Як вибрати мікрохвильову піч: ТОП-10 найкращих моделей 2025 року (поради від професіоналів)

Видумка з приводу шкідливості мікрохвильової печі

Коли ці кухонні помічники тільки з’явилися і почали впроваджуватися в сучасний побут, багато хто наводив велику кількість фактів, які нібито свідчать про те, що використання мікрохвильової печі завдає шкоди здоров’ю людини.

Якби промені печі негативно впливають на людський мозок, хіба що не призводячи до зомбування. Нещодавно досить актуальною була історія, просто вигадана якимось розумником: нібито мікрохвильова піч здатна негативно впливати на структуру ДНК людини.

Звичайно історія про бабусю, яка вирішила підсушити свою домашню собачку, повернувшись з нею з прогулянки під дощем, більш ніж показова.

З іншого боку, треба ж розуміти, що вплив мікрохвиль не повинні піддаватися тваринам і людям – їх інтенсивність дійсно здатна призводити до неприємних наслідків.

У тієї бабусі, наприклад, собачка просто обгоріла.Але чи слід розуміти, що, наприклад, ми ж не користуємося духовкою, щоб висушити волосся? А сама мікрохвильова піч зсередини обладнана матеріалом, що перешкоджає впливу променів на оточуючих.

Так що перебувати протягом тривалого терміну поруч із нею нікому не рекомендується, проте розігріву їжі це не заважає.





















Самі собою напрошуються деякі висновки щодо «шкідливості» мікрохвильової печі:

  • Спеціальна внутрішня обшивка печі перешкоджає (якщо не повністю, то принаймні знижуючи до мінімуму) негативному впливу НВЧ хвиль;
  • Дверцята печі під час роботи щільно закриваються, виключаючи проходження через прорізи того ж шкідливого випромінювання, а якщо вона відкривається – піч автоматично припиняє працювати;
  • Обов’язкова електромагнітна пастка перешкоджає проходженню випромінювання назовні;
  • Виготовлені сьогодні найбільш відомими світовими виробниками (BOSCH, Tefal, Samsung та ін.) мікрохвильові печі проходять перед випуском у продаж обов’язкову сертифікацію на готовність до безпечного застосування;

Небезпечними для здоров’я печі можуть бути тільки у двох випадках: якщо перебувати до неї впритул не менше 8 годин на день (а це практично нереально), або у разі самостійної спроби відремонтувати забруднену пічку (це і справді небезпечно).

>