Кухня-їдальня: планування кімнати та поділ на зони + фото модних ідей зонування та дизайну суміщеної кухні
Кухня – це місце, де має панувати затишок і особлива атмосфера, що сприяє домашній трапезі. Щоб ця кімната була більш функціональною, об’єднана кухня зі їдальнею стане чудовим варіантом при плануванні будинку чи квартири.
Такий популярний проект кухні-їдальні актуальний для сучасних інтер’єрів, які пропагують функціональність та максимальну зручність.
Історія кухні-їдальні
У минулому кухня та їдальня вважалися різними кімнатами, які не можна об’єднувати.
- На кухні готувалася їжа, а в їдальні проводилися трапези.
- Їдальня мала вигляд вітальні, це було місце, де господарі будинку приймали гостей та влаштовували урочистості.
- Кухня вважалася робочим приміщенням без зайвого декору, яке було приховано від сторонніх очей.
Все кардинально змінилося у ХХ столітті, коли на зміну великим будинкам та особнякам прийшли квартири хрущовського типу. Мешканці не могли дозволити собі окрему кімнату для їжі, тому почали з’являтися кухні, поєднані з обідньою зоною.
Як правило, площа кухні-їдальні не особливо велика, тому до облаштування кімнати потрібно підходити з раціонального погляду.З того часу кухня та їдальня стали єдиним приміщенням, а вітальня стала місцем для прийому гостей.
Особливості кухні-їдальні
Кухня-їдальня хороша тим, що замість двох невеликих приміщень можна отримати одну простору кімнату. Накривати на стіл набагато простіше та швидше, господиня на кухні почувається менш ізольованою від інших домочадців.
Границею між кухнею та їдальнею може служити:
- Барна стійка
- Перепади підлоги та стелі
- Кухонні меблі
- Арка
- Перегородка з гіпсу, дерева чи скла
Дизайн кухні-їдальні дає більше творчих можливостей, тут можна поекспериментувати з розміщенням меблів, зонуванням, освітленням і так далі.
Кухня-їдальня візуально розширює приміщення, особливо якщо оформити її в білому або бежевому стилі.
Поділ на зони та меблі
Щоб на кухні було комфортно перебувати, необхідно дотримуватись правил робочого трикутника.
- Місце зберігання запасів.
- Зона для обробки.
- Місце для приготування.
Найактуальніші предмети меблів для кухні – стільці, стіл, гарнітур, диван, барні стільці та пуфи.
Вибір елементів кухонних меблів неймовірно величезний, тому облаштувати кухню-їдальню з максимальною зручністю не важко.
Інтер’єр кухні-їдальні
При виборі інтер’єру кухні-їдальні слід пам’ятати про те, що дизайн повинен мати загальну концепцію, але при цьому він може бути різним. Всі елементи інтер’єру, а також колірна гама повинні поєднуватися між собою, підкреслюючи єдність двох приміщень.
Вибравши стиль у дизайні, слід дотримуватися його при оформленні кухні-їдальні.
Найбільш актуальні та сучасні стилі представлені в наступних варіантах:
- Лофт;
- Мінімалізм;
- Прованс;
- Модерн;
- Класика;
- Скандинавський стиль;
- Хайт-тек;
- Еко-стиль;
Недоліки кухні-їдальні
Переваг такого планування дуже багато і вони очевидні. Але також слід пам’ятати і про недоліки, які також є.
Розповсюдження запахів. У процесі приготування всі запахи поширюються по кімнатах, що не завжди тішить господарів. Але вихід із цієї ситуації дуже простий – потужна витяжка. Хороша витяжка допоможе впоратися зі сторонніми ароматами, які не доставлятимуть незручності.
Шум техніки – витяжки чи холодильника можуть заважати відпочинку. При виборі техніки для кухні-їдальні слід вибирати більш сучасну побутову техніку без шуму.
При такому плануванні усамітнитися на кухні буде неможливо, тому варто забути про це назавжди. Але кухня-їдальня в будинку стане місцем сімейних зборів, які не зрівняються ні з чим.
Зонування простору
Найважливіше – це загальний дизайн кухні-їдальні, але також варто подумати і про зонування. Існує безліч способів візуально розділити кухню та їдальню, для цього можна вибрати один із перерахованих варіантів.
- Один із найпопулярніших варіантів – це барна стійка. Вона чудово підійде для тих, хто не має великої родини. До того ж, барна стійка ніколи не виходить із моди.
- Можна використовувати гіпсокартонну конструкцію, яка матиме різні ніші та полиці.
- Арка – далеко не свіжий дизайнерський хід, але виглядає дуже пристойно.
- Сходинка – підлогу можна підняти на одну сходинку, дуже красиво виглядає освітлення, яке вбудовується в цей щабель
- Облаштування багаторівневої стелі стане добрим способом розділити зони. Це може бути натяжна або гіпсокартонна стеля, а також стеля з дерев’яних балок.
- Матеріали для обробки – підлога, обробка стін, все це може мати різну фактуру, але має бути виконане в одному стилі.
Оформити дизайн кухні-їдальні в будинку і візуально роз’єднати її на зони не складно, потрібно підібрати підходящий спосіб або порадитися з дизайнером.
Маленька кухня-їдальня
Навіть якщо кімнати в будинку не надто великі, це не привід відмовлятися від стильного та сучасного інтер’єру.
Кухня-їдальня невеликих розмірів також може бути зручною та практичною, якщо дотримуватися корисних порад щодо її оформлення.
- На невеликій площі необхідно використовувати кожен сантиметр. Висувні системи, бокси для зберігання та різні настінні тримачі можуть послужити чудовою службою, а також відмінно заощадити простір.
- Для маленької кухні-їдальні в приватному будинку або квартирі слід вибирати всі відтінки білого або інших світлих кольорів. Як відомо, вони роблять приміщення візуально більшим. Можна використовувати кілька відтінків одного кольору, які підбираються для тієї чи зони.
- Для того, щоб оживити кухню-їдальню, використовуйте зелені рослини. Вони стануть яскравим приємним акцентом як на великій кухні, так і маленькій.
- Якщо шафи і холодильник не доходять до стелі, можна використовувати контейнери для речей і зберігати їх на шафах, тим самим економивши простір.
Фото кухні-їдальні