Арка на кухню (120 фото прикладів дизайну): огляд ідей, як оформити кухню з аркою замість дверей

Арка на кухню: вибір форми, матеріалу та дизайну, 120 фото ідей, як красиво оформити кухню з аркою

Серед безлічі інтер’єрних рішень можна виділити одне, що не втрачає з роками своєї актуальності.

Ефектні та практичні арки, що з’єднують простір двох приміщень, виглядають завжди дуже цікаво, допомагають розширити простір та наповнити приміщення світлом та повітрям. Також арки роблять і при вході в царство кулінарії.

Перевага арок

Дверні конструкції – це завжди масивна споруда. У деяких випадках без них не обійтися, але буває і так, що без дверей краще – у цих випадках зазвичай споруджуються арки.

Об’єднані приміщення виглядають більш просторими, дають можливість гарного огляду та візуального контролю – наприклад, у тих випадках, коли мамі потрібно зайнятися готуванням, залишивши дітей одних.

  • Окрім об’єднання, арками можна також розділити простір – наприклад, у квартирі-студії, або у великій кухні – зонувати столову зону та місце приготування їжі.
  • Крім того, для маленької та тісної кухні об’єднання її з коридором або кімнатою може стати дуже продуманим та ергономічним рішенням, завдяки якому вдасться виділити більше вільного місця для переміщень або встановлення обладнання, що не вистачає.
  • Арку між кухнею і вітальнею цілком можна спорудити власними силами, багато часу це не вимагатиме, та й за вартістю така конструкція набагато дешевша за дверну.

Аркам ні до чого фурнітура – ​​при їх спорудженні потрібен мінімум комплектуючих та дрібних деталей. Їх можна дуже цікаво і витончено декорувати, та й ремонту арки не потребують – хіба що, через досить тривалий час або при механічному пошкодженні.

Аркові конструкції виглядають стильно та розкішно, такого ефекту не отримати при установці дверей.









Проблему розповсюдження запахів можна вирішити встановленням якісної витяжки.


Вибираємо зовнішній вигляд

З погляду форми, можна нескінченно фантазувати та винаходити все нові оригінальні арки, зробити щось особливе, що відповідає за формою та зовнішнім виглядом саме даному приміщенню. Головне, щоб усі елементи в оформленні приміщення гармоніювали один з одним, створюючи єдиний ансамбль.

Ширина та товщина арки залежать від того, яких розмірів спочатку був дверний отвір.Базову конструкцію стін, стелі та перекладин найчастіше руйнувати не можна, тому форма арки як би прирощується до основи отвору.

Симетричність або асиметричність конструкції залежить від вибраного стилю. Можна виділити кілька основних напрямків, що задають форми для арок.

Найпростіша арочна конструкція – звичайний прямокутник. Вишуканості йому додає оформлення. Портал чудово «працює» у малогабаритних квартирах із низькими стелями. Незважаючи на зовнішню строгість, така арка між кухнею та іншим приміщенням робить інтер’єр будинку дуже затишним.

Класичний стиль арки для кухні

Для римських арок характерні правильні, симетричні та округлі форми. Це найбільш яскравий класичний напрямок, що бере початок (і назву) у будівлях стародавніх римлян – таким чином вони робили свої житла більш помпезними.

Подібні форми підходять абсолютно до будь-якого отвору та до будь-якого інтер’єру. Але особливий шик вони набувають за наявності високих стель.









Еліпсоїдні конструкції

Тож один з найпоширеніших варіантів, що відрізняється від класичної моделі еліпсоїдної верхівкою. Чудово поєднується із сучасними інтер’єрами.

А у випадку з високими стелями ансамбль такої арки становитимуть колони. Втім, і для низьких стель еліпсоїдний варіант хороший.

Східна витонченість

Відмінними рисами цих споруд є асиметричність, а також химерність численних елементів. Для створення та оздоблення східних арок потрібен не тільки талант, а й гарне володіння будівельними інструментами, а також художній смак.

Нерідко можна зустріти численні кути у поєднанні з опуклими елементами. Подібна екстравагантність чудово вписується в оригінальні стилі зі східним або середземноморським ухилом.

