Дизайн кухні 2025 року: ТОП-200 фото новинок оформлення, планувань та поєднання кольорів

Планування

Студія у новобудові, двокімнатна квартира у «хрущовці», трикімнатний аналог у «сталінці» – варіантів житла так багато, що проектувальники вигадали сучасний дизайн кухні для будь-якого випадку:

  • Кутова кухня – за замовчуванням влаштовується у квартирах, т.я. житлові багатоповерхівки передбачають підведення інженерних комунікацій до загальної магістралі (у народі «кутовою кухнею» прийнято називати меблевий фурнітур Г-подібної форми);
  • Кухня-їдальня – підходить приміщенням площею 10-15 кв.м (хоча в приватних будинках їдальню зону краще влаштовувати окремо від кухонної);
  • Кухня-бар – чудово доповнює квартиру-студію.

Практика показує, що для зручної експлуатації кухні достатньо 5 кв. Правда, щоб дотриматися цієї умови, доведеться правильно влаштувати меблі та інші вироби.














img src=”/wp-content/uploads/fcgt_18733.jpg”>

Правильно – без зайвого візуального вантажу та бар’єрів, що заважають вільному переміщенню. В принципі нічого нового. Тоді чому тематичний інтер’єр має прив’язку до 2025 року? Справа в тому, що він відрізняється від попередніх рішень:

  • По-перше, кухня повинна добре освітлюватися, що змушує розширити віконні отвори або виконати фон у світлих тонах;
  • По-друге, начиння та інші речі повинні бути приховані за рахунок гарнітуру, ніш та органайзерів;
  • По-третє, виробів різного призначення може бути багато за умови, що кожна категорія виступає в єдиному екземплярі (це правило не поширюється на начиння та стільці);

Всупереч лаконізму та функціональності, всередині кухні залишається атмосфера тепла та затишку. Тому, крім газової печі, підігрівати інтер’єр повинні благородні фарби лісового масиву або бірюзи. Тільцеві ця гама дуже характерна.

Вибір приміщення для кухні зазвичай зумовлений. Власники квартир не можуть влаштовувати мийку та пекти далеко від інженерних комунікацій. Мешканці приватних будинків також набувають готового проекту. Залишається лише сприяти простору та зручності, про що йшлося у вищесказаному переліку.

Оздоблення

Якщо дизайн кутової кухні за замовчуванням має вікна, то всередині квартири-студії скління може бути далеко від зони приготування їжі. Нестача природного освітлення компенсується світильниками (про них йдеться трохи пізніше) та лаконічним оздобленням.

Причому останню необхідно продемонструвати на всіх площинах:

  • Стеля – натяжна стеля;
  • Підлога – ламінат або лінолеум;
  • Стіни – сендвіч-панелі або плитка;
  • Віконний та дверний отвори – пластикові укоси.

Найсвітлішими йдуть укоси та стеля, стіни – нейтральні та світлі, підлоговий настил – темний. Так дотримується практичність: візуально простір здається просторим, а підлоговий настил – приховує плями.















Залишається розібратися з колірною гамою:

  • Стеля та укоси – білі, кремові, бетонні;
  • Стіни – бежевий, асфальтовий, платиновий, бетонний, м’ятний;
  • Настил для підлоги – охра, каштан, мідь, хакі.

Внести контраст у фон допоможуть меблеві вироби. Також можна обробити одну стіну нестандартними панелями. Тільки не треба вдаватися до цегляної кладки. Вона вже застаріла і передала естафету глянсовій основі, що відбиває, а також імітації венеціанської штукатурки.