Сушарка для посуду: огляд найкращих сушарок. Поради щодо вибору моделі, конструкції, матеріалу + фото

Сушарка для посуду — вибір розміру, форми, типу кріплення та матеріалу виготовлення з порадами де купити (100 фото)

Найважливіша річ на кухні кожної господині, крім плити – сушарка для посуду. Як багато часу можна заощадити на протиранні мокрого посуду сухою ганчіркою.

Кожна господиня, заселяючись у квартиру або будинок, обов’язково звертає увагу на сушарку, незважаючи на те, що, можливо, вона вже має посудомийну машину, в якій є функція сушіння.

Так чи інакше, навряд чи ви будете використовувати посудомийну машину щоразу, коли питимете чай. Отже, на кожній кухні обов’язково має бути сушарка для посуду. Розберемо базові види кухонних сушарок для посуду.

Сушарка настільна

Найпростіша сушарка для посуду – настільна сушарка. Зазвичай, такі сушарки можна купити за досить низькою ціною.

  • Сушарку можна встановити поруч із раковиною, для зручності.
  • До того ж є чудові сушарки, які можна ховати після використання.
  • Під час використання під такі сушарки можна підкласти ганчірку або спеціальний піддон для вбирання вологи.

Але, все ж таки, у такого простого предмета кухонного гарнітура все-таки є певний мінус. Сушарка найчастіше стоїть на робочій поверхні і займає певне місце, залежно від розміру сушарки.

Навіть якщо у вас ідеальний порядок на кухні така величезна сушарка може зіпсувати весь вигляд та нагромадити ваш кухонний інтер’єр.

Вибираючи таку сушарку, підходьте з усвідомленістю до вибору місця розміщення сушарки.Сушарка навісна

Такі сушарки для посуду зазвичай продаються разом із піддоном. Оскільки зазвичай їх встановлюють над кухонною раковиною. Якщо під настільну сушарку можна підкласти ганчірку, то під навісну ганчірку підкласти немає такої можливості.

  • Навісна сушарка для посуду встановлюється безпосередньо на стіну і звідси випливає недолік – волога, що виділяється від посуду, осідає на стіну.
  • Отже, ви повинні добре подумати, чи варто вішати таку сушарку поруч із звичайними паперовими шпалерами.
  • Оскільки навряд чи ви зможете уберегти себе від настінного грибка або цвілі.

Якщо ви власник квартири або будинку з цегляною кухнею, ви можете обробити стіну за допомогою спеціальних протигрибкових засобів.


Сушарка в шафу

Сушарка для посуду також може розташовуватися як на відкритому місці, так і бути прихованою від зайвих очей. Якщо ви не хочете захаращувати свій кухонний інтер’єр зайвими предметами, сушарка для посуду, що знаходиться в шафі, найкраще, що могло вигадати людство.

Зазвичай у шафах встановлюються сушарки, що складаються з двох рівнів, а в деяких навіть є різні відсіки для сушіння тарілок, кухлів, склянок та столових предметів. Така сушарка багатофункціональна та підійде для тих людей, які не користуються посудомийною машиною.

Також, її багатофункціональність полягає в тому, що крім сушіння посуду, ви можете використовувати сушарку як предмет, за допомогою якого ви можете зберігати красиво посуд.

Якщо ви живете один, то такий варіант саме для вас. Сушарка буде служити вам як її головне призначення і, звичайно ж, як місце зберігання вашого посуду.
З якого матеріалу вибрати сушарку

Вибору у вас не так багато, як хотілося б, а точніше лише три: пластик, метал і нержавіюча сталь.

Пластикові сушарки досить бюджетний варіант і це виправдовується тим, що подібні сушарки для посуду часто виходять з ладу з блискавичною швидкістю. Якщо ви купуєте пластикову сушарку, будьте готові за кілька місяців шукати нову.

У пластикову сушарку не поміститися велика кількість посуду, оскільки вона менш надійна та стійка, ніж металева.

Металеві сушіння для посуду поділяються на сушіння з емальованим покриттям та сталевим напиленням.

  • Брак сушок з емальованим покриттям у тому, що вони дуже швидко виходять з ладу, покриття має властивість облушуватися і відповідно сушіння починає іржавіти. Але перевага таких сушок полягає в тому, що виробники роблять велику різноманітність їх кольорів. Це чудовий вихід, якщо ви хочете довести стиль інтер’єру до досконалості.
  • Сушки зі сталевим напиленням відрізняються характерним блиском, який гарно відблискуватиме від поверхонь вашого кухонного гарнітура. Здебільшого на цьому плюси такої сушки закінчуються. Якщо вам захотілося надати своєму інтер’єру якогось шарму купити сушку зі сталевим напиленням.
  • І, нарешті, сушіння для посуду з нержавіючої сталі. Це ідеальний варіант для вашої кухні. Ні для кого не секрет, що вода та механічні дії на сушіння для посуду можуть привести її в непридатний для експлуатації вигляд.


Яку завгодно сушіння, тільки не сушіння з нержавіючої сталі. Звичайно з часом нержавіюча сталь втрачає свій блиск через воду і речовини, що містяться в ній, але це все можна виправити. Все, що вам потрібно – повторне полірування сушарки з нержавіючої сталі. Єдиний недолік подібної сушарки – це її ціна.

Спосіб встановлення сушарки

Існує кілька способів встановлення кухонної сушарки: безпосередньо фіксація та можливість зняття сушарки у будь-який час.

Фіксують сушарку в тому випадку, якщо вам необхідно захистити її від будь-яких дій. Поверхнями для кріплення найчастіше є шафи, стіни над мийкою.

Єдиний мінус такого способу це те, що сушарка заважатиме вам прибирати в шафі, де вона розташована. Вам доведеться знову розбирати конструкцію, щоб прибрати цвіль або продезінфікувати поверхні.

Знімні сушарки полегшують догляд за собою, ви можете зняти їх у будь-який час і встановити в іншому місці.

Але, на жаль, це також, можливо, один із незначних мінусів. Одним неакуратним рухом ви можете зняти сушарку з петлі, і весь ваш посуд розіб’ється.

Де придбати сушарку

Багато хто може запитувати: «Де ж купити сушарку для посуду?» і все дуже просто. Сушарку для посуду ви можете придбати в будь-якому меблевому магазині, або якщо у вашому місті є магазин ІКЕА, ви можете переглянути їх асортимент. Підходьте до питання покупки сушарки гранично акуратно та уважно.

Фото сушарки для посуду