Відкриті моделі буфетів
Розкриті буфети не мають стулок у верхньому відсіку конструкції.
- Найчастіше верхній відділ складається з поличок, тримачів келихів, кошиків.
- Головний мінус такої конструкції, це скупчення пилу.
- Такі системи зберігання призначені для регулярного використання.
- Наприклад, для зберігання посуду, що використовується щодня.
Закриті конструкції
У закритих варіантах завжди є дверцята, але не обов’язково з глухими стулками. Вони можуть бути з вікнами зі скла чи сітчастого матеріалу. У таких системах зберігання попадання пилу зводиться до нуля. Що сприяє збереженню дорогих святкових сервізів.
Буфети з суцільними стулками виглядають масивно, тому мініатюрні кухні краще підходять засклені варіанти.
Місце розташування
- Поблизу кухонних меблів. Буфет для посуду на кухню, створений в одній манері з іншими меблями, стане чудовим доповненням до кухонного гарнітуру. Також існують вбудовані варіанти, посуд шафа роблять центром меблевої композиції. У такому випадку необхідно простежити, щоб стільниця буфета збігалася по висоті з рештою поверхні.
- У їдальні. Коли планується тримати посуд у шафі для щоденного використання, комод ставлять ближче до обіднього столу. Таким чином, накрити до обіду або вечері стане набагато легше і швидше, оскільки все необхідне під рукою.
- Між кухонною та обідньою зоною. Якщо в буфеті зберігаються як сервізи, так і каструлі для приготування їжі, зручніше його поставити в прикордонній зоні. Для легкого доступу до продуктів та посуду. До того ж, за такого розташування, кухонна шафа може грати роль перегородки, що відокремлює кухню від їдальні.
- У вікна. Поруч із прорізом вікна, встановлюють високі, але вузькі шафи. Також відмінно підходить варіант з кутовим буфетом на кухню.
- Ніша. Відмінне рішення зайняти місце у ніші, це встановити буфет. Посудну шафу можна зробити на замовлення, використовуючи індивідуальні габарити. Тоді, полиці займу все вільне місце у ніші.