Кухня своїми руками (покрокова інструкція): встановлення, монтаж, креслення та схеми, 135 фото ідей дизайну

Кухня своїми руками: поради щодо вибору меблів, кольору, стилю обробки + інструкція з монтажу та встановлення кухонного гарнітуру

Будь-який ремонт це клопіткий і витратний процес, а ремонт кухні особливо. Але, разом з тим, це дуже приємне заняття, особливо якщо зробити кухню своїми руками.

Щось нове завжди приносить масу задоволень. Правильно визначитися з алгоритмом дій, допоможуть поради фахівців.

Стиль оформлення кухні

Починаючи ремонт кухні своїми руками, першочерговим завданням є вибір стилю її оформлення. Вибрати, який підходить до розмірів трапезної та перевагам домочадців, стиль можна переглянувши фотографії готових кухонь.






Для цих цілей існує більше десятка стилів, найпопулярнішими є:

  • Класичний. Це чіткість ліній та функціональність. Допускає використання будь-якої колірної гами, головне, щоб приміщення та меблі були однотонними. Підходить для кухонь будь-якого розміру, але маленькі кухні краще оформляти у пастельних тонах для візуалізації простору;
  • Кантрі. Назва говорить сама за себе – сільський стиль. Передбачає використання натуральних матеріалів: камінь, дерево.Плетені або штучно зістарені меблі є родзинкою цього стилю. Елементи декору: доріжки, килимки, особливо ручної роботи, глиняний посуд, штори на кухні мають бути з натуральних матеріалів, а краще зроблені власноруч. Переважання теплої колірної гами: жовтий, коричневий, персиковий. Стиль кантрі підходить для великих просторих кухонь;
  • Модерн – це строгість форм і чіткість ліній. Відмінними рисами модерну є комфортність і практичність інтер’єру: вбудована техніка, колірна гамма, що гармонує, точкове освітлення. Підходить для будь-яких приміщень;
  • Хай-тек є ультрановим, футуристичним стилем, що передбачає використання металу та скла. Побутова техніка найсучасніша. В оформленні повинні бути присутні лише два контрастні кольори, наприклад, чорний і червоний, сірий і білий. Підходить для приміщень різного розміру;
  • Мінімалізм є одним із популярних стилів, оскільки ідеально підходить як для маленьких кухонь, так і для просторих приміщень. Відмінними рисами цього стилю є правильні форми та лінії, однотонні кольори, обстановка невеликих розмірів.









На цьому фото кухні зроблене своїми руками приміщення оформлене у стилі мінімалізм.

Дизайн-проект кухні

Багато хто задумав ремонт кухні, але мають обмежений бюджет, задаються питанням: як зробити кухню своїми руками? Щоб уникнути помилок при проведенні ремонтних ремонтів, необхідно скласти дизайн-проект.

Віддавши перевагу одному зі стилів оформлення кухні, потрібно визначити розташування кухонних зон: робоча, зберігання, обідня.

Далі, скласти список необхідної техніки. Визначитися з предметами меблів та їх розміщенням у кухонному просторі. План-схема розміщення меблів повинен включати розташування віконних отворів і дверей, а також комунікацій.

  1. Маленьке приміщення краще меблювати кутовим способом, сторони функціонального простору мають бути довжиною не більше шести метрів.
  2. В одну лінію можна розмістити меблі та техніку таким чином: ліворуч від робочого столу мийку та холодильник, праворуч поставити варильну панель над нею встановити витяжку, розтруб якої вивести в отвір для вентиляції. Робочий стіл має бути довжиною 1-1.2 метри. На нього можна поставити мікрохвильову піч.
  3. Розставити меблі у дві лінії: варильна панель та раковина з одного боку, а навпроти холодильник, шафи для зберігання бакалійних запасів та посуду. Обідній стіл можна поставити центром.
  4. Розставити меблі та техніку вздовж трьох стін можна «П»-подібним способом. Всі навісні шафи найкраще розташувати на одній стіні. Таке розміщення підійде лише для просторих приміщень.
  5. Півострів та острів. Розстановка меблів у вигляді півострова передбачає поділ робочої та обідньої зони між якими знаходиться «півострів» на якому розміщується плита, мийка та робочий стіл. Функцію острова виконує стіл-тумба, розташована по центру кухні. Меблі та техніка, при цьому, розташовані вздовж стін.

Дизайн-проект включає розташування комунікацій.

Розетки повинні знаходитися біля обіднього столу та робочої зони, їх має бути достатньо для того, щоб підключити всі необхідні електроприлади.

Продумати освітлення кухонного приміщення, оскільки до кожного освітлювального приладу потрібна проводка та вимикачі. Для газової плити передбачені гнучкі шланги, довжина яких не повинна бути більшою за 4 метри.

Водопровідні та каналізаційні-довжиною не більше 1.5 метрів. Скласти перелік будівельних та оздоблювальних матеріалів.

Оздоблення підлоги та стелі для кухні

Найчастіше, стеля роблять з гіпсокартону, пофарбована, натяжна або обклеєна шпалерами. Для фарбування стелі зазвичай використовується акрилова або водоемульсійна фарба.





  1. При фарбуванні необхідно наносити два шари фарби. При обклеюванні полиця шпалерами, матеріал слід вибирати водостійким.
  2. Перед тим, як клеїти шпалери, стелю необхідно обробити ґрунтовкою.
  3. Пол можна зробити дерев’яним, плитковим, покритим ламінатом або лінолеумом.
  4. Щоб укласти плитку потрібно спеціальний інструмент та професійні навички.
  5. Вибираючи ламінат для кухні, перевагу потрібно віддати водостійкому матеріалу, так як на кухні завжди підвищена вологість.
  6. Бюджетним і найоптимальнішим варіантом покриття для підлоги в кухні є лінолеум. Це водостійкий матеріал, який миється.

Перед укладанням лінолеуму підлогу необхідно вирівняти. Можна зробити дерев’яну підлогу, стелю з використанням дошки-вагонки, для стін використовувати панелі МДФ або ПВХ, стилізовані під натуральне дерево і вийде чудова кухня з дерева в силі кантрі, зроблена своїми руками.

Оздоблення стін на кухні

Для обробки стін на кухні можна використовувати: панелі ПВХ, ДВП або МДФ, керамічну плитку, шпалери або фарбу. Панелі бувають двох видів: листові та набірні.

  • Листові панелі кріпляться за допомогою клею і відмінно підійдуть для обробки своїми руками.
  • При використанні набірних панелей слід враховувати, що це зменшує простір кухні, оскільки панелі кріпляться на дерев’яний каркас.

Перед фарбуванням стін їх необхідно вирівняти, використовуючи шпаклівку. Фарба обов’язково має бути водостійкою, щоб стіни не втрачали первозданного вигляду після миття.

Бюджетним варіантом є обклеювання стін вініловими шпалерами. Можна використовувати склошпалери або шпалери під фарбування. Шпалери 3D чудово приховують нерівності стін.

Чергова робота

Послідовність проведення робіт:

  • Звільнити приміщення від усього, що там знаходиться;
  • Провести роботи з демонтажу старого покриття стелі, стін та підлоги;
  • Винести будівельне сміття;
  • Підготувати стіни, підлогу та стелю до оздоблення;
  • Штробити стіни для електропроводки;
  • Провести оздоблювальні роботи;
  • Зробити декорування стін;
  • Встановити освітлювальні прилади та розетки;
  • Розставити меблі та побутову техніку.

Фахівці рекомендують виконувати ремонтні роботи в наступній послідовності: спочатку обробка стін, потім стяжка підлоги, а потім обробка стелі.






Фото гарного оформлення кухні