Кухня з вікном: 135 найкращих фото ідей дизайну інтерєру кухні з вікном (огляд найкрасивіших рішень)

Розташування скління

Місце під віконний отвір усередині кухні вибирається залежно від розташування квартири. Однак не варто критикувати скління, якщо воно йде в єдиному екземплярі або дає вид на північ та захід.

Справа в тому, що конкретний вид із вікон має свої переваги та недоліки:

  • Північ – протягом доби освітлення темніше, ніж з південною стороною, проріз швидко промерзає, але необхідність встановлення темних дерев’яних вікон та шпросів зникає;
  • Південь – ідеальний варіант, однак у спеку може вимагати додаткової вентиляції та завіс;
  • Захід – відкриває чудовий вид на захід сонця, підходить для денних та вечірніх робіт, не сліпить очі вранці;
  • Схід – через ранковий зеніт, що сліпить, вимагає завіси, які після полудня можна поступово розсувати, щоб сприяти денному освітленню.

Розташування скління також впливає на освітлення рослин, які часто перебувають на кухонному підвіконні. Північна сторона є найгіршим варіантом для зростання флори.

Велике значення має розташування вікон щодо робочої зони. У приватному будинку скління краще влаштовувати трохи вище за робочу зону. У квартирних кухнях цей варіант є розкішшю.

З іншого боку, ніхто не хоче бути об’єктом уваги вуличних роззяв під час приготування їжі та миття посуду. Тому квартирна кухня вітає вікна збоку. Найгірше справи зі студіями: кухня-вітальня з вікном збоку або далеко від стільниці за замовчуванням доповнюється місцевим освітленням, тобто. групою світильників.

Головне, щоб обробка була світлою. Це дозволяє зберегти простір та акуратність хоча б візуально. Причому світле тло актуальне для кухні з будь-якими вікнами.

Види вікон

Віконна конструкція має багато властивостей і буває різних типів.













Остання особливість пояснюється:

  • Складом – дерево, пластик, алюміній, комбінація (дерево плюс пластик, дерево плюс алюміній тощо);
  • Площа – від 0,36 м до 3 кв.м і більше, якщо скління припадає на всю стіну;
  • Форма – кругла, арочна, квадратна, прямокутна;
  • Тип скління – типовий (роздільні скляні листи), енергозберігаючий (багатокамерний склопакет);
  • Кількість стулок – від одного до чотирьох (унікальні вікна передбачають набагато більше окремих елементів).

Більшість фото кухні з вікном демонструють прямокутне скління з однією-трьома стулками. Чим більше стулок, тим простіше відчиняти вікна для вентиляції або ремонту.

З іншого боку, сучасні вікна часто мають припливні клапани для рівномірного повітрообміну та попередження конденсату між склом. А якщо скління йде у вигляді склопакета, то всередині нього передбачено осушуючу рамку від запотівання.

Головне, щоб склопакет відповідав клімату: південним регіонам – одно- або двокамерні блоки, північним – дво- або трикамерні.

Арочні та квадратні вікна більше підходять кухням усередині приватних будинків. Але якщо житлова конструкція виконана в стилі хай-тек, то можна дотриматися безрамного скління.


















Воно виглядає подвійно виграшно, якщо йде кутова кухня з вікном, яке розпрощається від підлогового підлоги до самої стелі. Це місце може проводити у зимовий сад або садову перголу.