Кавники: огляд новинок із гарним дизайном оформлення

Кавники для варіння кави на плиті: найкращі приклади з цікавим дизайном.

Поціновувачів кави дуже багато у всьому світі. Найкращий напій виходить за допомогою професійного обладнання. Проте не всі люди можуть дозволити собі постійно пити каву в кафе та ресторанах або придбати кавомашину додому.

У таких випадках чудовим рішенням буде покупка кавника. За його допомогою можна насолодитися кожним процесом приготування чашки еспресо або американо.

Відмінності кавника від чайника

Нерідко в онлайн та офлайн магазинах можна зустріти пропозицію придбати чайник-кавник. Незважаючи на схожі функції, хотілося б виділити низку особливостей, які відрізняють заварочник кави від чайного приладу.

  1. У пристосування для варіння кави носик кріпиться вище, ніж у заварювального чайника. Це необхідно для того, щоб гуща залишалася на дні, а не потрапляла у чашку. Адже питво осаду спричиняє неприємні відчуття.
  2. Якщо порівнювати по висоті кавник вище за чайник і має витягнуту форму. Це дозволяє рідині уникнути перегріву.
  3. Заварник для чаю має припухлість з боків, тому що для заварювання листям потрібен контакт з великою кількістю води. Для кави – це умови неважливо, тому бочкоподібність у формі відсутня.
  4. Немає уловлювача чаїнок. Гуща від кави осідає на дно посуду, тому в ситечці немає потреби.


















Види кавників

На сучасному ринку величезна кількість пропозицій щодо даного товару. Щоб визначитися з потрібною моделлю, важливо знати, які різновиди існують.














Отже, кавники діляться на групи за такими характеристиками:

  • Принцип розігріву. В основі розподілу лежить джерело, від якого вариться кава – плита чи електрика. Електричний кавник підходить тим, хто не бажає витрачати багато часу на приготування напою. Прилад зручний, простий в експлуатації, але при цьому він дорожчий і представлений обмеженим модельним рядом.
  • Вигляд заварювання.Розрізняють френч-преси, гейзерні кавоварки та турки для кави. Перші містять у собі поршень, який виступає у ролі фільтра. Принцип “гейзера” став використовуватися порівняно недавно. Кава виходить у процесі того, що пара змушує проходити воду через мелене зерно. Турка – це класичний метод виготовлення напою, підходить для тих, хто шанує традиції та бажає насолодитися найкращим ароматом.
  • Обсяг. Для однієї людини підійде посуд місткістю від 200 до 1000 мл. Для великої сім’ї чи компанії краще купувати великий кавник
  • Сировина виготовлення. Найрізноманітніші матеріали можуть бути використані для створення кавників. Керамічні вироби з’явилися раніше за інших. Однак зараз використовуються рідко, так вони важкі та добре вбирають запахи. Про інші популярні види буде описано нижче.


















Кав’ярники з фарфору

Посуд із фарфору виглядає вишукано і надає обстановці нотки аристократизму. Такий кавник ідеально підходить для сервірування столу та зустрічі гостей.

Різні варіанти оформлення та обсягів дозволяють підібрати аксесуар до будь-якого стилю посуду або дизайну кухні в цілому.

Є й інші переваги матеріалу. Цей вид кераміки екологічний, не вступає у реакції з навколишнім середовищем і не є джерелом токсичних речовин. До того ж, напій у фарфорі повільно втрачає температуру.

З недоліків варто звернути увагу на ламкість та ціну. Порцелянові вироби стоять на порядок дорожче, ніж з іншої сировини. Літрову посудину продається в середньому від 4,5 тис. рублів.

Емальований посуд

Кавник емальований виробляють із металу (зазвичай це чавун або сталь) і покривають харчовою емаллю. Верхній шар дозволяє посуду не окислюватися під впливом довкілля.

Кава у такому інвентарі можна як варити, так і сервірувати.

  • Плюси: Недорогий, але міцний матеріал, безпечний. Він універсальний у використанні. Служитиме довгі роки, головне не допускати появу сколів.
  • Мінус: Зазвичай зустрічається об’єм від 1 до 2 літрів, простий дизайн, температуру зберігає ненадовго.

Металевий заварочник

Нержавіюча сталь – основа для цих моделей. Часто зустрічається не як окремий предмет, а наборі. Підходить як для приготування, так і безпосередньо для кави.

Вартості:

  • Широка лінійка обсягів.
  • До продажу доступні найменші від 0,25 л до 2-х літрових.
  • Різноманітні варіанти оформлення.
  • Міцна річ для тривалого користування.

Недоліки: Нагрівається і остигає за короткий термін, наліт від кави може вбиратися в стінку з внутрішньої сторони при недостатній обробці, потребує постійного догляду.

Скляний кавник

Поява жароміцного скла дозволила створювати подібні предмети.

Кофейники зі скла поділяються на два типи:

  • Перший тип – пристрій, в якому готується сам напій. Ручка і кришка виготовляються з матеріалу, що не нагрівається.
  • Друга тип-посудина, куди наливається вже готова кава для подальшого розливу по чашках.

Плюси: Є бюджетні варіанти, стильно виглядають, продаються різних обсягів, екологічні та безпечні.

Мінус: Кава недовго тримає температуру, легко ламається, залишаються на склі плями, окремі елементи (утримувач наприклад) можуть відвалитися.

Правила догляду

Без потрібного догляду пристосування не пропрацює довго, а кава в кавнику не виходитиме смачною та ароматною. Насамперед рекомендації залежать від матеріалу, з якого виготовлений заварочник.


















Зазначимо лише загальні моменти:

  • Якщо матова поверхня, не потрібно чистити порошками, щоб уникнути появи подряпин
  • Краще використовувати губки та засоби для миття посуду
  • Для видалення накипу застосовувати лимонну кислоту
  • Зберігати у певному місці, уникаючи падіння предмета.

Вибираючи кавник, потрібно уважно ознайомитися з описом товару, його характеристиками. Важливою є і естетична сторона.

В інтернеті є фото всіх кавників, що знаходяться у продажу на тому чи іншому сайті. Або подивитися модель, що зацікавила, на вітрині магазину. Вдале придбання радуватиме любителя кави щодня, даруючи йому ароматний та смачний напій.

Фото кавників