити світильники на стелю на кухню.
  • Такі варіанти можна робити у різному виконанні завдяки широкій колірній гамі та різноманітній текстурі, представлених у спеціалізованих магазинах.
  • На фото стелі на кухні можна побачити, наскільки красиво він виглядає в дизайні кухонного інтер’єру.
  • Матеріал не боїться води, сонячного проміння, монтаж не займає багато часу і органічно вписується в кухонний інтер’єр.









< "/wp-content/uploads/fcgt_19010.jpg">

Нестача — висока вартість оздоблювального матеріалу.


Плиткова стеля

Конструкція Армстронг, з якої стеля складається, одночасно є основою для плит та елементом дизайну. Виготовлену монтажну систему можна опускати на бажану довжину.

Плити вставляються в осередки стандартних розмірів: 0,6х0,6 м або 0.6 х1,2 м, до яких акуратно вставляються плити. Індивідуальна особливість плиток – одноманітний дизайн та строгий стиль.

  • До плюсів даного матеріалу можна віднести швидкий монтаж конструкції, доступ до прихованих комунікацій, можливість заміни зіпсованих плиток.
  • До мінусів – на плитки не можна сильно натискати, тому що матеріал досить крихкий.

Гіпсокартонна стеля

Обшивкою з гіпсокартону можна змонтувати конструкції будь-якого виду з різними нішами та рівнями. Матеріал фіксується до основи з металевого профілю, що монтується на стельовій поверхні, у повній відповідності до розміру майбутньої стелі.

По закінченні монтажу готову поверхню за технологією шпаклюють і фарбують у бажаний колір.

Існує два варіанти конструкцій:

  1. Однорівневий;
  2. Багаторівневий.

Відмінність у тому, що однорівневий виглядає як звичайне, але бездоганно рівне стельове покриття.

  • Багаторівневий є конструкцією з відсіками та різними рівнями.
  • Гіпсокартон є незамінним обробним матеріалом для виготовлення шикарних стельових покриттів.









Касетна система для стелі

Одним із сучасних методів оновлення стельового перекриття є касетні стелі. Дана система є об’єднанням алюмінієвого каркасу і касетних модулів.

Найпопулярніші панелі на стелю на кухні — квадратної форми.


Натяжна стеля

Відмінна ідея – натяжна стеля на кухні. Виконання монтажу можна виконувати на будь-якому етапі ремонтних робіт. Монтаж триває кілька годин. Буває покриття сатинове, глянсове або матове за структурою.

Найзатребуваніший варіант — глянець. Така стеля на кухні – вітальні виглядає дуже ефектно. Глянцева поверхня має дзеркальний ефект, зорово збільшує кухонний простір, його просто доглядати.

  • Стеля з матовою поверхнею виглядає акуратно та лаконічно.
  • Гідний варіант при виборі матеріалу – сатинове покриття. Структура сатинового полотнища є гладкою і схожою на шовк.

Відтінок полотна можна зробити різним. Мінімальний відступ від бетонної поверхні стелі становить 3 див.У разі протоки полотно можна буде замінити, звернувшись до спеціалістів.

Побілка та фарбування стелі

Найдоступнішим і найлегшим способом оновлення стельової поверхні є побілка. На стельову поверхню наносять крейдяний розчин. Незважаючи на те, що цей спосіб вважається застарілим, він залишається затребуваним через певні переваги:

  • Прийнятна ціна;
  • Простота виконання роботи;
  • Екологічність — крейда має властивість поглинати запахи в приміщенні та має дезінфікуючі якості;
  • Не зменшує кухонного простору за висотою.









Попередньо поверхню потрібно підготувати – заштукатурити щілини, вирівняти стелю. Істотним недоліком є ​​швидке забруднення побіленої поверхні. Оскільки мити його не можна, білити стельове перекриття доведеться мінімум щорічно. До того ж, комунікації залишаються на увазі.

Стеля можна пофарбувати водоемульсійною фарбою. На ринку представлені якісні види білосніжних фарб вітчизняних та імпортних виробників.

Залежно від полімеру, що входить до складу фарби, вони поділяються на 4 види:

  1. Силикатні;
  2. Акрилові;
  3. Силіконові;
  4. Мінеральні фарби.

Підготовчі роботи ті самі, що й під побілку — поверхню вирівнюють, замазують щілини. Основна перевага стелі полягає в тому, що він «дихає». Такий варіант обробки є екологічно чистим.

Клейова стеля

Пінопластова оздоблювальна плитка – бюджетний та швидкий спосіб оновлення поверхні. Плитка є білими квадратами з різними рельєфними малюнками.

На кухню підходящим варіантом стане ламінована обробна плитка, розрахована для приміщень із підвищеною вологістю.

За допомогою пінопластових плит можна легко замаскувати маленькі подряпини та нерівності на стельовій поверхні. Крім цього, вона вологостійка, має легку вагу.









До недоліків можна віднести недовгий термін служби. Плитка жовтіє і втрачає привабливість під впливом сонячних променів.

Кожен із запропонованих варіантів має свої переваги та недоліки. Якщо важко визначитися з вибором, яку стелю на кухні встановити, тоді треба грамотно оцінити свої фінансові можливості та результат, який хочеться отримати.

  • Якщо сусіди зверху постійно заливають, тоді підходящим варіантом стане варіант встановлення натяжної стелі.
  • Якщо хочеться просто оновити стельову поверхню — у цьому випадку можна пофарбувати її водоемульсійною фарбою.
  • Якщо захотілося розкоші, тоді треба запрошувати майстрів для встановлення естетичної багаторівневої стелі з гіпсокартону.

Фото гарної стелі на кухні