З фанери
Фанеру виготовляють із кількох шарів, волокна яких розташовані перпендикулярно один одному. Тому фанера достатня міцна та стійка до вигинів. Найчастіше її виготовляють із м’яких порід дерева: берези, осики. Це найдешевший варіант. Найбільше піддається зносу. В середньому прослужить 0,5-1 рік.
З масиву
Обробна дошка з масиву твердих порід дерева важка. Дошка з м’яких порід дерева з часом може деформуватися, якщо виготовлена з порушенням технології погано просушеної деревини.
При використанні дошки з м’яких порід дерева ножі найменше тупляться, але робоча поверхня швидко зношується.
Зі склеєних дерев’яних рейок
Дерев’яні рейки різних відтінків склеюють вздовж. Волокна рейок спрямовані однакова, що дозволяє уникнути деформації окремих елементів. Нестача в тому, що може бути використаний неякісний клей у процесі виробництва. Рейки розклеюються під час нагрівання.
Торцева дошка
Особливість торцевої обробної дошки в тому, що вона виготовлена з брусків найтвердіших порід дерев: дуба, горіха, ясена. Волокна в брусках розташовані перпендикулярно до робочої поверхні дошки.
Тому вона стійка до механічних впливів. Волокна при різанні розходяться і потім замикаються. Ця властивість запобігає утворенню тріщин та гарантує санітарну безпеку.
На фото обробної дошки можна бачити оригінальні візерунки, які надають виробу високих декоративних якостей.
Нестача цих дощок у тому, що вони дорогі, важкі і потребують спеціального догляду.