Харчова міль: як позбутися молі, шкода, опис як виглядає, боротьба народними засобами та препаратами

Способи рятування

Знищення метелика, личинок або гусениць окремо – міра короткочасна. Позбутися шкідника допоможуть лише комплексні заходи. Потрібно знищувати одночасно літаючих метеликів та місця гніздування. Тільки так можна зупинити нашестя шкідника.

Існують дієві способи, як швидко позбутися харчової молі на кухні.

  • У разі виявлення гніздо в місцях зберігання бакалії, треба відразу ж викинути запаси якнайшвидше. Для споживання вони вже не годяться. Жаліти продукти не треба. У будь-якому з них може залишитись личинка, яка стане джерелом появи нових особин.
  • Якщо після візуального огляду в пакетах з продуктами не виявлено ознак заселення молі, то треба вжити профілактичних заходів. Крупи прожарюють у духовці за нормальної температури близько 60 градусів. Борошно, цукор, макаронні вироби виносять на мороз на день.
  • З шаф треба вийняти абсолютно всі продукти. Внутрішні поверхні слід обробити будь-яким засобом харчової молі. Шафи залишають відкритими на кілька діб, потім промивають мильною водою та знову провітрюють. Тільки після цієї процедури можна заповнювати полиці запасами.
  • Для того, щоб позбутися літаючої молі, можна скористатися липучками від мух. Метелики налипають на неї і втрачають можливість рухатися.
  • У продажу є спеціальні препарати. Це секції, заповнені хімічними сполуками з отрутою комах. Ефективні пігулки від молі, які розкладають на поличках.Личинки та гусениці вимирають від запаху.
  • При тривалому зберіганні продукти слід періодично виносити на холод. Потрібно частіше проводити вентиляцію шаф.

Аерозольні речовини використовувати не рекомендується, оскільки вони зіпсують продукти.