Загальний ефект
Класична кухня з патиною, як і в інших випадках, складається з власне робочого гарнітуру, обідньої зони та декору. Чим більше елементів патинується, тим менше має бути контрастів.
Для потрібної атмосфери достатньо лише зістареного кухонного гарнітуру. У готовому вигляді можна придбати як недорогі, так і люксові варіанти таких меблів.
Власними руками можна обробити і вже наявний гарнітур: щоб отримати темний колір, спочатку наносять світлу фарбу, потім темну, потім шліфують всі деталі.
- Для світлих фасадів використовується спочатку темний відтінок, потім світлий і акуратне зашкурювання.
- Ще можна скористатися художнім прийомом «суха кисть», наносячи будь-який колір на фасад від краю до середини.
- Остаточно обробити поверхню за допомогою воску або матового лаку.
- Патинування обідньої групи додає затишку в оточення.
- При цьому воно може бути однаковим для столу і стільців, і зворотним: наприклад, темне старіння на столі, і світле – на стільцях.
Патина на декорі не одразу помітна, але є важливим нюансом для підтримки всього стилю. Можна придбати не лише зістарене обрамлення для фотографій або картин, але й кашпо, меблеву фурнітуру та навіть гардини.
Якщо залишити патинування тільки на декорі, то і в цьому випадку можна буде отримати ефектний гарнітур під старовину, оскільки саме на дрібних деталях буде зосереджено основну увагу.