Дизайн маленької кухні: 160 реальних фото прикладів. Новинки дизайну + поради щодо облаштування малогабаритної кухні

Дизайн маленької кухні: найкращі ідеї практичного дизайну для невеликої кухні (160 фото прикладів, схем, інструкцій, планувань)

Дуже часто зустрічаються маленькі кухні, далеко не у всіх господарів вони великі. Тому дуже важливо планувати грамотне розташування меблів та функціональний робочий простір.

Багато людей думають, що ніякий дизайн кухні 5-6 кв. м. не допоможе для організації повноцінної обідньої зони та функціональності, але це не так. За допомогою правильного дизайну можна перетворити кухню маленької площі до невпізнання.

При добре продуманому проекті та дизайні, для маленької кухні навіть у хрущовці можна помістити повноцінний холодильник, пральну машину та духову шафу. Невелика кухня не привід засмучуватися, її точно можна зробити повністю функціональним, стильним та зручним приміщенням. Добірка фото дизайну маленької кухні доведе це.

Планування

Кожна кухня має свою форму, тому планування меблів завжди підбирається індивідуально.

Квадратна кухня

Дуже часто зустрічаються квадратні маленькі кухні, найчастіше у старих будинках. Для цього ідеально підійде П-подібна або Г-подібна форма гарнітура. У шафи краще встановити висувні або обертові полиці.

Маленька кутова кухня – найпрактичніший і найпоширеніший варіант при квадратному приміщенні. Кутові гарнітури дуже зручні, все знаходиться у кроковій доступності. А інший кут стане чудовим місцем для обідньої зони. Для двох людей підійде квадратний стіл, який можна поставити впритул до кута.






Для більшої кількості персон краще вибрати круглий, овальний або прямокутний стіл. Також можна використовувати відкидний стіл, якщо приміщення дуже маленьке.

Прямокутна або вузька кухня

При дуже вузькій формі кухні можна використовувати кутове, пряме або дворядне планування. Оптимальним рішенням для вузької кухні є розміщення робочих поверхонь уздовж довгої стіни, або вздовж двох сторін.

Одна із частин сучасного дизайну маленької кухні – барна стійка. При прямокутних приміщеннях її можна розташувати паралельно до гарнітури.

Нестандартна форма кухні

Найкращим варіантом для нестандартної кухні – це виготовити меблі на замовлення. Так будуть ураховані всі архітектурні нюанси. На прикладі кухні у формі трапеції гарнітур встановлювати краще вздовж найдовшої стіни.






А для встановлення обідньої зони підійде інша скошена стіна. Якщо кухня витягнутої форми, як у минулому варіанті, можна розташувати стіл у торці.

Газові плити

Потрібно врахувати деякі нюанси при дизайні маленької кухні з газовою плитою. При облаштуванні важливо зберегти функціональний та корисний простір.

  • Газову плиту не слід приставляти до раковини.
  • Газ навпроти вікна теж погана ідея. Велика ймовірність спалаху.
  • Плита в кутку – незручний варіант.
  • Холодильник та плита – погані сусіди. По-перше, це небезпечно, по-друге, незручно. Їх краще розташувати з різних боків

Кухня-вітальня

При невеликих кімнатах часто використовується спосіб з’єднання з іншими кімнатами. Наприклад, маленька кухня-вітальня. Це досить поширене та сучасне рішення при скромних приміщеннях.

При такому способі робиться відкрите планування кухні прямо у вітальні. Особливість у тому, що при такому відкритому просторі є можливість перебувати у двох кімнатах, і на кухні, і у вітальні одночасно.

Правила вибору меблів для маленької кухні

Дизайн інтер’єру маленької кухні – важлива частина. При виборі меблів для маленької кухні є специфічні правила:

  1. Необхідно вивчити всілякі типи планування та вибрати відповідну під власну кухню.
  2. Варто віддати перевагу підвісним меблями (шафи та полиці). Стелажі слід вибирати високі, до стелі. Це все допоможе заощадити місце.
  3. Всі вільні кути потрібно раціонально заповнити столом, побутовою технікою, шафами тощо.
  4. Для того, щоб візуально зробити простір більшим, краще звернути увагу на світлі відтінки і глянсові, дзеркальні поверхні.






Колір та декор невеликої кухні

  • Краще вибирати світлі відтінки для візуального збільшення кімнати.
  • Колір меблів повинен поєднуватися з кольором стін.
  • Малюнки та безліч візерунків на стінах недоречно.
  • Для декорування вікон краще використовувати рулонні, римські штори та жалюзі.
  • Довгі фіранки небезпечні, при відкритому вікні можуть спалахнути, якщо знаходяться поруч із плитою.
  • Важливо враховувати кількість світла, яка потраплятиме на робочу зону.

Способи економії місця

  • Вбудована витяжка та побутова техніка;
  • Складні столи;
  • Встановлення додаткових полиць у шафи або стелажі;
  • Над робочою зоною можна повісити конструкцію для посуду (половники, сковорідки тощо);
  • Стінна сушарка для посуду;
  • Використання додаткових підставок, коробок та полиць.

Придатні стилі для маленької кухні

  • Мінімалізм. Слово говорить саме за себе. Зайві деталі, елементи декору заповнюватимуть просторів і робитимуть його ще менше. Цей стиль повинен випромінювати порядок та чистоту.
  • Хай-тек. Характерний глянсовими, металевими, дзеркальними та скляними поверхнями. Такі елементи відмінно розширюють візуальний простір.
  • Сучасний стиль. Це максимум простору та мінімум декору. Цьому стилю властиві чіткі лінії, однотонна кольорова гама та простота.
  • Лофт. Основні риси лофта – відкритий простір і груба меблі. Такий стиль чудово підійде волелюбним людям.
  • Скандинавський стиль. Прекрасний варіант для маленької кухні за рахунок холодних фарб і природних текстур.
  • Класика. Варто звернути увагу, що класичний стиль любить велику кількість декору. Якщо уникати масивних прикрас, дотримуватись симетричних ліній та теплих відтінків, то обов’язково вийде зразок гармонії.
  • Прованс.Відмінний варіант, без зайвого декору, лаконічний дизайн зробить повітряну та ніжну кухню.






У цій статті були розібрані основні поради, правила, планування та відповідні стилі.

Маленька кухня – це не проблема. Грамотна обстановка, правильний вибір кольорів і відповідний стиль точно перетворять кухню на краще.






Фото новинок дизайну маленької кухні