Чорно-біла кухня – секрети дизайнерів ідеального поєднання відтінків (115 фото). Правила оформлення кухні у чорно-білому кольорі
Монохромні інтер’єри залишаються на піку популярності і ніколи не виходять із моди. Чорно-біла кухня в інтер’єрі є ознакою тонкого вишуканого смаку.
Грамотно оформлений монохромний дизайн може стати справжнім витвором мистецтва.
Практично всі сучасні дизайнерські рішення не обходяться без чорно-білого поєднання кольорів, тому таке оформлення стане безпрограшним варіантом.
Особливості чорно-білої кухні
При оформленні монохромного інтер’єру слід дізнатися про базові правила поєднання чорного та білого кольору, оскільки кожен з них є сильним та самостійним.
Корисні рекомендації допоможуть не допустити помилок під час розробки дизайну інтер’єру.
-
Якщо кухня невеликого розміру, білий колір необхідно зробити домінуючим, залишивши чорний на другому плані. Світлі відтінки роблять кімнату візуально більшою і просторішою.
- Щоб кімната не виглядала тьмяною та нудною, необхідно продумати кілька варіантів освітлення.
- Щоб монохромна гама була цікавішою та багатограннішою, поекспериментуйте з фактурами.
- Трохи кольорових акцентів допоможуть зробити атмосферу більш живою та затишною.
За допомогою різних фото чорно-білої кухні можна побачити, як виглядає дане оформлення в тому чи іншому виконанні.
Монохромний дизайн: переваги
Крім того, що чорно-біле поєднання кольорів виглядає неймовірно елегантно, він має й інші переваги.
- Це універсальне оформлення, при якому практично неможливо припуститися помилок;
- Білий глянець чудово відображає світло, тому кімната здаватиметься більшою;
- Чорно-біла гама дозволяє експериментувати з додаванням акцентів та фактурами;
- Чорно-білий колір відмінно поєднується з природними відтінками, тому в інтер’єр можна додати трохи еко-стилю:
- Монохром сумісний з будь-якою фурнітурою – білим та жовтим металом, а також із бронзою та латунню. Можна підібрати цікаву фурнітуру та з його допомогою оживити інтер’єр;
- Кухня у чорно-білих кольорах виглядає дуже презентабельно та дорого;
Не варто гнатися за складними формами, найкраще дотримуватися лаконічності, стриманості та мінімалізму.
Як правило, духова шафа та варильна панель підбираються в чорному кольорі, тоді як холодильник можна вибрати білий.
Біла кухня та чорна стільниця
Переважання білого кольору має відчутні переваги. Він дає відчуття простору та свіжості, чудово вписуючись в інтер’єр маленьких та великих кімнат. Варто дотримуватись чітких геометричних ліній, а роздільною рисою стане стільниця, яка виділить робочу зону.
Це додає інтер’єру динаміки і робить його глибшим, тому такий варіант чудово підійде для любителів виразного дизайну. Щоб біла кухня з чорною стільницею стала ще динамічнішою, використовуються меблі та елементи декору в чорному кольорі.
Біла кухня та чорний фартух
Оформлення кухні в такому варіанті також є дуже актуальним. Фартух – це обробка, що розташована навпроти робочої зони, між навісними та підлоговими шафами.
Цей дизайн зробить інтер’єр строгішим і стриманішим, на тлі чорно-білого фартуха будь-який посуд та кухонні дрібниці будуть виглядати стильно та виграшно.
Щоб біла кухня з чорним фартухом стала цікавішою, можна оформити підлогу в чорно-білому шаховому варіанті, або використовувати ламінат під натуральне дерево. На тлі чорного фартуха красиво виглядає біла металева фурнітура, яка додасть кухні суворого сяйва.
Цікаві ідеї для чорно-білої кухні
- Щоб монохромна кухня стала в стилі ретро, можна додати яскраві відтінки жовтого чи червоного кольорів.
- Навіть кілька жовтих стільців або диван додадуть кухні відчуття затишку і розбавлять чорно-білу гаму.
- Використовуйте аксесуари, які допоможуть позбавитися надмірної суворості. Найкращий вибір – зелені рослини, можна використовувати свіжі квіти.
- Для оригінальності можна підібрати яскраву кольорову побутову техніку, яка чудово впишеться у чорно-білий інтер’єр.
Витончений інтер’єр створити дуже легко – використовуйте білі повітряні штори та чорно-білі фотографії, техніка має бути сріблястою.
Поради дизайнерів
Щоб оформити дизайн біло-чорних кухонь, можна дотримуватись таких стилів, як :
- Класика;
- Мінімалізм;
- Хай-тек;
- Сучасний стиль;
- Скандинавія;
Щоб кухня не здавалася похмурою та тьмяною, головним найкраще зробити білий колір. Чорний додає глибини та виразності, але його велика кількість може пригнічувати.
Не бійтеся зіпсувати інтер’єр і розбавити його яскравими акцентами, це може бути блакитний, жовтий, червоний, а також золото та срібло. Еко-тони можна ввести в будь-який інтер’єр, так що в монохромному дизайні натуральне дерево і камінь виглядатимуть просто чудово.
Дизайн чорно-білої кухні
Щоб оформити монохромний дизайн, можна використовувати шпалери із монохромною графікою. Вони можуть бути матовими або легким блиском, можна вибрати чорні шпалери з білим малюнком або навпаки.
- Не варто клеїти шпалери поблизу робочої поверхні, їх можна поклеїти біля обідньої зони.
- Найкращий варіант меблевого кухонного гарнітура – білий глянець, він вважається найбільш практичним та зручним у використанні.
- На тлі чорної стільниці, білий гарнітур виглядатиме просто чудово.
- Варіант обробки фартуха – чорна глянцева плитка, керамограніт або мозаїчна плитка.
Щоб розбавити чорно-білу гаму і додати благородства, підлога оформляється матеріалами, що імітують натуральне дерево, найкраще підходить вибілений дуб, венге та інші світло-сірі та пісочні відтінки.
Слід дотримуватися чітких простих ліній та форм, мінімізувати кількість декору та прибрати усі зайві деталі. Дуже оригінальним рішенням є білі підлогові меблі та чорні підвісні шафи, у цьому випадку можна зробити фартух в еко-тонах.
Добре продумане тепле освітлення зроблять затишною навіть монохромну кухню, тому використовуйте верхнє світло та світильники з теплим жовтим світлом.
Фото чорно-білої кухні