Коричнева кухня: ТОП-150 фото ідей та прикладів дизайну. Найкращі варіанти поєднання кольору та стилю інтерєру

Коричнева кухня: всі новинки дизайну гарного поєднання коричневого кольору в оформленні кухні (150 фото ідей)

З коричневим кольором більшість людей асоціює домівку, затишок, дерево – як джерело сил і енергії, яку дарує нам природа. Вибираючи цей колір для оформлення кухні, люди вносять неабияку частку комфорту до приміщення, позитиву та спокою.

Для врівноважених і ділових людей звично оточувати себе коричневими відтінками, але і для утихомирення пристрастей, що киплять, цей колір підходить чудово.

Шоколадний, кавовий, деревний – палітра цих теплих тонів дуже об’ємна, і органічно виглядає у будь-якому інтер’єрі, привносячи елегантність у всі стилі.

Позитивні властивості коричневих відтінків

Будь-який колір має певні характеристики, завдяки яким його використання в оформленні приміщення приносить позитивний ефект.

Коричневий має, мабуть, найбільш виразні властивості.

  1. Насамперед він універсальний: відтінки чудово підходять для будь-якого компонента кухні, починаючи від підлоги та меблів, і закінчуючи аксесуарами та освітленням.
  2. Колір має багату палітру, в якій тішать око всі відтінки – від найсвітлішого до найтемнішого. Найбільшу популярність завоювали ніжні поєднання молочного та бежевого кольорів, а також деревні тони.Саме вони створюють комфортну атмосферу у сучасній стилістиці приміщень.
  3. Взагалі про стилі варто сказати окремо – велика кількість напрямків базується безпосередньо на коричневому кольорі: в першу чергу це кантрі та лофт, шале, ретро та модний еко, етнічні стилі, прованс та ін. У дизайні коричневої кухні цей колір здатний приглушити надмірну яскравість або додати “живості” відверто нудним кольорам. Наприклад, синій колір вважається для кухні не найвдалішим вибором, але у поєднанні з коричневим він стає комфортним та ефектним.
  4. Коричневий колір однаково добре виглядає в будь-якій фактурі – від глянсової до штучно зістареної. Відмінно виглядає поєднання з натуральним каменем, склом та текстилем.

  5. Щоб внести коричневий колір в інтер’єр, не обов’язково робити повноцінний ремонт. Іноді буває достатньо змінити або урізноманітнити аксесуари – лампи, тканини, а потім поступово змінювати підлогу, меблі, колір стін. Коричневі відтінки легко поєднують всі елементи в один ансамбль, задаючи комбінації навіть для випадкових речей.
  6. Цей колір – один з небагатьох, які можна сміливо використовувати для обробки стелі.
  7. Коричневий відтінок – немаркий, і дотримуватися чистоти з ним нескладно. Крім того, для створення теплої та комфортної атмосфери необов’язково купувати дорогі матеріали, кухня мрії може бути цілком бюджетною, не втративши при цьому в оригінальності, ефективності та практичності.













Особливості візуального сприйняття

Коричневу палітру вибирають цілеспрямовані люди, крім того, прихильно ставляться до неї усі покоління – від старшого до молодого. Це не дивно, якщо врахувати, що у коричневому спектрі знаходиться понад триста тисяч відтінків.

Вплив будь-якого з них на настрій людини завжди позитивний – колір дарує почуття спокою та затишку, оскільки завжди асоціюється з природою та будинком.











Стилістика кухні в темних тонах органічно вписується в просторі приміщення, і з вікнами на південь. Особливість темної гами полягає в тому, що за допомогою її відтінків можна поєднувати всі елементи в єдине ціле, створюючи елегантну розкіш.

Що ж до світлої палітри, то безперечна вигода від її використання проглядається при оформленні невеликих кухонь. Єдиний недолік, зокрема, бежевих відтінків – у їхній надмірній затребуваності, через яку нейтральна лінійка вже набридла.

Біжово-коричневу кухню можна оживити за допомогою яскравих акцентів та різноманітної фактури.









Оформлення підлоги в коричневих тонах

Багато хто відмовляється від застосування дерева при облаштуванні підлоги на кухні, вибираючи більш бюджетні та практичні матеріали. Однак за бажанням можна підібрати для коричневої кухні в інтер’єрі деревину, стійку до впливу вологи та механічних пошкоджень.

Стиль кантрі взагалі має на увазі дошки з мінімальною обробкою.Крім того, розкіш можна підкреслити за допомогою вишуканої керамічної плитки, штучного та натурального каменю.

