Темна кухня: правила оформлення та дизайну, вибір кольору інтер’єру. 150 фото прикладів та поєднань темних кольорів на кухні
Чорний, сірий, білий — усі ці кольори та їхні відтінки останнім часом дуже популярні. Така колірна гама відразу робить інтер’єр стильним і сучасним, причому це працює навіть зі старими або взагалі антикварними меблями.
Багато хто відразу подумає про стиль лофт, проте необов’язково дотримуватися всіх канонів лофта, щоб ваша кухня виглядала стильно та цікаво.
Яка може бути темна кухня
Поговоримо про варіанти комбінації темних тонів:
- Чорно білий. Найнеординарніше поєднання для звичайної квартири;
- Темна кухня. Тут вже необов’язкові такі екстремальні поєднання як чорно-білий, добре виглядатиме комбінація кольорів мокрий асфальт і світло-сірий, також підійдуть темно-фіолетовий, темно-зелений;
- Світло-темна кухня. Якщо ви не любитель занадто темних тонів, вас може зацікавити поєднання світло-сірого та білого кольорів.
Є ще маса варіацій кольорів для створення дизайну темної кухні, ми розглянемо лише найпопулярніші та найпростіші в реалізації. При створенні такого інтер’єру дуже важливими є меблі — її кольори повинні відповідати колірній гамі стін приміщення.
image description
Чорно-біла кухня
У такому інтер’єрі головну роль відіграє контраст створюваний чорним та білим. Добре виглядатиме чорна підлога під дерево з білими стінами та білим потоком.
- При укладанні підлоги краще віддати пріоритет ламінату або кварц-вінілової плитки, лінолеум звичайно теж допустимо, але тоді потрібно звернути увагу на колір і текстуру, найкраще виглядатиме малюнок максимально схожий на ламінат.
- Тепер про гарнітуру. Щоб кухонний гарнітур виділявся на тлі стін, він має бути абсолютно чорним. Допустиме глянсове оздоблення, але в такому випадку необхідно мати на увазі, що на глянці будь-який бруд набагато помітніший і кухню доведеться мити частіше.
- Також варто звернути увагу на фартух, варіантів дизайну темно — білих кухонь багато, і виробники пропонують різні фартухи, багато з яких є досить красивими.
- Серед них трапляються не дуже цікаві або просто безсмачні, які легко помітити по перевантаженості малюнками і кольорами, що не поєднуються. Неприпустимо використання фартуха яскравого кольору, якщо кухня чорно-біла, то і фартух повинен бути тих самих тонів.
- Добре виглядатиме фартух із зображенням нічного міста, космосу (при цьому планета на зображенні може грати роль яскравого акценту, але в такому разі небесне тіло на зображенні має бути одне).
Якщо пропоновані фартухи не підходять, можна зробити фартух з плитки, відмінним варіантом стане глянсова плитка під цеглу, затирка для швів може бути білою або чорною. На фото темних кухонь з фартухом з плитки відразу видно, наскільки таке виконання оригінальніше за звичні нам панелі.
Темна кухня
Відмінний варіант для тих, хто вважає чорно-білий надто радикальним поєднанням. Темні кольори – це насамперед сірий та мокрий асфальт. При такому поєднанні добре впишеться світла або взагалі біла підлога, проте слід уникати світлих квітів на зразок вишні, тому що колір дерева не поєднується з темними квітами.
В якості темних кольорів добре підійдуть темно-фіолетовий, темно-синій, з якими біла підлога теж виграшно виглядатиме.
< "/wp-content/uploads/fcgt_19089.jpg">
Використовуючи названі кольори вибір кухонного гарнітура та фартуха спрощується, оскільки допустимими стануть білі гарнітури (щоправда з ними та сама проблема, що і з глянсовими — маркість), сині, фіолетові, головне не вибирати надто світлі відтінки.
З фартухом та сама історія, набагато більше допустимих варіантів. Незважаючи на те, що темно-сірі кухні більш популярні, все ж таки зверніть увагу на такі кольори, як темно-фіолетовий і темно-синій.
Підбирати меблі в даному випадку необхідно близьку по відтінку, але трохи світліше, щоб вона виділялася на тлі стін. Ще цікавішим буде комбінація кольорів стін, а точніше відтінків одного кольору, не більше двох варіантів додадуть приміщенню родзинку.
Якщо кожна стіна буде свого відтінку, це ускладнить сприйняття приміщення і сильно знизить красу в цілому.Для темної кухні доречним стануть яскраві плями у вигляді побутової техніки, наприклад червоний чайник або тостер стануть красивим акцентом, що підкреслює стиль.
Світло-темна кухня
Це може бути як поєднання світло-сірого з білим, так і інші світлі відтінки вже названих вище кольорів.
Такі відтінки більше підійдуть якщо ви робите світло-темну кухню в класичному стилі, світлі тони дозволяють використовувати більш ажурні, прикрашені меблі, ніж строгі темні, так само вони допускають використання дерев’яної стільниці.
Особливо це актуально на дачі, де класичний стиль більш звичний, так само це дозволить використовувати відвезені в дачний будинок не потрібні меблі, які, якщо їх перефарбувати в тон майбутньої кухні, відмінно впишеться в інтер’єр.
Темно-світла кухня це хороший вибір для квартир, де мало світла, в такому приміщенні світлі тони підходять більше лише поєднанням темних відтінків.
Меблі у темній кухні
Про кухонний гарнітуру ми вже поговорили, тепер мова піде про решту меблів. Для кухні в темних тонах меблі повинні бути відповідних відтінків, однак у темній кухні зі світлою стільницею, така стільниця може бути тим акцентом, який буде привертати увагу, в чорно-білій кухні темна стільниця навпаки буде виграшною світлою.
- Створюючи кухню темного кольору, підбір меблів не повинен обмежуватися колірною гамою, сама стилістика меблів повинна відповідати стилю приміщення, для темних тонів більше підходить мінімалізм.
- Але якщо ви поставили собі за мету створити темну кухню в класичному стилі, необхідно підбирати найменш ажурні меблі, бажано щоб при загальній спрямованості у бік класики це були суворі та аскетичні стелажі, шафи та шафки.
- При використанні старих меблів важливо почуття міри, краще одна гарна шафка, яка буде родзинкою, ніж безліч цікавих меблів, серед яких легко загубитися.
- Причому така родзинка допустима навіть у сучасному стилі, якщо, наприклад, тонувати старе дерево темною морилкою.
Фото темної кухні