Поєднана кухня – найкращі рішення та стильні ідеї, як поєднати два інтер’єри в один. ТОП-150 фото планувань із зонуванням
Коли площа квартири чи будинку невелика, постає питання суміщення кухні з іншим домашнім простором. Так само поєднання кухні буде актуальним наприклад для мами, яка поки що готує, зможе стежити за тим як грають маленькі діти, для любителів влаштовувати домашні посиденьки, вечірки.
Великий плюс поєднання кухні з іншими кімнатами – збільшення простору. Давайте розглянемо різні варіанти суміщення кухні.
Кухня вітальня в євродвушці
Євродвушка — це однокімнатна квартира, де друга кімната об’єднана з кухнею та займає 30-40% площі квартири.
Для євродвушки існує безліч варіантів дизайну кухні суміщеної, при цьому вітальня необов’язково повинна мати диван, який використовується як спальне місце, адже ще є кімната, яку можна використовувати як спальню. Як правило, кухня-вітальня досить велика, тому і кухонний гарнітур може бути повнорозмірним.
Інтер’єр кухні поєднаної з вітальнею може перегукуватися, у такому разі кухня буде візуально відокремлена від вітальні, але при цьому не виділятиметься.Про дизайн вітальні, поєднаної з кухнею ми поговорили, але як розмістити кухонну техніку так, щоб вона не впадала в очі?
Для цього існує безліч різних варіантів, наприклад використання простору під барною стійкою, або додаткових ніш, прихованих у перегородках між кухнею та вітальнею.
Перегородки виконують виключно декоративні функції та можуть мати з боку кухні ніші під різний посуд та дрібну побутову техніку. Несучу частину таких перегородок можна виготовити з дерева або металевих профілів, а для зовнішнього оздоблення добре підійде гіпсокартон.
Кухня – спальня
У наш час набирають популярність квартири студії, тому що за невисоку вартість ти отримуєш власне житло, хай і не велике за площею.
У даному приміщенні можна буде розмістити дві зони: зону відпочинку, зону приготування та їди. Сюди підійде невеликий кухонний гарнітур, який буде включати все необхідне.
Існує кілька варіантів дизайну: Кухня зливається з інтер’єром спальні і сильно не впадає у вічі.
- Яскравий поділ двох зон в одному просторі.Даний поділ можна зробити за допомогою барної стійки, яка також виконуватиме функцію місця прийому їжі, або різного фарбування стін. Якщо простір дозволяє, можна розділити зони за допомогою розсувних скляних дверей на коліщатках. Скляні двері не завантажать простір і будуть стильно виглядати;
- Поділ за допомогою меблів та предметів інтер’єру. Елементами ділять простір можуть стати: акваріум, книжкова полиця, рослини або всі композиції з рослин. Якщо ви хочете додати більше затишку, то можна поставити цілу книжкову шафу з безліччю поличок.
Цей простір підійде для студентів або молодої пари.
Будинок із суміщеною кухнею
Дачний будинок дозволяє реалізувати безліч ідей, проте буває, що навіть у приватному будинку простору не дістає, і в такому разі поєднання кухні з вітальнею буде вдалим рішенням.
Принципово таке суміщення не відрізняється від будь-якого іншого, але є нюанси коли будуєш будинок із суміщеною кухнею, про які ми поговоримо.
Перший і основний це можливість спланувати простір, зробити невеликі перегородки, що візуально відокремлюють кухню від вітальні, у квартирі це теж можливо, але технічно складніше, у той час як у будинку можна передбачити такі речі на етапі планування.
Поділити простір можна й іншими елементами, наприклад книжковою полицею, яка з боку вітальні служитиме місцем зберігання книг, а з боку кухні — місцем зберігання посуду та іншого кухонного начиння.
Для інтер’єру вітальні поєднаної з кухнею оригінальним рішенням стане також розміщення зони відпочинку у вигляді другого поверху під стелею, на якій можна покласти матрац і зробити пару поличок для зберігання настільних ігор.
Кухня – вітальня
Гарним варіантом дизайну вітальні, поєднаної з кухнею стане використання потенціалу високих стель, а саме, розміщення у вітальні невеликої зони відпочинку, розмістивши там підвісні крісла чи гамак. Таке рішення не підійде для класичного інтер’єру, але буде місцевим у стилі лофт.
Гарним варіантом розмежування стане люстра, хоч як дивно це звучало якщо і стилістика кухні та вітальні буде перекликатися, підкреслити відмінності допоможе різна в деталях, але загальна в головних моментах стилістика люстр, крім дизайну люстри можуть мати різну температуру світла, теплу обідній зоні та холодну в зоні готування.
Поділити простір можна не тільки візуально, але й практично, так використовуючи різні кольори підлоги можна виділити кухню темною підлогою на якій менше помітно забруднення і світлим в обідній зоні.
Комбіновані для маленької спальні
Такі рішення будуть актуальними у квартирах невеликої площі — до 20 м2. Перше, що спадає на думку це ліжко, що прибирається в стіну, подібні меблі можна часто побачити в американських фільмах.
Крім ліжка складним може бути стіл, навіть стільці можна придбати складні, і при цьому вони будуть стильно виглядати, вибір таких меблів зараз великий.
- Стулья можна розміщувати на гачках на стіні, що хоч звучить безглуздо, у певних інтер’єрах буде досить стильно виглядати.
- Кухонний гарнітур теж буде невеликим, при такому плануванні актуальне розташування великої побутової техніки одна на одній, наприклад, пральну машину можна поставити на посудомийну.
Якщо в такій квартирі є балкон, то він може стати зоною відпочинку, при такому вирішенні на кухні суміщеній з балконом підвіконня може використовуватися як барна стійка за умови демонтажу вікна.
Також необхідно грамотно вписати барну стійку в інтер’єр суміщеної кухні, наприклад, поклавши на підвіконня стільницю того ж кольору або текстури, що й у кухонного гарнітура.
Фото суміщеної кухні