Як вибрати мясорубку, на що звернути увагу? ТОП рейтинг найкращих моделей 2024 року

Як вибрати м’ясорубку – огляд кращих і недорогих моделей електричних м’ясорубок для дому 2024 року

Сучасні електричні побутові прилади значно полегшують і економлять час будь-якої жінки.

Більшість агрегатів припадає на кухню, починаючи зі звичайних міксерів і закінчуючи професійними кухонними комбайнами, посудомийними машинами та електрична м’ясорубка, лише невелика частина.

Однак вона є незамінним помічником для переробки великої кількості м’яса і не лише. Запорука успіху та економії часу – раціональний вибір.

Види та пристрій електром’ясорубок

Сучасні електричні м’ясорубки відрізняються потужністю, продуктивністю, матеріалом, з якого вони виготовляються своїм функціоналом.






Незважаючи на такий підрозділ, влаштовані всі вони, приблизно однаково.

Пристрій та принцип роботи

Працює агрегат практично ідентично ручним аналогам. Різниця в тому, що подача продуктів з подальшим подрібненням здійснюється за рахунок електричного двигуна. Саме ця частина приладу виконує всю ручну роботу.

До основних компонентів пристрою належать:

  • Корпус (оболонка);
  • Стержень із гвинтовою поверхнею;
  • Гайка – ніж;
  • Грати перфоровані.

У комплектацію деяких моделей входять втулки, які служать для запобігання поломці основних деталей при попаданні в м’ясорубку твердих предметів.

Це стандартний набір елементів. Але багато виробників пішли далі і пропонують покупцеві відразу кілька варіантів насадок, що значно розширює функціонал агрегату.

Продукти, готові до переробки, укладаються на спеціальний лоток і направляються безпосередньо в саму насадку за допомогою спеціального штовхача. Фіксація насадок проводиться за допомогою механізму, що повертається або шляхом защіпки.

Існує ще один метод кріплення – притискний гвинт. Незручність цього способу в тому, що при кожній експлуатації гвинт доведеться прикручувати, а потім розкручувати.

Насадки

Розмаїття різних насадок наближає електром’ясорубку за функціональністю до кухонних комбайнів.

  1. Насадка для фаршу має форму диска з різним діаметром отворів. Вона призначена для подрібнення м’яса, дичини, птиці, риби, овочів.
  2. Для ковбасних виробів виготовляється у формі витягнутого конуса. Для її встановлення необхідно лише зняти ґрати.
  3. Для виготовлення домашніх сосисок використовують спеціальну насадку Кеббе. Вони бувають різними за діаметром.
  4. Насадка у формі перфорованого циліндра потрібна для приготування драників та просто, як тертка.






Додатково передбачені насадки для печива, нарізки овочів кубиками, брусками. Також можна вибрати агрегат, у комплект якого входять насадки для тіста, печива тощо.






Матеріали м’ясорубки

Виправдане рішення, коли виробник використовує міцний пластик для корпусу. Виправданість обумовлена ​​зниженням загальної ваги м’ясорубки. Існують моделі з комбінованих матеріалів, де основна частина виконана із пластику, а облицювальна – із металу.

Довідка: Якщо для облицювання використовувалися листи, то найчастіше вони виготовляються з нержавіючої сталі. Для цільного облицювання використовують алюміній.

Переваги металевого облицювання – спрощене очищення, а також підвищена міцність виробу. Ніж і решітки, як правило, виготовляються з нержавіючої сталі, інші елементи м’ясорубки з алюмінію або металу цього металу з кремнієм. З останнього з’єднання виготовляються інші деталі.

Довідка: Елементи із силуміну (алюміній плюс кремній) не пристосовані до миття в посудомийній машині.

Бажано вибирати моделі, в яких гвинтова частина (шнек) металева. Деякі виробники комплектують м’ясорубку запасним шнеком, виконаним із пластику. Він більше підходить для переробки фруктів та овочів.

Потужність та продуктивність

При покупці слід звернути увагу на потужність електричної м’ясорубки. Потужність вибирають за ймовірним обсягом продуктів, що вимагають переробки. Умовно всі пристрої поділяються на три категорії:

  • Від 1200 до 1400 Вт – клас «А». Електром’ясорубки, призначені для інтенсивних навантажень;
  • Від 800 до 1200 Вт – категорія «В». Прилади, призначені для щоденного використання та переробки не більше півтора кілограма м’яса.Як правило, моделі оснащені додатковими насадками, що дозволяють готувати різноманітні страви;
  • Від 400 до 800 Вт – категорія “С”. Ці агрегати оптимальні в побуті. Вони здатні обробити кілограм м’яса за хвилину. М’ясорубки потужністю менше 400 Вт переробляють відповідно менший об’єм.

При обробці твердих елементів, таких як сухожилки або заморожені м’ясні шматочки, нерідко відбувається блокування валу. У такому положенні пристрій без перегріву двигуна пропрацює не більше 15 хвилин.

При покупці електром’ясорубки слід звернути увагу на наявність функції «реверсу». Вона необхідна для руху гвинтової частини у зворотний бік, що допомагає звільнити жили, що застрягли. В іншому випадку процедуру потрібно буде робити вручну.

Зручність користування

Процес експлуатації включає максимальну зручність. На нього впливають розміри електричної м’ясорубки.

Для початку потрібно звернути увагу на діаметр отвору, куди завантажуватимуться продукти.

  • Наступний параметр – це висота подачі. Занадто високі агрегати незручно встановлювати над низько розташованими шафками, що висять. З невисокими моделями не можна використовувати великі фаршові ємності.
  • Не останнє враження справляє і простота очищення м’ясорубки після її використання.У хороших моделей відсутні зайві поглиблення та роз’єми, а деякі виробники комплектують агрегат спеціальними пристосуваннями для чищення насадок.
  • Також у сучасних пристроях є спеціальні відсіки для зберігання елементів. Система зберігання може виглядати як окремий відсік у корпусі. Безшумність та електром’ясорубка – речі, практично несумісні. Пластикові моделі під час роботи видають трохи менше шуму, ніж металеві.

Вибір агрегату – справа суто індивідуальна. Важливо враховувати не тільки дизайн пристрою, щоб він вписався в інтер’єр кухні, але і всі вищенаведені показники.

Фото кращих моделей м’ясорубок