Вбудована кухня – що це таке: гарний дизайн з побутовою технікою, фото новинок
Варіант кухні з технікою, що вбудовується, існує дуже давно. Це дозволяє суттєво економити простір кухонного приміщення. Комплектація кухні включає кухонний гарнітур разом з побутовою технікою.
Розмаїття кухонних гарнітурів вражає своєю пишністю. Дизайнери дивують поєднанням відтінків та комбінуванням матеріалів при створенні проектів вбудованих кухонь.
Переваги та недоліки
Вбудовані кухні дуже популярні і це цілком виправдано, адже переваг у них набагато більше, ніж недоліків:
- Різноманітність стилів дозволяє підібрати кухонний гарнітур до будь-якого стилю оформлення кухонного приміщення;
- Економія простору за рахунок того, що побутова техніка вбудована в гарнітур;
- Досить місце для зберігання кухонного інвентарю;
- Фасад гарнітура виглядає цілісно та гармонійно;
- Відмінна звукоізоляція працюючої техніки;
- Використання екологічно чистих матеріалів при виготовленні кухонних гарнітурів;
- Можливість виготовити кухню на замовлення.
До недоліків вбудованих кухонь можна віднести:
- Необхідність компонування гарнітуру в єдиному стилі;
- Не можна міняти місцями кухонні шафи;
- Висока вартість вбудованої техніки для кухні.
Комплектація кухні
Найчастіше, вбудовані кухні робляться на замовлення, виходячи з параметрів приміщення, стилю його оформлення та переваг замовника. Тому до вибору комплектуючих необхідно підійти відповідально.
Бажано замовляти кухню повністю в одного виробника. У цьому випадку не виникне проблем з тим, що придбана окремо побутова техніка не підходить до вибраного гарнітури за розміром або стилем. Крім того, це спростить ремонт у разі поломки комплектуючих елементів.
Фахівці радять:
- Вибирати техніку, яка буде регулярно використовуватися;
- Запросити професійного замірника;
- Розробити проект та обговорити деталі замовлення спільно з виконавцем;
- При виборі відкритого фасаду підбирати техніку однієї колірної гами;
- Для маленької кухні підібрати компактний гарнітур.
Побутова техніка
Вбудована техніка монтується в ніші гарнітура, який щільно ставиться до стін.
Жодна модель кухні не обійдеться без набору необхідної побутової техніки:
- Варкова поверхня буває трьох типів: газова, електрична та індукційна. Встановлюється на тумбу.
- Духову шафу, як правило, встановлюють під варильною поверхнею, але є й інший варіант її розташування: на рівні голови людини.Для такого розташування найпопулярнішим місцем є шафа-пенал. Можна вбудувати духовку в тумбу, яка буде додатковою робочою поверхнею.
- Мікрохвильова піч є невід’ємним атрибутом вбудованої кухні. Варіантів розміщення мікрохвильової печі багато, головне, щоб піч була з металевим корпусом і невеликого розміру.
- Холодильник може бути повністю вбудованим у гарнітур, замаскований під меблювання. У такому варіанті він розміщується в окремій шафі за закритим фасадом. Інший варіант: холодильник частково прихований, розташований у ніші між шафою або у кутку кухні. Однокамерний холодильник можна встановити в шафу-пенал. Місце для холодильника відводиться поруч із робочою поверхнею або мийкою, тому що встановлювати холодильник поблизу нагрівальних приладів не рекомендується.
- Вбудована витяжка для кухні, як правило, розміщується в нижній частині навісних шаф над варильною поверхнею.
Придбавши витяжку слід дотримуватися наступних рекомендацій:
- Вона не повинна бути більшого розміру, ніж варильна поверхня;
- Потужність витяжки підбирається з урахуванням площі приміщення;
- Дизайн витяжки повинен гармоніювати із загальним стилем кухні та гарнітура.
Посудомийна машина вбудовується в шафу під робочою поверхнею. Стільниця, що вбудовується, на кухні встановлюється на повністю зібрану нижню частину гарнітура.
Дизайн маленької кухні
Для невеликого кухонного приміщення вбудовані кухні є ідеальним варіантом. Необхідно враховувати деякі нюанси при виборі маленької кухні, що вбудовується.
- По-перше, вибрати основні предмети побутової техніки.
- По-друге, віддати перевагу компактним приладам невеликого розміру.
Наприклад, вибрати вузьку духову шафу або посудомийну машину шириною 45 сантиметрів. По-третє, визначитися із стилем оформлення кухні.
Для невеликих приміщень найкраще підійдуть: скандинавський, мінімалізм чи сучасний стиль. Відмовитися від зайвих предметів декору та вибирати пастельні тони в оформленні приміщення.
Чудовим рішенням для маленьких кухонь є вбудовані кутові гарнітури. Шафи до стелі розташовуються “Г”-образно вздовж стін приміщення. Так само розташована робоча поверхня під шафами.
Кутовий гарнітур можна розташувати кількома способами:
- З прямим кутом. Ідеально для встановлення невеликих тумб;
- Зі скошеним кутом, таким чином можна встановити раковину або варильну поверхню;
- З округленим кутом. Більше підходить для встановлення шаф.
Стилі для вбудованих кухонь
- Сучасний стиль простий у виконанні і якнайкраще підходить для оформлення вбудованої кухні. Цей стиль дозволяє збільшити простір приміщення, оскільки основні його складові це світлі тони, мінімум декору в оформленні, прямі лінії.
- Мінімалізм. Вбудована кухня, оформлена в цьому стилі, виглядає як монолітна конструкція, що складається з мініатюрних компонентів. Для створення цього стилю побутова техніка ховається за фасадами.
- Прованс. Цей романтичний стиль підходить для кухонних приміщень будь-якого розміру. Характеризується помірним декором та переважанням пастельних тонів.
- Класичний стиль. Відрізняється великою кількістю декоративних елементів, різноманітністю колірної гами.Цей стиль чудово поєднує у собі традиційні та сучасні елементи дизайну. Такий ансамбль створює новий стиль під назвою неокласика.
- Лофт. Відмінною особливістю даного стилю є неоштукатурені стіни та переважання темних відтінків. Це стиль, який був створений для просторих приміщень.
- Скандинавський стиль характеризує переважання білого кольору. Побутова техніка та предмети меблів повинні зливатися в єдиному білому пишноті. На цьому фото вбудована кухня у скандинавському стилі.
Фото вбудованих меблів на кухні