Як помити натяжну стелю без розлучень: інструкція для матових, глянцевих та стель після ремонту

Як помити натяжну стелю – легка інструкція з описом, як і чим помити стелю в домашніх умовах без розлучень

Натяжні стелі – сучасне рішення для оздоблення інтер’єру. При виробництві таких матових або глянцевих полотен використовують антистатичні заряди, завдяки чому покриття захищене від скупчення пилу.

Однак доглядати за тканинною або стелею ПВХ все одно необхідно. Як правильно вимити стельове полотно, щоб не зіпсувати його і не залишити розлучення?

Самостійне вологе прибирання будь-якої натяжної стелі можна виконувати як в екстрених випадках, коли необхідно усунути плями або бруд, так і в профілактичних.

У середньому мити стельове полотно коштує раз на 3-6 місяців, щоб воно залишалося чистим і яскравим.

Правила догляду за покриттями залежать від типу матеріалу, але важливо враховувати і загальні рекомендації щодо прибирання.

Головні рекомендації щодо догляду за тканинними та ПВХ-стелями

Натяжні стелі з ПВХ-плівки та поліестерової тканини прослужать довго, якщо намагатися прибирати плями від жиру, бруд та інші забруднення одразу ж після їх появи. Для догляду за всіма видами покриттів не можна використовувати абразивні засоби, а також жорсткі щітки, скребки тощо.

Не підійдуть і миючі суміші з вмістом ацетону, хлору, відбілювача. Протипоказано застосування поліролей для меблів та автомобіля.

  • Перед початком прибирання з рук краще зняти кільця та інші прикраси, якими можна подряпати полотно.
  • Варто скористатися рукавичками, особливо, якщо нігті довгі.
  • Рекомендується прибрати і різні елементи декору зі стелі.
  • Наприклад, можна зняти люстри.
  • Щоб швидко та ефективно впоратися з пилом та забрудненнями, слід правильно підібрати миючі інструменти.
  • Будь-які щітки не підійдуть, навіть якщо м’яка щетина. Найкраще зупинитися на серветках із замші та мікрофібри.









Варто відзначити, що тканинні натяжні стелі не зазнають контакту з вологою. Тому для них рекомендовано лише сухе чищення.

Допускати миття стельових полотен із тканини потрібно лише в екстрених випадках. Для догляду можна використати спеціальні засоби. У їх складі нерідко є антистатик, який не тільки добре освіжає покриття, але й захищає його від скупчення пилу.

Як помити глянцеву натяжну стелю

На глянцевому покритті швидше утворюються розлучення під час миття.Тому при збиранні слід ретельно насухо протирати полотно, щоб досягти блиску.

Але не варто докладати надмірних зусиль і натискати на стелю, інакше його можна деформувати.

Для догляду за глянцевою натяжною стелею слід виконувати інструкції:

  1. Акуратно зберіть пил з полотна шваброю з насадкою з мікрофібри або м’якою ганчіркою.
  2. Розведіть у теплій воді спеціальний засіб для чищення натяжних стель або інший миючий склад. Наприклад, рідина для догляду за склом.
  3. Обережно протріть всю поверхню стелі м’якою губкою.
  4. Витріть полотно насухо чистою серветкою із замші або мікрофібри. Можна пройтись по стелі паперовим рушником, щоб відполірувати матеріал.

За наявності розлучень слід повторити маніпуляції. А якщо на покритті є складні плями, можна впоратися з ними за допомогою народних засобів. Так, сліди від протікання та іржу дозволять відтерти розчини мильної води з додаванням невеликої кількості аміаку.

Жирні плями ефективно видаляють розведені засоби для миття посуду. Добавка з аміаку також зробить стелю блискучою та швидко освіжить його. Для цього потрібно розбавити склад з водою у співвідношенні 1:9, а потім помити натяжну стелю без розлучень і протерти насухо полотно.









Як помити матову натяжну стелю

Матові натяжні стелі менш вибагливі у догляді, ніж глянсові. При невеликих забрудненнях можна прибрати плями точково, а по полотну пройтися телескопічною шваброю з насадкою з мікрофібри або ручним пилососом.

Сухе чищення підійде, якщо потрібно лише освіжити оздоблювальний матеріал та зібрати павутину. В іншому ж видалити забруднення та пил з покриття можна такими ж способами, як і при догляді за глянцевою стелею.

Вологе чищення матової стелі просте:

  1. Зберіть пил та павутину з поверхні м’якою серветкою.
  2. Розпиліть на покриття невелику кількість теплої мильної води.
  3. Розділіть засіб по всьому полотну губкою, акуратно протріть особливо брудні місця.
  4. Видалить чистячий склад ганчіркою з мікрофібри, протираючи натяжну стелю у напрямку з кута в кут, а не круговими рухами.

За бажання можна просушити ще вологе матове стельове полотно феном, але обов’язково на мінімальному режимі та струменем теплого повітря! Цей прийом допоможе уникнути появи цвілі та грибка на покритті, що є особливо актуальним для стель у ванній або на кухні.

Що ще врахувати під час догляду за стелями

Багато господарів бояться мити натяжні стелі з побоювань, що вони можуть пошкодити полотно. Так, хоча такі покриття – міцні, їх легко можна проткнути чи зіпсувати. Тому забирати стельове полотно варто сегментами.

Чистка стелі секціями повинна проводитися у напрямку від країв до середини. Цей підхід зручний при збиранні великих приміщень або догляду за багаторівневими конструкціями.

  • Вологе чищення для підтримки натяжних стель у порядку потрібно використовувати лише за крайньої необхідності.
  • В інших випадках можна обійтися і сухим прибиранням.
  • У будь-якому випадку будь-які миючі засоби для догляду за стелею потрібно спочатку перевірити в непомітному місці.
  • Комфортніше розподіляти їх за допомогою розпилювачів.
  • І не забудьте, що для прибирання натяжних полотен не можна використовувати миючі пилососи.
  • Пам’ятайте, що у догляді за будь-якими натяжними стелями головне – профілактика.
  • Не забувайте користуватися витяжкою при приготуванні їжі, накривати каструлі та сковорідки кришками.
  • Вану кімнату обов’язково провітрюйте, щоб на стелі не осідав мильний наліт та конденсат.
  • Це стосується і балконів, лоджій.









Якщо на полотні утворилася пляма, постарайтеся прибрати її якнайшвидше, щоб вона не встигла в’їстися. З цією ж метою не спрямовуйте на стелю із натяжних матеріалів дезодоранти, освіжувачі повітря – вони часто залишають сліди.

А ще варто регулярно робити сухе чищення покриття, тоді й надалі помити натяжні стелі без розлучень у домашніх умовах буде набагато простіше.


Фото способів помити натяжну стелю