У будь-якому випадку підлогу слід робити темнішою, на відміну від інших складових інтер’єру.

Оформлення стін у коричневий колір

Як правило, насичений коричневий тут не вітається, перевага надається білому, бежевому кольору з усіма його відтінками, кремовим та молочним.

  • Вдало виглядає застосування дерев’яних візерунків, дуже стильно та комфортно виглядає сіро-коричнева кухня.
  • Для меблевого гарнітура будь-якого кольору коричневі стіни стануть чудовим тлом, головне правильно підібрати основний відтінок.
  • Також не варто брати до уваги ту обставину, що доглядати за стінами коричневого кольору набагато легше.

Оформлення стелі

Традиційне виконання стелі – у білому кольорі. Для деяких стилів характерним є застосування дерев’яних балок (наприклад, для лофта або кантрі). Але сьогодні є й інші способи внести ефектну різноманітність у декорування кухні – використовувати натяжні полотна або багаторівневі гіпсокартонні конструкції.

При цьому слід враховувати, що чим темнішим і насиченішим передбачається відтінок, тим меншою має бути його частка в загальній площі стелі: розумно використовувати його, наприклад, для зонування будь-якої ділянки.

Об’єднаний простір

З одного боку, при об’єднанні вітальні та кухні з’являється чудова можливість для реалізації найсміливіших задумів. З іншого боку, дуже важливо правильно зонувати простір. Тут і допоможе різноманіття коричневих відтінків.

  • Для темного кухонного гарнітура слід підібрати контрастну світлу зону відпочинку і навпаки.
  • У невеликій квартирі вітальня та кухня поєднуються одним кольором (не надто темним), у цьому випадку зонування досягається за допомогою барної стійки, арки, вузького стелажу та інших елементів.
  • Поділ за допомогою стельових конструкцій прийнятний у будь-якому інтер’єрі.
  • При цьому можна поєднувати не тільки яруси на різних рівнях та балки, а й натяжні стелі.
  • Бажано для кухні в коричневих кольорах поєднувати відтінки підлоги та стелі в тій чи іншій зоні, і не забувати про контраст – скажімо, роблячи оформлення столової зони у темних тонах, решту оточення слід витримати у світлішій гамі.

Ефектно виглядає в інтер’єрі подіум – розташована на ньому зона стає центральною точкою приміщення, незалежно від свого призначення.

Також для різних зон можна підібрати підлогу не тільки різних відтінків, а й зроблену з різних матеріалів – більш практичних у кухонній частині та вишуканих у зоні відпочинку.

Гарнітури для коричневого приміщення

Нерідко можна зустріти інтер’єр, оброблений дерев’яними панелями або у суцільному кольорі. У таких випадках меблі для кухні в коричневих тонах можуть бути будь-якого кольору:

  • З нейтральними відтінками (бежевим, молочним та білим) можна досягти максимальної гармонійності;
  • З блакитною та зеленою палітрою в приміщенні з’явиться свіжість;
  • З жовтим і помаранчевим відтіками на кухні стане яскравішим і світлішим.









Добре виглядають комбіновані кольори, які розділяють верх і низ меблів, або органічно поєднуються в рамкових рішеннях (один колір обрамляє інший).

Оздоблення приміщення для коричневого гарнітуру

Завдяки універсальності коричневого кольору, такі меблі добре виглядатимуть з будь-яким оформленням – досить поглянути на численні фото коричневої кухні. Завжди гармонійні відтінки природні, при цьому підібрати їх можна для будь-якого стилю.

  • Практично немає обмежень для блакитного кольору – він чудово виглядає і на шпалерах, і в штукатурці, і в фарбі, а фартух у робочій зоні в блакитних відтінках виглядає дуже оригінально.
  • Зелений варто трохи обмежити, залишивши для фартуха у робочій зоні, верхи шафок, візерунка на шпалерах. Можна повністю пофарбувати стіни в зелений пастельний колір. Свіжості додасть відтінок лайма, до того ж він позитивний та життєрадісний.
  • В якості акценту чудово підійде жовтий або оранжевий колір, особливо в приміщеннях, де немає сонячного світла.

Гармонію в інтер’єр з гарнітуром деревного відтінку привнесе білий колір для стелі та стін у поєднанні з темно-сірим кольором для акцентів та зонування. Біло-коричнева кухня завжди ефектна навіть у бюджетному варіанті.

Важливо добре збалансувати інтер’єр за пропорціями та насиченістю відтінків. У цьому випадку в гармонійній та затишній розкоші коричневого ніколи не доведеться сумніватися.

Фото коричневої кухні