Електрошашличниця: рейтинг найкращих моделей 2024 року. Огляд функцій, плюсів та мінусів, характеристик

Електрошашличниця – як вибрати: огляд кращих моделей + технічні характеристики та відгуки покупців

Якщо ви цінуєте зручне приготування їжі, але при цьому хочете насолодитися ідеально просмаженим м’ясом, овочами та іншими стравами, електрошашличниця може стати ідеальним приладом для ваших кулінарних потреб. Електричні грилі дуже прості у використанні, що може бути стимулом вивчення мистецтва приготування на грилі.

Є кілька варіантів електричних мангалів, але який вибрати? Заздалегідь важливо знати, на скільки людей ви хочете приготувати, як працює електричний мангал і які додаткові функції вам цікаві.

Виходячи з цих характеристик, ви вибираєте найбільш підходящий для себе варіант. Дізнайтеся більше про те, в чому перевага електрошашличниці та які особливості слід враховувати під час здійснення покупок.

Переваги

Найкращі електрошашличниці мають низку переваг у порівнянні з газовими та вугільними грилями. При покупках важливо пам’ятати про ці фактори:

 • Безпека. Електричні грилі не мають відкритого вогню, натомість грати нагріваються автоматично, коли прилад підключений до розетки.
 • Мобільність. Багато видів електрошашличниць менше, ніж моделі на газі та вугіллі, тому вони зазвичай більш портативні і їх легко переміщати патіо.Деякі навіть можна розміщувати на вуличних столах чи стільницях.
 • Здоров’я. Вуличні електричні грилі не виділяють окис вуглецю або інші пари, такі як деревне вугілля та газові грилі, що дозволяє насолоджуватися чудовим ароматом вашого шашлику в електрошашличниці.
 • Енерговитрати. Немає потреби купувати паливо для електричних шашличниць. Їхня єдина постійна вартість – це невелика кількість споживаної електроенергії.
 • Контроль температури. Електричні грилі мають певні температурні установки. Просто встановіть необхідний рівень нагрівання на елементах керування, і гриль автоматично досягне потрібних показників.
 • Прибирання. Якщо ви шукаєте варіант, який легко чистити, електричні мангали часто мають антипригарне покриття, яке легко мити.













Типи електрошаличниць

Існує три основні типи електричних грилів: вбудовані, переносні та візки-грилі. Погляньте на фото електрошашличниць, а також на їхні плюси та мінуси, щоб вибрати найкращий варіант для вас:

Вбудовувані

Як випливає з назви, вбудовані шашличниці призначені для використання на постійних вуличних кухнях.Їх можна встановити прямо в стільницю і використовувати як вуличний мангал.

Вбудований гриль – це вкладення з вищою ціною, порівняно з іншими моделями.

Електричні грилі з візками

Візки-грилі схожі на традиційні грилі-барбекю з колесами, бічними столиками, сховищем та іншими функціями. Візки зазвичай роблять із металу для захисту від атмосферних впливів, а столи дозволяють легко приготувати та зберігати їжу.

Якщо вам подобається зручна можливість легко переміщати гриль двором, то візок на коліщатках може бути ідеальним варіантом електрошашличниці для дому.

Портативні

Ви також можете вибрати портативну шашличницю на стільниці як електричний гриль. Ці грилі ідеально підходять для використання у різних приміщеннях.

Переносні грилі менші за розміром, тому ви можете відмовитися від необхідної поверхні грилю, їх також легше транспортувати і вони займають менше місця для зберігання.

Настільні моделі

Плюси настільних горизонтальних електрошашличниць:

 • Вам не потрібно вставати через стіл.
 • Не займає багато місця.









Недоліки:

 • Будьте обережні з дітьми, що сидять за столом.
 • Гарячий жир може розбризкуватися.



Вертикальні

Переваги:

 • Найкраща ергономічна поза при приготуванні на грилі.
 • Менше небезпечних ситуацій за столом.

Мінус:

 • Займає більше місця на вертикалі, ніж настільна модель.

Розмір

Елетрошашличниці бувають різних розмірів. Важливий фактор, який слід враховувати – це площа поверхні гриля. Це визначає, скільки можна приготувати за один раз.
















Часто у відгуках можна знайти цю важливу характеристику електричного гриля, виражену у сантиметрах. Завдяки цьому параметру ви можете дізнатися, яка довжина робочої поверхні гриля.

Дивлячись на довжину, висоту та глибину шашличниці, ви можете визначити, скільки місця знадобиться для її встановлення. Подумайте, що ви любите готувати для кількох людей і вибирайте відповідний розмір.

Особливості електрошашличниці

Якщо вам потрібна додаткова допомога при приготуванні на грилі, відсортуйте рейтинг електрошашличниць за такими функціями, як вбудовані таймери, ручки регулювання температури та антипригарне покриття для варильної поверхні.

Деякі більш просунуті електричні мангали можуть включати додаткові функції: двосторонню поверхню для готування.

Пошукайте електрошашличницю для вулиці зі спеціальними вологозахисними характеристиками електричних компонентів, які зроблять прилад безпечнішим для зберігання на вашому дворі або терасі та стійким до проникнення вологи.

Очищення та захист

Підтримка електричного приладу в хорошому стані продовжує його термін служби та дозволяє користуватися шашличницею довгі роки. Очищення також підготує поверхню гриля до наступного використання.

Основи чищення гриля

Електричні вуличні шашличниці легко чистити після кожного використання за допомогою основних інструментів для чищення гриля.







Ось короткий виклад процесу:

 • Вимкніть гриль. Вимкніть його і дайте охолонути.
 • Очистіть решітку металевою щіткою, якщо є продукти, що застрягли. Якщо грати мають антипригарне покриття, просто протріть їх вологою тканиною.
 • Протріть решітку, щоб видалити всі обвуглені шматочки, які ви чистили щіткою.
 • Зніміть ґрати. Протріть кришку шашличниці та підкладку під ґратами.
 • За потреби промийте решітки водою з милом. Ретельно просушіть їх.

Продуктивність

Кількість людей, для яких ви готуєте, визначає розмір електричної шашличниці. Зауважте, що електричні мангали часто мають невелику поверхню для приготування їжі. Таким чином, вони переважно підходять для відносно невеликих груп.

Не забувайте враховувати, скільки м’яса ви хочете одночасно смажити на грилі, а також розмір страв.

Додаткові функції

Стілешниця або бічні панелі. Вам потрібне додаткове робоче місце під час приготування? Тоді оберіть електричну шашличницю зі стільницями або тумбочками. На них можна поставити маринад чи м’ясо, яке потрібно приготувати.

Колеса. У вас є вертикальна електрична модель? Хорошою ідеєю буде вибрати підрамник із колесами, щоб ви могли легко переміщати мангал.

Фото електрошашличниці