Лопатки для кухні: найкращі моделі з дерева, силікону та нержавіючої сталі (огляд всіх варіантів)

Лопатки для кухні – яка для сковороди краща? Огляд новинок з гарним дизайном із силікону, дерева, нержавіючої сталі (120 фото)

Кухонні лопатки – надзвичайно корисні пристрої, які можна використовувати для приготування страв та десертів.

Кухонна лопатка – застосування

Основне призначення цієї кухонної приналежності – перевертати їжу під час приготування на сковороді. Це не стосується силіконових лопаток, які використовуються для інших цілей. Це потрібно враховувати перед тим, як купити силіконову лопатку для кухні.

Найчастіше звичайні (металеві, дерев’яні) кухонні лопатки використовують у таких випадках:

 • Для омлетів – кухонна лопатка відмінно підійде не тільки для приготування млинців, але й для омлетів. Її тонкий край дозволяє підняти ніжний та пухнастий омлет та безпечно перевернути його або перекласти зі сковороди на тарілки.
 • Для оладок та смажених млинців – смажені млинці та оладки (пшоняні, картопляні) теж потрібно перевертати та акуратно знімати зі сковороди. У цьому випадку також знадобиться лопатка.
 • Для відбивних – смаження відбивних та великих шматків м’яса також означає, що згодом доведеться перевертати їх. Використовувати вилку для цього незручно: м’ясо насаджується, з нього розбризкуються соки та жир, тому краще підчепити м’ясо спеціальним пристосуванням.
 • Лопатка для млинців також чудово підходить для приготування випічки, коли потрібно виймати печиво або булочки з листа.
 • Видалення смажених овочів та м’яса з листа або форми для запікання – це ще один з багатьох способів використання лопатки.
Як вибрати лопатку для кухні?

Щоб покупка була корисною, потрібно звертати увагу на низку важливих моментів.

Серед них:

 • Конструкція та форма лопатки. Лопатки для млинців є різноманітною групою продуктів, до якої входять вузькі лопатки, лопатки середньої ширини, лопатки різної форми і довжини, перфоровані лопатки, лопатки для млинців і навіть ролик для млинців. У зручної лопатки для млинців має бути дуже плоский край. Валик для млинців використовується для рівномірного розподілу тесту, але також можна використовувати його, щоб зрушити млинці по сковороді та покласти їх на тарілку.
 • Матеріал виготовлення. У продажу є дерев’яні, металеві, пластикові та силіконові лопатки.


Дерев’яні лопатки для кухні міцні, але товщі, ніж лопатки з інших матеріалів. Дерев’яні моделі легкі, дешеві та зручні у використанні. На ніжних поверхнях посуду можна використовувати дерев’яне кухонне начиння.

Це незамінні аксесуари для людей, які використовують тефлонові сковороди та каструлі, покриття яких схильні до подряпин та стирання. При акуратному використанні дерев’яні лопатки не пошкоджують їх поверхні (які можуть виділяти небезпечні або навіть канцерогенні речовини).

Досить навіть невеликого пошкодження тефлонового покриття, щоб почали вироблятися канцерогенні сполуки, які потім потраплять у їжу.

Силіконові лопатки для кухні можуть мати дуже тонкий край, вони не прилипають до тесту та зручні у використанні. Пластиковий або металевий шпатель може бути тонким і жорсткішим, ніж силіконовий шпатель.

Однак варто мати на увазі, що область застосування силікону та пластику обмежені. Краще не використовувати їх за високих температур (деякі моделі для цього навіть не призначені), тому що лопатки з цих матеріалів можуть плавитися.Також такі матеріали можуть виділяти токсичні та канцерогенні речовини.

 • Торгівельна марка. Краще вибирати моделі відомих та шанованих брендів, щодо яких у покупця немає сумнівів, яким він довіряє. Також важливо звертати увагу на міцність та безпеку матеріалів.
 • Ціна. Кухонні лопатки – недороге кухонне начиння, але все ж таки варто порівняти різні рішення, щоб вибрати найкращий екземпляр.
 • Естетичність. Якщо такий пристрій зберігається на видному місці (наприклад, вішається на стіну або зберігається у спеціальній підставці), також варто звернути увагу на дизайн та колір, підібрати його до кольору інших аксесуарів цього типу. Якщо підходящу модель знайти не вдалося, завжди можна зробити лопатку для кухні своїми руками.Правильна лопатка для омлету та млинців – це кухонний інструмент, який знайде десятки застосувань на кожній кухні. Якщо правильно підійти до його вибору, він обов’язково прослужить довгі роки.

Де найкраще купити

Можна купити їх у магазинах для кулінарів, продуктових магазинах, універмагах. Магазини для гурманів та спеціалізовані магазини, ймовірно, пропонуватимуть найвищу якість та найінноваційніші варіанти. Також є набори лопаток для кухні. Однак краще самостійно вибрати варіанти, що сподобалися.

Перед покупкою варто обов’язково переконатися, що придбане начиння має необхідні характеристики (термостійкість, простота очищення, необхідні розміри тощо).

Як чистити

Краще завжди слідувати інструкціям виробника з очищення та догляду за лопаткою. Більшість сучасних моделей можна мити в посудомийній машині, але завжди корисно перевірити ще раз інформацію при покупці. Набори для кухні половники, лопатки зазвичай завжди мають необхідний опис.

Слід зазначити, що одні матеріали вимагають більшого догляду, ніж інші; деревина та бамбук мають багато переваг, але потребують особливого догляду.

Догляд дерев’яних моделей

Лопатки для кухні з дерева досить сприйнятливі до зовнішнього середовища. Ось кілька порад щодо догляду за дерев’яним та бамбуковим приладдям:

 • Не мити в посудомийній машині;
 • Ніколи не залишати у воді;
 • Перш ніж прибрати, потрібно дати їм повністю висохнути;
 • Краще вимивати їх відразу після приготування, не потрібно чекати, поки продукти висохнуть на їх поверхні;
 • Якщо вони пахнуть або мають плями, слід скористатися сумішшю харчової соди та мила для посуду;
 • Перекис водню може використовуватися для їх дезінфекції.Чи є «зелені» лопатки

Найкращий варіант для тих, кому потрібен екологічний варіант, це дерев’яна або бамбукова модель.

Якщо це так важливо для покупця, варто купити лопатку для кухні того бренду, який просуває екологічно чисті лісозаготівлі, відповідальне сільське господарство та екологічно чисті виробничі процеси, а також упаковку, придатну для вторинного використання, для мінімізації займаної площі.

>

Хоча все це, звичайно, не може 100% гарантувати сумлінність продавця.

Фото лопаток для кухні