Запах у холодильнику: інструкція, як позбутися і чим прибрати неприємний запах. Популярні засоби очищення та профілактики
Навіть часте миття холодильника не гарантує, що в ньому не з’явиться неприємний запах.
Головне вчасно вжити заходів щодо його усунення, а ще краще щодо його недопущення.
Причини запаху в холодильнику
Неприємний запах у холодильнику утворюється досить часто. Проблема у замкнутому просторі агрегату. Запах неможливо вивітрити, його можна запобігти або замаскувати.
Якщо вчасно не вжити заходів, запах в’їсться у пластикові та гумові деталі. Від чого може виходити душок?
- Від смаженого м’яса, що зберігається в холодильнику поза контейнером;
- Від цибулі або часнику;
- Від зіпсованих продуктів;
- Від згнилих овочів та фруктів;
- Від забруднених напоїв;
- Від прокислого молока.
Пахнути може і рідина, що застоялася в холодильнику. В ідеалі вона повинна стікати трубкою в контейнер, розташований на задній стінці. Але трубка може засмічитись, і конденсат накопичується прямо всередині приладу. Вона швидко починає випромінювати неприємний аромат.
Пахнути продукти можуть у морозильній камері, якщо компресор з яких-небудь причин зламався компресор.Вони можуть розморожуватися, якщо нещільно прилягає дверцята.
Покупні засоби для усунення запаху в холодильнику
Запах усередині холодильника можна усунути за допомогою спеціальних засобів – поглиначів. У магазинах вони продаються у вигляді спреїв, рідин, гранул, пластикових індикаторів.
Кожен із поглиначів має певну інструкцію із застосування.
- Найпростіше користуватися спреєм. Він розпорошується на внутрішні поверхні холодильника, залишається на вказаний в інструкції час і видаляється ганчіркою.
- Гранули можна насипати у невеликі відкриті ємності та розставити на полицях холодильника. Змінювати їх необхідно з періодичністю, вказаною в інструкції. Дуже важливо, щоб до цих гранул не дісталися діти або літні родичі, які можуть прийняти їх за цукерки та з’їсти.
- Іонізатор повітря – це пристрій, призначений для насичення повітря негативними іонами. В результаті він стає чистішим, що в умовах замкненого простору холодильника дуже актуально.
- Ємності з адсорбуючим гелем зазвичай мають форму кулі. Іноді такий гель додають ароматизатор.
Домашні засоби для позбавлення від запаху
Прибрати запах у холодильнику в домашніх умовах можна і за допомогою найпростіших засобів, які є у будь-якої господині.
- Соду. Розчином соди потрібно регулярно протирати стінки холодильника зсередини та полиці. А щоб вона вбирала небажані запахи, потрібно залишати її у відкритій ємності та раз на місяць міняти.
- Активоване вугілля. Він добре вбирає запахи, є природним фільтром. Дві пачки таблеток вугілля потрібно потовкти і висипати в миску або харчовий контейнер. Декілька таких ємностей розставити в холодильнику. У шухлядки на дверцятах можна поставити склянку з-під йогурту, попередньо проробивши отвори в стінах. Міняти абсорбент щомісяця.
- Оцет. Столовий оцет необхідно наполовину розбавити водою, інакше кислота може зашкодити пластику. Розчином промивати холодильник після розморожування. Дати вивітритися оцту протягом 2-х годин, тримаючи дверцята відчиненими. З цією ж метою можна використовувати нашатирний спирт. А якщо необхідно позбутися плісняви в холодильнику, то саме нашатир і потрібно використовувати. Під час миття слід приділити увагу і гумовим ущільнювачам на дверцятах, протираючи кожну складку.
- Кава. Як абсорбент і одночасно ароматизатор підійдуть як кавові зерна, так і гуща. Зерна можна обсмажити, потім скласти в невелику миску та залишити в холодильнику на ніч. Від запаху не залишиться сліду. Якщо зерен у будинку немає, можна поставити в холодильник склянку з розчинною кавою. Ефект буде той самий.
- Використані пакетики із чаєм. Достатньо розкласти їх на полицях, і запах зникне за ніч.
- Цибулина. Можна розрізати її навпіл, покласти на паперову тарілочку або серветку та залишити у холодильнику на пару днів. З такою ж метою можна використати половинку яблука, або шматки свіжого житнього хліба.
В якості поглиначів запаху також можна використовувати сіль, цукор, рис.
- Залишити їх у холодильнику можна на 2 тижні.
- Потім, коли неприємний запах зникне, можна розкласти на полицях шкірку лимона або апельсина.
- Вона виділятиме тонкий аромат цитрусу.
- Також можна регулярно збризкувати соком лимона внутрішні поверхні холодильника.
Профілактика появи запахів
Щоб не виникало питання, як позбутися запаху в холодильнику, потрібно вжити заходів щодо профілактики його появи.
- Зберігати продукти з яскраво вираженим запахом у закритих контейнерах, мисках з кришками, пакетах для заморозки, скляних банках (останній варіант найекологічніший).
- Регулярно перебирати продукти та своєчасно вживати їх у їжу, не допускаючи прострочення.
- Зіпсовану їжу викидати негайно після виявлення.
- Регулярно перевіряти холодильник на наявність конденсату, якщо він накопичується на дні камери, з’ясувати причину, чому він не стікає трубкою у зовнішню ємність.
- При тривалому відключенні електрики холодильнику необхідно влаштувати розморожування та миття з використанням миючих та дезінфікуючих засобів.
- Якщо холодильник не планується вмикати, дверцята потрібно тримати відкритими, щоб повітря не ставало затхлим.
- Новий холодильник може мати неприємний запах пластику або гуми, тому перед включенням його необхідно вимити та покласти всередину абсорбенти.
Як прочистити дренажну трубку
Дренажна трубка веде із холодильної камери у зовнішній контейнер. По ній тече конденсат і поступово випаровується. Якщо він занадто інтенсивний, вода не встигає стікати по трубці і накопичується в холодильнику.
Також трубка може забитися крихтами, брудом, харчовими частинками.
Прочистити дренажний отвір можна тонкою дерев’яною паличкою для шашлику. А дренажну трубку можна зняти. Промити під проточною водою та поставити на місце.
- Якщо неможливо зняти трубку, можна взяти нову гумову грушу та влити за її допомогою воду. Бруд може стекти з водою в ємність, а звідти його можна вимити.
- Якщо виконувати всі рекомендації та профілактичні заходи, проблема, як прибрати запах із холодильника, перестане бути актуальною.
Інструкція з чищення холодильника