Кухня 8 кв. м. – новинки дизайну з незвичайними рішеннями. 135 ідей та реальних фото прикладів
Практично у всіх двокімнатних квартирах, зведених у 80-90-ті роки, кухні були розміром 8 кв. м.
Їх не можна назвати великими, але порівняно з хрущовками, варіантів оформлення дизайну приміщення набагато більше.
Особливості планування кухні
Планування кухонного приміщення розміром 8 кв. м безпосередньо залежить від форми кімнати.
Враховуючи цей параметр, виділяють низку рекомендацій щодо оформлення такої кухні:
- Квадрат – має достатню кількість робочого простору і характеризується досить гарною формою, яку найчастіше підкреслюють за допомогою меблів у вигляді літери «Г» або «П»;
- П-подібна – цей вид кімнати рекомендується поєднати з вітальнею або верандою, таким чином одна зі сторін меблів у вигляді літери «П» зіграє роль перегородки;
- Прямокутник – меблі розставляють паралельно або лінійно.
Ще до ремонту, на кухні розміром 8 кв. м необхідно спланувати розміщення комфортабельного робочого трикутника, що складається з раковини, плити та холодильника. Їх слід розташовувати на зручній відстані один від одного.
Розташоване на кухні вікно також може відіграти важливу роль.Його підвіконня можна використовувати у вигляді барної стійки, стільниці та навіть раковини.
Оригінальні дизайнерські прийоми для кухні 8 кв. м.
Оскільки кухня у 8 кв. м вважається відносно маленькою, то при її оформленні необхідно максимально заощаджувати простір.
Це можна за допомогою таких маніпуляцій:
- Покупка меблів складного типу або трансформерів;
- Розміщувати меблі необхідно таким чином, щоб кожен сантиметр приміщення був функціонально зайнятий;
- Оформляються вбудовані ніші або створюється рейлінг (створюється можливість зберігати кухонне приладдя вертикально).
Також грамотне оформлення приміщення такого розміру включає і уніфікацію кольору. При цьому від яскравих кольорів і контрастів рекомендується відмовитися.
В якості основних відтінків для такої кухні найкраще підбирати спокійні кольори – сірий, білий чи бежевий. Вони візуально розширять простір і створять у дизайні елемент єдності. Також до приміщення можна додати кілька акцентних елементів, ідеальним варіантом стане використання картин або гравюр.
Стіни рекомендується оформляти за допомогою шпалер під фарбування, вони більш дорогі, але не будуть деформуватися через попадання на їх поверхню плям.
Меблювання кухні 8м2
При оформленні кухні розміром 8 кв. м дуже важливо задіяти кутові зони, тому меблеві гарнітури необхідно набувати саме такого типу.
- Цей варіант меблів вважається компактним, збільшуючи місткість кімнати.
- Тумбочки та шафи варто купувати з дверима розсувного або відкидного типу, це також позитивно впливає на економію простору.
- Розмістивши на стінах полиці відкритого типу, можна сприяти візуальному розширенню простору.
Якщо є бажання оформити обідню зону, то рекомендується купити кутовий диван та маленький столик. Крім того, в дивані можна зберігати речі і він виступатиме як додаткове спальне місце.
Оскільки кухня невелика, то побутові прилади також мають бути максимально компактними:
- Діаметр миття не повинен перевищувати 50 см;
- Холодильник у кухні розміром 8 кв.м краще підбирати вбудований, це ж варто зробити з духовкою та пральною машинкою;
- Оптимальна ширина для посудомийної машини близько 45 см;
- Для приготування найскладніших страв буде достатньо і маленької духовки з висотою в 45 см, а якщо вона матиме ще й функції мікрохвильової печі, то це подвійна економія місця;
- При рідкому приготуванні буде достатньо варильної поверхні з двома поверхнями.
Якщо є можливість, то краще придбати меблі та побутові предмети з розряду «2 в 1».
Вибір освітлення
При розробці дизайну кухні площею 8 кв. м, слід віддати перевагу багаторівневому розсіяному світлу. Для цього на стелі мають точкові світильники і підсвічування.
Якщо є необхідність надати приміщенню більш витягнуту форму, то зорово це можна зробити за рахунок горизонтального розташування світильників. А ось візуально підняти стелю допоможуть світильники, світловий потік яких спрямований нагору.
Надати оригінальній зовнішній вигляд кімнаті можна за рахунок розташування в робочій зоні точкових спотів у вигляді підсвічування меблів, об’ємної люстри на стелі або підвісних ламп над барною стійкою.
Стилі оформлення
Інтер’єр кухні 8 кв.м можна оформити за допомогою декількох основних дизайнерських стилів:
- Мінімалізм. Стиль несе в собі лаконічність і строгість, відсутні якісь складності щодо кольорових комбінацій. Для обробки кімнати використовують як натуральні, так і штучні матеріали. Серед характерних кольорів виділяють сірий, бежевий, молочний. Меблі прості, фасади гладкі і не мають яскравих та об’ємних візерунків. Ідеальним варіантом буде використовувати моделі-трансформери.
- Арт-деко. Відповідний варіант за бажання оформити кухню в 8 кв. м сучасніше. Використовуються світлі натуральні відтінки від білого до коричневого. Поверхні меблів підбираються глянсового типу, рахунок відбиття світла вони сприяють візуальному розширенню простору. Стиль характеризується використанням натуральних матеріалів.
- Прованс. Стиль, що характеризується своєю простотою та натуральністю. Стіни в кухонному приміщенні варто обробити із застосуванням світлої штукатурки, меблі ж можуть бути більш яскравими, що виступають у ролі акцентного елемента. У цьому стилі обов’язково застосовують зістарені поверхні, що мають такі дефекти, як потертість і подряпини. Якщо деталі з металу використовуються, вони повинні бути максимально приглушеними.
Детально вивчивши фото кухонь у 8 кв.м, оформлених у різних стилях інтер’єру, можна підібрати для себе щось цікаве, а також розібратися з багатьма дизайнерськими особливостями.
Головне, не поспішати втілювати всі ідеї в життя, попередньо створивши проект і розпланувавши розташування того чи іншого елемента меблів.
Фото дизайну кухні 8 кв. м.