Напіварки

Прямокутні в одній стороні та округлі в іншій, вироби чудово вписуються у вузький отвір. Особливо часто зустрічаються при поєднанні з коридором. Напіварки мають незвичайний вигляд і добре допомагають заощаджувати місце.

Сировина

Для спорудження арки підходять різноманітні матеріали. Варто виділити кілька найбільш потрібних варіантів.

Пластикові

Недорого і просто, яскраво та незвично. Але є певні сумнівні нюанси. Наприклад, такі конструкції продаються вже у зібраному вигляді, з певними габаритами та формами.









Підогнати їх під певне приміщення часом просто неможливо, як і прикласти свою фантазію та креатив для їх оформлення. Створити затишок із пластиковими арками теж складно. З іншого боку, їх легко доглядати, у них довгий термін служби, та й на підвищену вологість повітря пластик не реагує.

Гіпсокартонні

Найпоширеніший матеріал, з якого можна зробити арку на кухню своїми руками, а можна купити готовий виріб. В останньому випадку арка є металевим каркасом певної форми з окремими гіпсокартонними елементами.

У випадку з гіпсокартоном політ фантазії нічим не обмежений, і можна декорувати споруду як завгодно.

Дерев’яні

Вишуканий варіант, хоча не такий вже й рідкісний.Деревина вважається найбільш натуральним та екологічним матеріалом, адже на кухні ці якості у великій пошані. Готові дерев’яні арок мають розкішний зовнішній вигляд. Але конструкція, зроблена з дерева своїми руками, виглядатиме не менш шикарно.

Є зовсім незвичайний і в той же час простий варіант – штора-арка для кухні. Тобто полотно, яке можна повісити у прямокутний отвір, і своєю формою воно імітуватиме аркову конструкцію.

Правила вибору

Кілька практичних порад допоможуть зробити правильний вибір арки для конкретного інтер’єру, який має певні параметри.

  1. Чим дорожче, тим якісніше – це твердження не завжди відповідає істині. Розкішне оздоблення швидко втратить свій блиск в умовах підвищеної вологості та постійних температурних перепадів. Практичність – насамперед матеріал має бути надійним.
  2. Правильний догляд за аркою – секрет її довголіття. Чим більше деталей та декоративних деталей у конструкції арки, тим важче чистити їх жиру та пилу. Чим ближче до плити, тим гладкішу слід вибирати поверхню. Крім того, ніколи не варто нехтувати захисним покриттям.
  3. Дизайн арки та інтер’єру повинні гармонувати один з одним. У сучасному інтер’єрі химерна класика недоречна, як і дерев’яні вироби. А ось для великої їдальні з круглим столом вони підходять.
  4. При об’єднанні двох приміщень необхідно скомбінувати їх стилі та правильно підібрати саму арку. Для максимальної економії місця підійде конструкція, в якій передбачена антресоль – полиці або ніші над аркою, приховані від стороннього погляду.
  5. Для квартири-студії не варто вибирати громіздкі конструкції. Найкраще виглядатиме кухня-вітальня з аркою невеликого розміру, що ефективно розділяє простір на функціональні зони.









Для вузького коридору краще невисокі та невеликі моделі, а ось великим конструкціям порадіє сучасний інтер’єр, високі стелі та просторі приміщення.

Покрокова інструкція

Власноруч зробити арку нескладно.Потрібно лише дотримуватися порядку дій:

  • Вибирається модель, для цього можна переглянути в інтернеті фото арки на кухні;
  • Проводиться перепланування проходу, який необхідно максимально розширити на всі боки;
  • Встановлюється каркас із алюмінієвих напрямних профілів;
  • Каркас обробляється гіпсокартоном;
  • Виріб декорується.

Можна скористатися готовою аркою, придбаною в магазині.

Але перед покупкою слід провести ретельні виміри, що вибрана конструкція без проблем вписалася в отвір.









Оздоблення

Виріб можна обклеювати шпалерами, фарбувати, наносити візерунок трафаретом або робити розпис. Чудово виглядає обробка штучним каменем, мозаїкою, плиткою, а також з облицювальної цеглини – в лофті, наприклад.

Елегантно виглядає декоративна штукатурка, а оригінальності додадуть легкі фіранки або ниткові штори, повішені в отворі.

Фото арок на кухню