Як сховати газову трубу на кухні: 120 фото ідей, як сховати газову трубу

Як сховати газову трубу на кухні: 120 фото вдалих прикладів від дизайнерів, як гарно сховати газову трубу

Кухонні меблі повинні бути не тільки практичними, функціональними, але й красивими. Всі особливості приміщення: виступи, труби, короби, бажано врахувати та постаратися приховати всередині кухонного гарнітуру.

Або знайти дизайнерське рішення, при якому труба або короб стануть елементом інтер’єру, не змінюючи свого вигляду.

Види газових труб у квартирі

У будинках з газовим опаленням постає питання до естетичного вигляду приміщення з газовими трубами. Вони оперізують всю стіну, заважають установці побутової техніки, псують зовнішній вигляд.







На питання, як сховати газову трубу на кухні, можна запропонувати кілька варіантів вирішення проблеми.

Розглянемо кілька видів труб:

  1. Вертикальний газовий стояк зазвичай знаходиться в кутку біля віконного прорізу;
  2. Труба по стіні, паралельна підлозі з відведенням до плити,
  3. Труба по стіні, з відведеннями до варильної панелі, а також до газової колонки або котла;
  4. Вертикальна або горизонтальна труба з газовим лічильником.

Складніше, коли в одному приміщенні скомбіновано всі 4 види.

Важливо. Роботи з газовими системами ведуться фахівцями із заздалегідь затверджених проектів.

Поводження з газом вимагає дотримання особливих запобіжних заходів. Небезпека від його неправильного використання ризикує не тільки найближчих сусідів, а й весь багатоквартирний будинок.



















Вертикальна загальна труба

Можно красиво і законно обіграти існуючий «каскад» із газових труб, не вдаючись до радикальних заходів. Розглянемо основні варіанти по порядку.

  1. На питання, як закрити вертикальну газову трубу на кухні, є проста відповідь.
  2. Загальну трубу без вентилів та кранів завжди можна закрити фальш-панеллю або прибрати всередину шафи-пенала.
  3. При установці збирачам меблів доведеться попрацювати і зробити випили в корпусі пенала і в задній стінці під розмір.
  4. Не тільки пенал, а й стелаж з відкритими полицями здатний приховати деталь обладнання.
  5. Треба лише заглибити задню стінку всередину корпусу на товщину труби.
  6. У такому випадку труба залишається за шафою, а корпус стелажу або пеналу немає необхідності псувати підпилом.
  7. Якщо потрібно відкрити доступ, пенал/стелаж можна висунути вперед.

Іноді вертикальну трубу ховають за щільними шторами, залишаючи в кутку зазор між меблевим гарнітуром та стіною. Драпірування з тканини закриває непотрібні елементи.









Труба з відведенням до плити

У будинках, де немає газових колонок та котлів, труба може нависати низько над плитою, вилазячи на фартух. Її ховають у шафу з витяжкою, а край, що занадто випирає, обрізають, замінюючи на гнучкий шланг.

Можно встановити і невбудовану або окремо висить витяжка з кожухом, в який і повинна забиратися вертикальний відросток труба.

Витяжку в цьому випадку кріплять на брусок, що збігається за товщиною з величиною відступу труби від стіни. Якщо спростити процес, то трубу можна підрізати та замінити на гнучкий шланг.

Важливо. Усі зміни: підрізування, перенесення, встановлення шлангів або заглушок проводиться лише після погодження з газовою службою.

Як сховати складні переплетення з труб

Важко за проектом закрити клубок із труб, вентилів, перехідників так, щоб не порушити БНіП та інструкції. Завдання ускладнює наявність котла та лічильника.

Сховати «химерні вигини» обладнання в гіпсокартонний або металевий глухий футляр, значить порушити всі правила. При черговій перевірці контролюючі інстанції виявлять порушення та випишуть штраф.


















Якщо прибирати газопровід у короб, лише дотримуючись наступних інструкцій.

  • Обов’язково використовувати для будівництва негорючі матеріали.
  • У конструкції передбачено доступ до всіх вентилів, кранів, лічильника та сполучних деталей: шайб, фітингів, перехідників, заглушок.
  • Всі роботи з перенесення, зрізу труб проводяться фахівцями після погодження та затвердження проекту з газовою службою.

