Прямі кухні: фото найкращих планувань з гарним дизайном

Прямі кухні – все від планування до дизайну кухні, реальні фото-приклади зонування та поради, який вибрати колір

Як можна перетворити невелике приміщення, щоб вийшло функціонально, зручно, практично.

Дизайн прямої кухні найчастіше використовується при оформленні кімнати. Розбираємось у лінійному плануванні та його особливостях.

Що таке пряма кухня

Спосіб розміщення меблевого гарнітуру та побутової техніки з плитою та мийкою вздовж однієї стіни називається прямим. Це найпростіший, компактний, лаконічний стиль, що відрізняється тим більше великою різноманітністю стилів, оформленням та наповненістю дрібними деталями та аксесуарами.

Практично виглядає в невеликих приміщеннях, має достатню місткість. Спосіб розміщення по одну стіну не є поодиноким. Також поширений варіант кухонь у два ряди паралельно.

Ідеально вписується в кімнату будь-якої площі, довгі, квадратні та прямокутні. Решта простору кухні відводиться під столову зону, в якій можна розмістити холодильник, диван або м’який куточок, обідній стіл з табуретами.

На фото кухні з прямим плануванням наочно представлено кілька типових та дизайнерських варіантів, які можна використовувати на власній кухні.

Невеликі зміни з урахуванням особливостей приміщення та індивідуальних побажань замовника зможуть повністю перетворити кімнату відповідно до її призначення.









Плюси розміщення

До переваг дизайну прямої кухні відносять:

  • Оптимальне поєднання робочої зони та вільного місця, коли всі важливі та функціональні предмети розташовані біля стіни;
  • Таке розміщення забезпечує максимум вільного простору. Відмінно підійде для невеликих приміщень;
  • Завдяки одній лінії фасаду та техніки інтер’єр виглядатиме монолітно, приховуючи всі нерівності, створюючи тим самим відчуття геометрично правильного простору та комфорту;
  • Такий варіант відмінно підійде тим, хто мало проводить часу на кухні за приготуванням, тому що на невеликому відрізку можна зосередити весь необхідний набір аксесуарів;
  • Можливості дизайнерського оформлення, використання різних стилів необмежено;
  • Прямолінійність можна використовувати як зонування простору, відокремити, наприклад, кухню від їдальні або вітальні.Часто застосовується у квартирах-студіях;
  • При такому підході до облаштування знадобиться мінімум меблів, що допоможе заощадити бюджет і робить планування доступним для більшості людей;
  • Немає потреб у використанні складних конструкцій, можна застосовувати готові меблеві модулі.

Мінус обстановки

При всіх очевидних плюсах слід згадати про недоліки:

  • Пряма розстановка не дозволяє використовувати золоте правило робочого трикутника, коли холодильник, плита та мийка розташовуються за два кроки один від одного. На переміщення від одного кінця кімнати до іншого витрачається багато сил і часу;
  • Маленькі прямі кухні грішать нестачею корисного місця стільниць. Збільшення розмірів гарнітури, якщо дозволяє кімната, призводить до нескінченного метання вздовж лінії плити та холодильника.

Важливо: Ретельно продумані деталі, фасад і колір дверцят, коробочки для зберігання спецій створять необхідний затишок та підвищать функціональність.









Як правильно розставити меблі

Практичним шляхом визначено, що найкомфортнішою є лінія меблів від 2,5 метрів. Менше або надто довга смуга завдадуть більше клопоту, ніж користі та зручності. Потрібно буде відмовлятися від звичних, практичних речей або витрачати зайву енергію.

Будь-яке планування починається з установки миття. Добре, якщо вихід комунікацій співпадає з планом та влаштовує. В іншому випадку точку переносять в інше місце: у кут, на острів, зміщують. Між плитою та раковиною має бути проміжок від 50 см. Найкраще розмістити її посередині.

Для підвищення функціональності можна використовувати деякі хитрощі:

  • Заповнити весь вільний простір всілякими скриньками, шафами, полицями, рейлінгами;
  • На етапі підготовки накреслити план із зазначенням розмірів меблів, площі, комунікацій, розташуванням розеток, світильників. Схема дозволить оцінити переваги розміщення та усунути недоліки до початку ремонту;
  • Біла пряма кухня завжди буде у виграші через приплив світла, візуального розширення простору, відчуття чистоти, що для приміщення, де готують, важливо. Популярністю також користуються фасади «під дерево» з глянсовою поверхнею однотонних кольорів.

Де встановити техніку

Однією з важливих проблем, що виникають на етапі оформлення прямої кухні з холодильником, де його поставити, щоб було зручно.

  • Часто техніку встановлюють у кутку, а решту площі відводять під робочу поверхню.
  • Це практично та функціонально. Якщо довжина меблевого гарнітуру перевищує 4 метри, то постійні переміщення спричиняють незручності.
  • У такому разі холодильник розміщують посередині, тим самим скорочуючи шлях під час приготування їжі.
  • Виходом може стати кутове розміщення, але з протилежного боку.

Важливо: Не можна встановлювати побутову техніку біля мийки або плити, щоб не пошкодити робочу частину від перегріву або води.









З затишком та комфортом

Надати приміщенню комфорту можна за допомогою додаткових меблів. Традиційно на кухні для сидіння використовують табурети, але багато дизайнерів органічно вписують і більш габаритні, м’які меблі.

Диван для прямої кухні може бути простим і кутовим, шкіряним і тканинним, на низьких та високих ніжках, зі спинкою та без. Варіантів та модельний ряд товарів величезний, аж до зробленого на індивідуальне замовлення.

Сучасний асортимент кухонних диванів пропонує прості конструкції для трапези, комфортніші для відпочинку та бесід за чашкою чаю, що розкладаються для повноцінного спального місця. Більше можливостей пропонує стіл – трансформер, який забирається після їжі, звільняючи простір.

Розмістити диван можна біля вікна, біля протилежної від плити стіни або кути. При виборі слід орієнтуватися на стиль і площу кімнати, особистий смак, форму меблів.

Пряма кухня дає великий вибір в організації простору, відрізняється зручністю та практичністю.


Фото прямих кухонь