Модульні кухні: недорогі новинки з красивим дизайном, фото, приклади збирання, огляд матеріалів та колірних поєднань

Модульні кухні: приклади недорогого гарнітура з цікавим дизайном, плюси та мінуси, поради як оформити та вибрати (135 фото)

Центральним та обов’язковим елементом для будь-якої кухні є, звичайно, гарнітур. Але перед кожною господинею завжди стоїть складність вибору, яку модель потрібно встановити на своєму кухонному просторі, які матеріали та стиль вибрати.

Модульні кухні поелементно дозволяють кожному модулю виконувати окрему функцію. Це означає, що кожен з них можна змінювати або переставляти, а значить, завдання з пошуком ідеальних меблів, які підходять під будь-яку кімнату, вирішено. Модульні кухні економ класу дозволяють підібрати будь-який варіант на різний бюджет.

Плюси модульного гарнітуру

Модульні кухні недорого мають низку переваг, які важко заперечити:

  1. Їх зручно перевозити, тому що кожен елемент відокремлений від іншого, їх поєднує лише сам гарнітур;
  2. Простір буде використано максимум, тому що меблі можна доповнювати або скорочувати встановленням додаткового предмета;
  3. Прості у збиранні та установці;
  4. Відрізняються широтою простору для зберігання посуду та продуктів;
  5. Має різноманітний вибір у кінцевому виконанні.























Мінус гарнітура

Поряд із перевагами завжди існують і недоліки. Комусь вони здадуться несуттєвими, але все ж таки мають місце бути:

  1. Деякі з модулів нещільно прилягають один до одного, через що утворюються щілини, куди надходить волога. Через це матеріал може деформуватися, що спричиняє ремонт або навіть зміну цілого модуля;
  2. Стільниця в такому гарнітурі виходить не цільною, а зі стиками, через це доводиться відсувати кожен елемент і протирати під ним, що ускладнює та уповільнює прибирання;
  3. На фото модульної кухні видно: якщо підлога не була попередньо вирівняна, то модулі можуть стояти не на одному рівні, що псуватиме зовнішній вигляд.

Пристрій модульного гарнітуру

Комплект модульного гарнітура підбирається індивідуально. Кожен елемент має виконувати своє призначення. До набору найчастіше входить стандартний перелік елементів:

  1. Тумби, що встановлюються на підлогу.Можуть мати висувні ящики або дверцята з полицями;
  2. Підвісні шафи;
  3. Ніші, куди буде встановлено побутову техніку;
  4. Місце для витяжки. Це може бути повноцінна окрема шафа;
  5. Інші модулі.















Такі гарнітури часто продають готовими, але якщо хочеться зробити індивідуальний дизайн і під свої розміри, можна виконати його на замовлення.

Загальний функціонал гарнітура залежить від його елементів, які забезпечують різну фурнітуру та облицювальний матеріал.

Не варто забувати, що незважаючи на деяку відокремленість кожного модуля стиль гарнітура повинен бути єдиним. Він залежить не тільки від переваг, а й від загального стилю приміщення загалом.

Матеріал

Оскільки гарнітур щодня піддаватиметься різним впливам, потрібно підбирати такий матеріал, який буде стійкий до всього. Звичайно, від того, з чого виготовлені меблі, безпосередньо залежатимуть вартість, але краще не економити на цьому.

Виробники пропонують кілька варіантів, з чого можна виконати кухонний гарнітур.

  • Один із найдешевших і найпопулярніших матеріалів – це МДФ.
  • Він складається з пресованого опила, який потім покритий акрилом.
  • Це досить широкий за колірною гамою і різноманітний за виконанням матеріал, який більш схильний до впливу пари або води.
  • Через це він може розбухати та деформуватися, тому не варто ставити під навісні шафки прилади, які можуть випускати пару.
  • Так само акуратно слід поводитися з водою і витирати вологу відразу ж, поки вона не встигла вбратися в гарнітур.

В якості матеріалу також використовують ДСП. Це ті ж пресовані тирса, але за стійкістю вони перевершують МДФ, тому що вони обтягнуті в плівку.

Плівка не дає проникнути волозі на сам матеріал, а також захищає людський організм від шкідливих випарів формальдегіду, який може бути у матеріалі.

Як розмістити гарнітур

Приклади модульних кухонь можна переглянути у Леруа Мерлен. Там представлений досить широкий вибір, до того ж можна наочно побачити, як той чи інший комплект виглядатиме у вашій квартирі.




















Різні комбінації кухонних меблів допоможуть розмістити гарнітур так, як зручно буде господині, а також залежно від приміщення.

Наприклад, можна встановити один гарнітур.

  • Такий варіант називається лінійним.
  • Всі модулі встановлюються вздовж однієї стіни, що полегшує пересування в зоні приготування та по кімнаті.
  • Це розміщення підійде для маленької кухні.
  • До того ж згодом елементи можна буде міняти місцями, таким чином оновлюючи простір без зайвих витрат.
  • Також лінійний гарнітур часто вибирають ті господині, хто має кухню, суміщену з іншою кімнатою.
  • Доречно він виглядатиме і тоді, якщо ви хочете залишити під зону прийому їжі більше простору.

Можно розбити гарнітур на дві частини, встановивши його вздовж двох паралельних стін. Однак тут слід пам’ятати про те, що готування в цьому випадку не повинно бути утрудненим.

Робочий трикутник місце для готування-мийка-варильна поверхня повинні бути в зручній доступності один від одного. Однак завдяки такому розміщенню меблів можна збільшити місце для приготування їжі.

  • Кутові модульні кухні легко впишуться в будь-який простір, тому дуже популярні у покупців. До того ж, їх елементи міняти місцями ще простіше, переставляючи ту чи іншу тумбу з одного краю кута на інший. Добре виглядатиме таке розміщення меблів у невеликій кімнаті, де простір для встановлення обмежений.
  • Можно поставити гарнітур не тільки у вигляді літери Г, але й літери П. Меблі ставлять біля трьох стін у прямокутній кімнаті, простір якої повинен дозволяти встановлення таких габаритних меблів. Найкраще ставити такий гарнітур, якщо обідня зона розміщується в іншій кімнаті або кухня є вітальнею.
  • Можна поставити півострівний гарнітур, одна частина якого примикає до спільних меблів і стоїть одночасно в центрі простору. Це може бути барна стійка або ще одна робоча поверхня, під якою залишається вільне місце для побутової техніки, наприклад мікрохвильової печі.

Острівний кухонний модуль вимагатиме більше простору, тому що окрема його частина має бути в центрі.

Так само, як і в острівному типі, можна поставити внизу побутову техніку або встановити полиці для зберігання. Часто на такому острові встановлюють миття. Цей модуль може бути як статичним, так і рухомим.

Фото модульних кухонь