Посуд для мікрохвильової печі – огляд всіх варіантів посуду для використання в мікрохвильовій печі

Посуд для мікрохвильової печі — який посуд можна і не можна використовувати в НВЧ, рекомендації щодо вибору

Мікрохвильова піч є практично в кожному будинку, вона вже давно стала звичайним побутовим приладом. Вона допомагає швидко розморозити м’ясо, розігріти та навіть приготувати різні страви.

У магазинах є величезна різноманітність посуду, призначеного для НВЧ. Можна придбати різні набори, вони бувають однотонні, бувають із гарним малюнком.

Але практично у кожної господині обов’язково знайдеться відповідний посуд без маркування.

Посуд для мікрохвильової печі

Як дізнатися, який посуд підходить для мікрохвильової печі та духовки? Існує певне маркування – Suitable for Mikroware. Такий напис свідчить про те, що посуд призначений для НВЧ.

Є посуд без маркування, але він здається цілком придатним для мікрохвильової печі. Такий посуд потрібно протестувати і дізнатися чи підходить він для застосування чи ні.

 • Необхідно взяти ємність, налити в неї води, приблизно склянку і помістити в електроприлад на одну хвилину на найбільшу потужність.
 • Далі дістаємо та перевіряємо.
 • Якщо вода стала гарячою, а ємність немає, то такий посуд підходить.
 • Якщо ємність тепла, слід виключити використання такого посуду.


Скляний посуд

Відмінно підійде скляний посуд для мікрохвильової печі. Має велике значення, щоб вона була виготовлена ​​зі спеціального скла. Через нього чудово проходять мікрохвилі, за рахунок цього їжа швидко нагрівається.

Також через прозоре скло можна контролювати приготування їжі. Скляний посуд виглядає дуже красиво та витримує великі температури. Цей посуд не нагрівається в електроприладі.

Варто запам’ятати, що не варто готувати в скляному посуді зі сколами, а також у посуді з тонкого скла, оскільки він може зіпсуватися в електроприладі.

Посуд із силікону

Чи можна використовувати в мікрохвильовій печі посуд із силікону?

 • Звичайно можна, адже цей посуд дуже міцний і здатний витримати температуру до 280 градусів.
 • Силіконовий посуд дуже популярний. Вона є еластичною і це її великий плюс.
 • Також до неї нічого не прилипає і не пригорає завдяки гладкій поверхні.
 • Використовувати такий посуд в побуті одне задоволення, і в ньому чудово прогрівається їжа.

Посуд із пластику

Пластиковий посуд можна використовувати в мікрохвильовій печі.Але на такому посуді має бути необхідне маркування. Посуд із пластику чудово підходить для підігріву. Готувати повноцінні страви в такому посуді не рекомендується.

При постійному впливі мікрохвиль, пластик має здатність псуватися, а також виділяє шкідливі речовини. Пластиковий посуд набагато дешевший за інший посуд, але термін їх служби значно менший.

Папір, поліетилен, харчова плівка

Більшість напівфабрикатів продаються в паперових упаковках, але це не заважає розігрівати продукти в них.

 • Це дуже зручно, особливо якщо мікрохвильова піч гріє ваш посуд.
 • Готувати можна лише у картонних коробочках, які промарковані.
 • Харчову плівку та поліетилен використовувати в НВЧ не можна, тому що вони виділяють небезпечні речовини.

Який посуд використовувати не можна

Через використання неправильного посуду, мікрохвильова піч може зламатися. Ніколи не використовуйте такий посуд:

 • Металевий посуд у мікрохвильовій печі може викликати електричний розряд. Це виведе з ладу НВЧ. Також посуд, що має залізний обідок, теж не підійде. Є спеціальні тонкі тарілочки з алюмінію, вони мають маркування та можуть застосовуватися у НВЧ;
 • З блискучим обідком або малюнком. Майже у кожного є тарілочки з блискучими обідками та малюнками. При використанні даного посуду в мікрохвильовій печі можна побачити іскри. Вони утворюються через електричний розряд, він може вивести з ладу НВЧ. Все це тому, що фарба, якою намальований візерунок, містить метал;
 • Кришталь. У кришталі міститься срібло та свинець, тому такий посуд не підійде для мікрохвильової печі. Їжа не нагріється у цьому посуді. Сам кришталь, навпаки, нагрівається досить швидко і це може призвести до його псування, він просто розвалиться на уламки прямо в мікрохвильовій печі;
 • Дерев’яний посуд краще не використовувати в мікрохвильовій печі. Шкоди для їжі вона не несе, але сам посуд може зіпсуватися, пересохнути і потріскатися. Можна в дерев’яній тарілці розігріти їжу, але лише один раз, тоді посуд не зіпсується.

Форми посуду для мікрохвильової печі

Не тільки якість посуду має значення, а й форма з розмірами. Найкраще готувати в посуді з круглими краями. У ній їжа розігрівається рівномірно.
Використовувати посуд квадратної та прямокутної форми можна, але слід врахувати, що в кутах їжа може пересушитися через велику концентрацію енергії.

У широкому та неглибокому посуді швидше і краще нагрівається та готується їжа.

Для того щоб приготувати деякі страви, наприклад, суп потрібний глибокий і розширений до верху посуд. Це потрібно тому, що при кипінні їжа може виплеснутися, а розширені краї врятують від цього.

 • Посуд циліндричної форми чудово підійде для приготування кексів та бісквітів. Але вона має бути вищою, ніж для духовки.
 • При розігріві та приготуванні їжі в мікрохвильовій печі рекомендують використовувати спеціальну кришку. Це потрібно для того, щоб продукти не пересохли. Також кришка допомагає прискорити процес приготування та зробить їжу набагато ніжнішою.
 • Кришка повинна мати маркування та бути прозорою, щоб мікрохвилі краще проходили через неї. У ній має бути дірочка для того, щоб виходила пара. Кришка захищає від бризок та попадання жиру на стінки мікрохвильової печі.Так прилад залишатиметься чистим набагато довше.Тепер зрозуміло, який посуд можна використовувати в мікрохвильовій печі, а який не можна. При правильному підборі посуду для НВЧ, він може прослужити багато років. Це добре як для техніки, так і для продуктів харчування.

Тому слід, перед тим як приступити до використання посуду в електроприладі, перевірити наявність маркування та переконатися, що він підійде для приготування страв.

Тепер можна приступати до приготування різноманітних страв та радувати своїх близьких.

Фото посуду для мікрохвильової печі