Прямокутна кухня: кращі приклади дизайну, планування та поєднання кольорів (115 фото ідей та варіантів)
Якщо при проектуванні кухні-вітальні прямокутної форми прислухатися до важливих рекомендацій дизайнерів, ви отримаєте кухню вище за всі похвали.
Однією із складнощів проектування такої кухоньки – організувати витримане, багатофункціональне підпростір. Зручне розташування, моделювання прямокутної кухні-вітальні найкраще розпочати з промальовування плану кімнати.
Насамперед облаштувати прямокутну кухню цілком можливо, і вона повинна бути зручною незалежно від її параметрів, розміщуючи все необхідне під рукою. Забарвлення прямокутної кухні з вікном зручніше виконати більш невимушеним кольором, що сприяє чіткій єдності.
Особливості планування для прямокутної кухні
Колірна гама стелі повинна бути обумовлена азимутним розташуванням камбуза і потоком без штучного світла з євро вікна. Робочі поверхні зручніше покрити матеріалами, що легко чистяться, гарною альтернативою тут може виступити кахельна плиточка.
Маленьку прямокутну кухню можна розташувати із суміжною кімнаткою. Покриття стін шпалерами, краще передбачити з вертикальним малюнком, це дозволить візуально збільшити простір.
Кухонний гарнітур не повинен займати більшу частину площі прямокутної форми, тому планування меблів необхідно продумати заздалегідь. Набір меблів краще розташувати вздовж довгої сторони, зручніше врахувати розташування холодильника, плити та мийки поруч.
Дільниця для обідньої зони при такому плануванні можна розташувати паралельно гарнітуру.
Є інший варіант розміщення меблів у дизайні прямокутної кухні-вітальні, в цьому випадку набір меблів встановлюється по обидва боки суміжних стін, це коригує приміщення в цілому.
При розміщенні меблів по трьох сторонах скорочується площа приміщення під обідню зону, але місце для шаф і полиць значно збільшується. Варіант об’єднання балкона вирішить проблему довжини кухні прямокутної форми, виконавши роль їдальні, якщо утеплити лоджію або додатково встановити обігрівальний прилад.
Підвіконня вікна можна також задіяти в обстановці кухні меблями, перетворивши його на нішу для розміщення побутової техніки, або просто використовувати як комору для кухонного майна.
Розташування та поділ зон
Нехай навіть мініатюрна кухонька зручна, мати безліч функцій, якщо правильно розмістити в ній кожну територію за призначенням.
- Готування їжі, домашні чаювання, зустрічі з товаришами – тут має бути затишно кожному представнику сімейства та товариства.
- Тому все має бути ідеально продумано — меблі, оздоблення та прикраси, прорахований кожен метр площі. Зовнішній вигляд такої кухні легко розподіляє місце.
- Зонувати ділянки можна кольором, будь-якими будівельними матеріалами, розсувними ширмочками, барною стійкою.
Стиль та текстиль
У кухні видовженого вигляду має бути мало обтяжених меблів, вони не повинні «обтяжувати» загальне споглядання приміщення. Поверхні стінок краще виконати в однотонній гамі світлими тонами.
Приємне оздоблення доповнить квадратний стіл, він може бути округленої або овальної форми. Якщо кухня зовсім «маленька», то можна встановити барну стійку.Однією з варіацій меблювання такої форми кухні – замовлення за індивідуальними розмірами, придумавши свій незвичайний декор, використовуючи шибки, дзеркала, різьблені дверцята шафок.
В оформленні прямокутної кухні краще використовувати мінімалістичний або скандинавський стиль. Їх всебічність, спокій створять приміщення раціональним, комфортним та мальовничим.
Оформлення віконного отвору відіграє важливу роль у дизайні кухні. Адже вікно – обличчя кімнати, на яке насамперед звертають увагу. Тут все залежить від смаку власниці житла, але все ж деякі рекомендації необхідні:
- При неширокому вікні, не рекомендується завіса з портьєрою, достатньо повісити тюль або барвистий ламбрекен.
- Матеріал завіси при тіньовому розташуванні кухні потрібно вибирати світлих тонів, що гармоніюють із забарвленням гарнітура та стін.
- Для «сонячних» кухонь можна використовувати темніші тони, що поєднуються за кольором, встановленими меблями та колірною гамою стін.
Оздоблення приміщень закулісної сторони
Професійне оздоблення дозволить скоригувати форму кухні. Спокій, небагатослівність характерні, якщо у вас вузька кухня.
- Світлі, легкі тони стін можуть бути під фарбування та обклеювання шпалерами, з малюнком, що мрячить.
- Можливо урізноманітнити стіни фотошпалери з термо нейтральним або ландшафтним орнаментом.
- Для підлоги можна використовувати будь-який вид матеріалу, маючи узори в правильному напрямку.
- Стеля не повинна бути яскравою, а однотонною.
- Розміщення світлових приладів краще використовувати як багатоточкові світильники або люстри.
Атрибутика та прикраса кухні
Самодеятельный імідж кухарської неодмінно створить її надприродно улюбленим місцем у вашій квартирі. Втім, живим комфортом, довгоденства та привітної неабстрактної особи, кухню наповнять милі суб’єктивні всячини.
- Ви можете на свій розсуд вибрати експонати та тонкодекоративні «штучки», які внесуть у нього своєрідність.
- Для любителів класики не повинно бути багато декору. Кольори також нейтральні приміщення, що поєднуються з колірною гамою.
Іноді зовсім не обов’язково прибирати з робочих поверхонь гарнітура побутову техніку та зручні кухонні прилади, що часто використовуються в повсякденному приготуванні. Це створить враження наповненості площі і розповість про певну сімейку щось особисте.
Додаткові рекомендації щодо облаштування кухні
Меблі краще робити на замовлення, для більш раціонального використання площі приміщення. При такому варіанті можна замовити один з пеналів кухні, що виконує роль комори, така комора необхідна кожній господині, там розташуються продукти, які не вимагають свого перебування в холодильнику.
Меблі-трансформери також можна використовувати в облаштуванні кухні.
Їх раціонально використовувати, коли гарнітур встановлюється по трьох сторонах площі приміщення, а місця для обіднього столу не залишається, як варіант можна використовувати стіл-книжку та висувний столик біля вікна.
Фото прямокутної кухні