Як вибрати сотейники: огляд матеріалів, форми, розміру, покриття (рейтинг найкращих моделей)

Як вибрати сотейники: 10 правил вдалої покупки. Поради щодо вибору матеріалу покриття та форми сотейника (фото + інструкція)

Такий різновид посуду як сотейник одночасно схожий і на великий ковшик, і на велику сковорідку і на вузьку каструлю. Основним призначенням даного різновиду посуду є приготування різноманітних страв як у духовці, так і на конфорці.

Головною відмінною особливістю даного різновиду посуду є його універсальність. Завдяки цьому сотейник можна використовувати для приготування таких страв:

  1. Вареники.
  2. Джем.
  3. Локшина.
  4. Тефтелі.
  5. Голубці.
  6. Різні страви з риби.
  7. Овочеві страви.
  8. Страви з тушкованого м’яса.

Зі змісту запропонованої вашій увазі статті ви зможете дізнатися про те, як потрібно правильно вибирати сотейник виходячи з антипригарного покриття, типу ручок, діаметра дна, висоти бортиків, а також типу кришки.












Що є сотейником

Головною відмінністю цього різновиду посуду є висота бортиків. Найчастіше вона становить шість-сім сантиметрів. Це більше висоти бортиків стандартної каструлі, але менше висоти бортиків стандартної сковорідки.

У переважній більшості випадків стінки цього різновиду посуду є прямими. Хоча вони можуть бути трохи закругленими або нахиленими.

Високі борти дозволяють без будь-яких побоювань збільшувати рівень температури всередині цього різновиду посуду і таким чином суттєво прискорювати процес приготування їжі.

  • Що стосується форми дна даного різновиду посуду, то він може бути не тільки круглим, але ще й прямокутним, овальним, а також квадратним.
  • Сотейники, які мають прямокутну або квадратну форму за своїм зовнішнім виглядом дуже сильно схожі з каченицею.
  • Однак їхня глибина набагато менша. З цієї причини в сотейниках не вдасться загасити цілу тушку якогось птаха.
  • Найкласичнішим варіантом сотейника є сотейник, який має тільки одну ручку.
  • Завдяки великій довжині ручці в процесі приготування їжі вміст цього різновиду посуду можна струшувати.
  • Можна не побоюватися, що воно вилетить і розлетиться по всій кухні.
  • Бо, як уже було сказано вище, цей різновид посуду відрізняється великою висотою бортиків.

Рекомендації щодо вибору сотейників

Але якщо посуд є досить великим і важким, то однієї ручки часто буває мало. Тому були придумані сотейники з двома ручками. Проте струшувати вміст цього різновиду посуду в процесі приготування їжі вже не так зручно.






Також є варіанти сотейників, у яких одна ручка є короткою як у каструлі, а інша довгою як у сковорідки.

Щоб посуд можна було використовувати для гасіння м’яса або овочів протягом тривалого періоду часу, він повинен мати товстий корпус. Головними ознаками гарного сотейника є товсті стінки, а також товсте дно. Завдяки цьому забезпечується рівномірне приготування їжі, створюється перешкода для швидкого випаровування вологи, так само як і для пригорання.

Сотейник з товстими стінками може зберігати тепло протягом тривалого часу. З цієї причини страва залишається гарячою і навіть продовжувати готуватися навіть після того, як плита буде вимкнена. При цьому воно не розварюватиметься.

Найголовнішим критерієм вибору такого різновиду посуду як сотейник є матеріал, з якого він виготовлений. На даний час для виготовлення сотейників використовуються різні матеріали. Завдяки цьому істотно розширюється сфера застосування даного різновиду посуду домогосподарками на кухнях.









Плюси та особливості чавунних сотейників

Не варто купувати перший-ліпший сотейник, який виготовлений з такого матеріалу як чавун. Справа в тому, що цей різновид сотейників не відрізняється універсальністю.

До переваг чавуну можна віднести наступне:

  1. Високий рівень теплоємності.
  2. У сотейнику, виготовленому з чавуну, страви не пересихають.
  3. Приготування різноманітних страв у чавунному сотейнику відбувається рівномірно.
  4. Високий рівень пористості.За рахунок чого цей різновид посуду продовжує залишатися гарячим протягом достатнього тривалого періоду часу.

Достатньо поширеною є думка, згідно з якою до посуду, який виготовлений з такого матеріалу як чавун нічого не пригорає і не пристає. Однак така думка буде вірною виключно в тому випадку, якщо пори забиті.






З цієї причини чавунний сотейник слід вибирати, якщо ви плануєте використовувати цей різновид посуду виключно для смаження. А ось гасити м’ясо та овочі, так само як і готувати бульйон у сотейнику, який виготовлений з такого матеріалу як чавун, не рекомендується.

Пояснюється це головним чином тим, що коли пориста поверхня вступає в контакт будь-якої окропу, то відбувається її очищення від усіляких жирів. Тобто жири потрапляють у саму страву.

Внаслідок чого його смак дуже сильно змінюється. А антипригарні властивості сотейника повністю втрачаються. І чавунний сотейник доводиться вкотре проколювати.

Сотейники з алюмінію

Цей різновид сотейників відрізняється відносно низькою вартістю. Вона ідеально підходить для приготування вареників, а також різноманітних страв з картоплі.

Нестача цього різновиду сотейників полягає в неможливості готувати протягом тривалого періоду часу з малою кількістю рідини.






Найкраще вибирати сотейники, які виготовлені з такого матеріалу як литий алюміній. Він багато в чому нагадує чавун. Він такий самий пористий. Також здатний зберігати тепло протягом досить тривалого часу. Але при цьому важливо, щоб такий сотейник мав антипригарне покриття.

Фото сотейників