Як вибрати терка для овочів? Огляд кращих моделей, механізмів (ручних, електричних), комплектації з фотографіями

Терка для овочів: рейтинг кращих механічних ручних та електричних терок овочів + фото з характеристиками

Терка для овочів є незамінним предметом на будь-якій кухні. Вона застосовується для шинкування сирих та варених продуктів.

Терки ще називають овочерізками. Вони бувають електричні та механічні (їх ще називають ручними).

Також на тертці можна встановити різні насадки. Різноманітність цього кухонного інструменту вражає. Яку ж купити терку для овочів?

Види овочерізок

Всі терки поділяються на 2 великі типи: механічні та електричні. Щоб зробити перший крок у виборі, слід визначитися з типом, який буде найпрактичнішим у конкретному господарстві.














Електричні терки-мультирізки

Електрична терка для овочів чудово справляється з подрібненням продуктів.При використанні цього інструменту не доведеться нарізувати овочі тривалий час.

В основі подібної овочерізки лежить той самий принцип, що й у комбайнах. Щоб використовувати прилад, його потрібно щоразу збирати та розбирати.

Хоча пропозицій про мультирізки на ринку безліч, серед них можна виділити основні можливості:

  • Шинківка;
  • Подрібнення;
  • Натирання;
  • Можливість нарізання продуктів різними формами (соломкою, кубиками, слайсами тощо).

Механічні мультирізки

Механічні терки для овочів поділяються на кілька видів:

  1. Металева сітка. Найпоширеніший вид, найбільш звичний більшість людей. Для використання підійдуть не всі продукти. Наприклад, з такою теркою не можна нарізати яйця. Ціна є демократичною.
  2. V-подібна форма. Схожа на перший вид, але більш травмонебезпечна. Гострі леза утворюють форму літери V. Застосовуючи різні насадки, можна нарізати соломкою, кубиками тощо.
  3. Ручний міні-комбайн. Для перемелювання продуктів у цьому приладі застосовується механізм, подібний до механізму в кавомолці. Перемелювання проводиться ножами в спеціальному відсіку на великій швидкості. Для роботи потрібно крутити ручку на корпусі.
  4. Алігатор. Складається із 2 частин. Призначений для м’яких овочів.Можна використовувати і з сирими овочами, але алігатор буде менш ефективним.
  5. Слайсер. Має здатність нарізати овочі тонкими смужками. Малогабаритний та дешевий кухонний інструмент.
  6. Спіральна тертка. Овочі в даній овочерізці нарізаються спіраллю, подібно до точилки для олівців. Прилад має незвичайний дизайн і має невеликі розміри.
  7. Ручний прес. Інструмент схожий на склянку із лезами на кришці. При тиску відбувається дотик овочів та лез.

Особливості ручних терок

  • Маленькі розміри, чудово заощадять місце на малогабаритній кухні;
  • Не потрібно заточувати леза;
  • Ціна на дані прилади приємно здивує;
  • Оскільки тертка для овочів ручна, то для використання не потрібна електрика. Не потрібно постійно заряджати акумулятор, міняти батарейки тощо;
  • Вироби досить прості в експлуатації, нехитра конструкція дозволить опанувати прилад навіть новачкові.

Недоліки ручних терок

  • Немає стільки функцій, як у електричних приладів;
  • При покупці в комплекті не завжди можна знайти контейнер, тому його замінює домашній посуд;
  • Для роботи потрібна фізична сила людини;
  • Механічні терки для овочів, т.к. вони ручні, більше підходять для використання з вареними овочами.

Параметри вибору

Для правильного вибору овочерізки потрібно звернути увагу на такі параметри:

  • Потужність. Впливає те, які продукти зможе подрібнити прилад. Якщо потужність становить 50 Вт, це вистачить тільки на варені продукти. Якщо потрібно подрібнювати сирі овочі, то потужність має бути вищою.;
  • Швидкість. У деяких моделях можуть бути вбудовані регулятори швидкості, що полегшує роботу та дозволяє втрачати менше часу на цей процес;
  • Контейнер. Слід прагнути тієї овочерізки, в комплекті з якою буде знаходитися контейнер. Звичайно, для цього можна використовувати домашній посуд, але це не завжди зручно;
  • Гумові ніжки. Такі ніжки забезпечують хорошу стійкість до виробу, не даючи йому ковзати по поверхні столу;
  • Заточення лез. Ножі, що самозаточуються, — те, що потрібно для мультирізки.
  • Матеріал. Дешеві прилади виготовляються із харчового пластику. Моделі дорожчі складаються з нержавіючої сталі. Визначити матеріал можна в інтернеті, подивившись фото терки для овочів.

Спеціальні матеріали ручки. Щоб уникнути ковзання рук, терка може мати ручки з особливих матеріалів.













6 кращих інструментів

  1. Nicer Dicer Plus. Дана овочерізка виготовлена ​​із пластику, легка у використанні та дозволяє різати різними формами. У комплекті йде контейнер, який є досить великим. Ціна тертки невисока. Недоліком є ​​ножі. Вони слабкі. Більше того, великі продукти потрібно попередньо розрізати на ті частини, що вони помістилися.
  2. Алігатор Люкс EPU AG. Терка для овочів із насадками, якісно зроблена в Швеції. У ній є ножі з нержавіючої сталі, з неї зроблений і корпус. Є великий контейнер. Проста експлуатація та гумові ніжки дозволяють користуватися виробом безпечно та зручно. Слабким місцем овочерізки є найвища ціна.
  3. Borner Classic. Німецька якість, міцний корпус із харчового пластику та надзвичайно гострі ножі. Загалом непоганий прилад, але за необережного використання можна серйозно порізатися.
  4. Декок UKA-1215.У цій овочерізці є все для продуктивної роботи: прогумовані ніжки, екологічно чистий матеріал корпусу, надійні леза. Інструмент має гарний дизайн.
  5. Wellberg 9549WB. Терка має переваги всіх попередніх моделей, за винятком одного. Виробник цього виробу знаходиться в Китаї, тому серйозно розраховувати на тривалу роботу пристрою не варто.
  6. Joseph Joseph Spiro. Особлива функція дозволяє перетворити продукти на спіральну локшину, що відкриває широкі можливості приготування страв. Зручні ручки та нержавіюча сталь продовжують термін служби.












Прочитавши цю статтю, вибрати овочерізку не важко.

Фото терки для овочів