Іноді простіше зашити стіну повністю гіпсокартоном, зробивши в каркасі невеликі люки з дверцятами, через які будуть доступні всі необхідні вентилі, лічильники та інші об’єкти.

  • Мінусами такого рішення можна назвати зменшення площі приміщення, клопіт із узаконення перепланування, будівельні роботи та додаткові витрати на закупівлю матеріалів.
  • Найпростішим варіантом є включення труби в інтер’єр за допомогою фарбування її в колір кухонних фасадів або кухонного фартуха. Можна мальовничо прикрасити обладнання орнаментом, прикрашати кольоровими нитками або штучними ліанами. Вільний політ фантазії для людей, яким подобається створювати шедеври власноруч.
  • Легко та просто вписати в інтер’єр котел, колонку та інше промислове обладнання, якщо кухня оформлена у стилі лофт. У ньому вітають рейлінги, металеві деталі, відкриті технічні прилади. На фото газова труба на кухні не привертає уваги. Вона задекорована полицями та рейлінгами.
  • Якщо клієнт не хоче залишати обладнання на увазі, або стильове оформлення вимагає лаконічного рішення, то треба прибирати все за фасади.

При індивідуальному замовленні кухонних меблів можна запланувати у місці скупчення труб та вентилів верхні та нижні шафи у розмір наявного обладнання. Головною умовою є доступність приладів для огляду.

Важливо. Для циркуляції повітря вставляють вентиляційні ґрати в дно і дах шафи, що закриває газовий котел. Або роблять у них пропили. Це сприяє вентиляції повітря.

Перенесення газового обладнання

Химерне розташування труб є не примхою забудовника, а результатом виконання чітко регламентованих правил та інструкцій. Бажання перенести газову трубу на кухні в інше місце слід узгодити з відповідними інстанціями.

Подання заяви, складання проекту, затвердження та робота з перенесення можуть зайняти від 1-го до 4-х місяців. Це ще й додаткові грошові витрати.

Якщо вам краще домогтися перенесення труби, тобто така ймовірність, що після всіх робіт з проекту справи з трубами виявляться гіршими, ніж було до нього. І встановити кухонні меблі стануть набагато важче, ніж до технічних змін.

Спершу бажано проконсультуватися з представником компанії, якій ви довірите виготовлення своїх меблів, щоб зрозуміти необхідність перенесення газових труб.






Варіант переходу від газу до електроустаткування

Кухонні електричні духові шафи стали популярними і замінили газові духовки. У електрошаф більше функцій для готування, вони простіше в управлінні, вибір моделей в магазинах ширший, ніж у газових аналогів.

Щодо електричних варильних панелей, то пожежна безпека, мінімалістичність, простота у догляді та естетична привабливість підвищили на них купівельний попит, порівняно з газовими плитами.

Перехід на електричне обладнання та обрізка труби також вимагатиме офіційного погодження з газовими службами.Починати слід з подання заяви до керуючої компанії.

Однак нерідкі відмови від об’єктивних причин: не вистачає потужності в електромережах, особливо у старому житловому фонді. Або труба, що проходить через квартиру, прив’язана до подачі газу по всьому будинку. У жодному разі вертикальна загальна труба залишиться: її не можна прибрати або перенести.

Норми БНіП 42-01-2002 регламентують поводження з газовим обладнанням. Основні вимоги безпеки мають такий вигляд:

  • До газових труб має бути вільний доступ, особливо в ті місця, де розташовані вентилі, крани та лічильник.
  • Дотримання норм вентиляції: не прибирати в глухий короб або не ховати в стіну.
  • Труба та інше газове обладнання не повинні використовуватися не за призначенням: протипоказані перевантаження, кріплення та тиск сторонніх предметів.

Будь-яка зміна в проекті з перенесення або зрізу труби вимагатиме узгодження та відчутних фінансових вкладень. При індивідуальному замовленні меблів завжди знайдеться спосіб приховати газову трубу на кухні, не порушуючи стиль інтер’єру та функціональність приміщення.

Фото, оформлення газової труби на кухні