Прихватки для кухні своїми руками: ТОП-200 найкращих фото новинок з цікавим дизайном

Прихватки для кухні – викрійки зі схемами та порадами, як зробити своїми руками (фото приклади з гарним дизайном)

Прихватка – незамінний предмет на будь-якій кухні. Щоб вона виглядала свіжо та доречно, потрібно підбирати її відповідно до інтер’єру кухні та власних уявлень про комфорт.

На фото прихваток для кухні видно, наскільки різноманітними можуть бути такі корисні пристрої. Безпека під час приготування їжі – основна функція прихваток. Вона має бути завжди під рукою, якщо потрібно:

  • Схопити за ручку сковорідку, що стоїть на вогні;
  • Швидко перевернути млинець;
  • Витягнути з духовки лист;
  • Сполоснути жирну миску;
  • Облити окропом друшляк та ін.

Види прихваток

Прихватки можна робити своїми руками або купувати готові. Основні матеріали, що служать для виробництва прихваток:

  • Тканина, у тому числі нова або вживана, окремі відрізи та клаптики. Найчастіше використовуються фланель, бавовна, драп, фетр, ватин;
  • Пряжа для в’язання та плетіння;
  • Силікон – сучасний матеріал, який активно використовується в кухонному начинні. Він витримує великі температури та не псується.

Обов’язково використовується при виготовленні прихваток для кухні своїми руками утеплювач – ватин або синтепон.

В якості прокладки він дозволить зробити гарну річ утилітарною і захищає від жару.









Прихватки можуть бути:

  1. Традиційної (коло, квадрат, «рукавичка») та нетрадиційної форми (у вигляді морди звіра, полунички, гарбуза та ін.);
  2. чисто функціональними або виключно декоративними (наприклад, прихватки для кухні, пов’язані гачком);
  3. З водонепроникним шаром або багатошаровим утеплювачем – для запобігання опікам.

Ідеальний варіант – комплект прихваток

Найкраще для кухні підходять прихватки різноманітних видів та форм. Не варто захоплюватися та вішати їх на гачки буквально на кожному кроці. Достатньо відвести куточок і розмістити там фартух, кухонні рушники та прихватки, як потрібні постійно, так і потрібні час від часу.

У необхідний для кожного будинку комплект входять:

  • Прихватки овальної або круглої форми – 1-2 шт.;
  • Прихватки квадратні або прямокутні – 1-2 шт.;
  • Прихватка-«рукавичка» — для однієї або обох рук;
  • Прихватка-грілка для заварювального чайника;
  • Прихватка-«метелик», зручна для захоплення ручки сковорідки однією рукою.

Оригінальний комплект прихваток для 2 рук. Він нагадує дитячі рукавиці на резинках. Відрізняється функціональністю та зручністю.

Прихватки можуть гармоніювати за тоном, кольором, обробкою не тільки з фартухом або рушниками, але і з кошиками для хліба, накидками і сидячками на стільцях, фіранками на кухонних вікнах, скатертинами та ін.









Обов’язкова вимога – чистота

Все, що пов’язано з прийомом та приготуванням їжі, потребує особливого дотримання гігієни. Відповідно, і прихватки повинні завжди утримуватися у чистоті. Їх потрібно не тільки вчасно чистити (прати, мити тощо), а й вибирати, тримаючи в голові необхідність регулярних чисток.

У цьому плані силікон вигідно відрізняється від тканинних та в’язаних прихваток, оскільки легко миється та практично не вбирає запахи. Крім того, це яскравий та оригінальний декоративний елемент, який дозволить прикрасити кухню та розставити у ній акценти.

Як пошити прихватки для кухні і при цьому зробити їх максимально гігієнічними, про це можна дізнатися, прочитавши статті про властивості різних тканин та їх здатність вбирати вологу.

Кухонна краса та затишок своїми руками

Оригінальні прихватки виходять з махрових рушників, що віджили своє, з довгим ворсом. Такі «чудо-ганчірочки» надійно вбиратимуть зайву вологу і не дозволять ніжній шкірі рук стикнутися з розпеченою поверхнею.

Старі джинси постачають практично готові прихватки – спороті задні кишені, вивернуті та прошиті у кілька разів.

Творчі натури можуть дозволити собі пофантазувати в області пэчворка: для кухні у стилі модерн можна підготувати класичні чорно-білі прихватки, у стилі кантрі – що імітують сільське сіно чи яєчню тощо.









Незвичайні прихватки виходять, якщо поставити собі за мету прикрасити кухню до свята:

  1. До Нового року та Різдва – у вигляді ялинки, сніговика, ялинкової кульки, свічки, зірки;
  2. До Великодня – у формі яєчка або паски;
  3. До Дня святого Валентина – як серце.

Як самостійно пошити прихватку

Пошиття прихваток разом із дітьми – захоплююче заняття. Форма прихватки для кухні – не найважче завдання. Спочатку вибирається відповідний малюнок і перекладається на кальку.

Потім основа вирізається за контуром і накладається на матеріал. Заготівля виходить трохи більше викрійки, через необхідні припуски на шви. Не слід забувати, що шви варто робити тільки на виворітному боці – щоб нитки не стирчали зовні і не розпускалися!

Оригінальні форми прихваток для кухні в натуральну величину можна з легкістю намалювати самим або скопіювати і роздрукувати зі сторінок сайтів для рукоділок. Простий спосіб пошити прихватку-«рукавку» — покласти власну долоню на аркуш паперу, відстовбурчити великий палець і обвести по контуру, з припуском не менше 5 см.

Прихватки можна прикрасити своїми руками, використовуючи техніку:

  • Шматного шиття,
  • Шнуроплетіння,
  • Вишивання,
  • Ірландського мережива,
  • Плетіння на кашлюках.

Чим більше технік використано і чим майстерніше оздоблення, тим краще виглядатиме прихватка.









Таку не соромно навіть подарувати – бабусі чи близькій подружці!

Де ще актуальні прихватки

  • На дачі. У дачних умовах їжа часто готується то на грубках-буржуйках, то елементарно на багатті. Навіть за наявності сучасної дачі з електроплитою прихватки знадобляться.
  • На пікніку. Жоден мангал не підхопиш без підручної ганчірочки. Краще, якщо вона буде підготовлена ​​заздалегідь і виглядатиме чисто та оригінально.
  • У квартирі-студії. Там, де плита стоїть у кімнаті, особливо важливо правильно організувати простір. Прихватку можна не просто використовувати за призначенням: її зручно повісити на гачок, створивши візуальний кордон між кухонною зоною та кімнатою.

Фото прихваток для кухні